Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyának?

Mi baja lehet a kutyának?

Figyelt kérdés

Vettünk egy golden retrivert 7hetesen el lehetett hozni, utolsó lány kutya volt.

Nem tenyésztőtől vettük, nem azért írom ezt ki,hogy erről tartsatok előadást, ugyanúgy lehet szeretni ezt a kutyát is,mint azt!

Vittem állatorvoshoz, mert híg volt a széklete, megnézte,minden rendben van vele, probiotikum pasztát adott. Sötét a vizelete és látszik, hogy kedvtelen, egésznap aludna, oké hogy 7 hetesen nem kellene 10 kg-nak lennie, de annyira kis vézna..

2.7kg

Azt mondta a doki,hogy nem kell aggódni miatta, de mégis aggódom.

Azt kell még tudni, hogy tápváltás volt, mert itt nem lehet olyan tápot kapni és a kutyaboltban is azt mondták, hogy azt a gagyit ne is adjuk neki, az újat keverjük rizzsel és meg fogja szokni.

A kis könyvben benne van, hogy kapott féreghajtót, de erre mi a garancia? A mi állatorvosunk nem adott neki, mert azt mondta még korai lenne, ha tényleg megkapta,ami be van írva.

Valami parvo tesztet csinált, az negatív lett.



okt. 9. 14:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
#10 Nem a #9-es vagyok, de segíteni a kutyán csak egy (másik) állatorvos tud. A Gyakori népe max tippelgethet, hogy mi baja. Ez sem segítség, mert ettől nem gyógyul meg. Orvoshoz kell vinni. Pont.
okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
34%

#11 Én nem azt mondom, hogy helyettesítsük az állatorvost, tanultam elég biológiát ahhoz hogy lássam, hogy milyen laikusok vannak a gyakorin. Én arra próbálok rámutatni, hogy ne rontsuk a helyzetet. Hogyan kell ezt érteni? Jön valaki segítséget kérni (most ne erre a konkrét kérdésre gondolj), az emberek meg - még ha hasznos válasz is van - elkezdik szidni a kérdezőt, beszólogatni neki. Mi lesz? "Minek kérjek segítséget, úgyis bántanak". A kérdést elhagyja, alkalmas platformokon törli a kérdező, a kutya nem kap segítséget, ha megint kellene valami nem is mer kérni.

Iskolapélda a szegedi Beagle fajtamentés egyik vezetőjének posztja:

[link]


Igen kérdező, vidd el másik állatorvoshoz, ezt minden esetben érdemes megtenni, ha az orvosi kezelések ellenére nem gyógyul az állat. Ő a kompetens személy, az állatorvostudomány az egyik legbonyolultabb, nem véletlenül tanulnak az orvosok olyan sokáig.

okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
#12 Értem, amit írsz, de ez az oldal már nem olyan, mint régen, el kell fogadni. Az állattartás normál velejárója meg az, hogy bármi baj van, állatorvoshoz visszük az állatot, az állatorvost kérdezzük, nem vadidegen embereket kérdezgetünk, hogy mi lehet vele. Ha egy orvos nem válik be, megyünk tovább. Ha vadidegen embereket kérdezünk, akkor meg nyilván jönni fog nem tetsző válasz is, pláne, ha occsó húsnak híg a leve ugye. Erre az esetre tényleg csak annyit lehet mondani, hogy másik orvos és tanulópénz. Ez van. Nyilván a Kérdező is rájött már.
okt. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
#13, de miért ne kérdezzen meg minket is? Az orvoshoz eljutni időbe telik, itt meg lehet, hogy rögtön talál olyan tapasztalt kutyást, aki tud adni egy tippet. Én is tudnék, ha nem ennyire tágan lenne leírva a probléma, vagyis a leírt tünetek ne jelenthetnének kb. bármit. De van egy-két olyan kutyabaj, amit rutinból felismerek. Például van egy olyan idegi rendellenesség idős kutyáknál, ami nagyon ijesztően néz ki, de valójában csak vitaminhiány, és pár szem recept nélküli Milgamma tablettától helyrejön. Ha elviszed orvoshoz, ott injekcióban kapja meg ugyanazt az 5 forintos tablettát, csak 50 ezerért. Az árak nem tájékoztató jellegűek, tényleg ennyi.
okt. 11. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%
Az ilyeneknek, mint a kérdező is, egyszerűen nem kellene kutyát tartania! Mert nem alkalmas rá! Én nem akarok segíteni a kérdezőnek, de akarok segíteni a kutyának. Márpedig neki az lenne a legjobb, ha egy normális helyre, normális gazdához kerülne.
okt. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%
#14 Realizáld a jelen eset súlyosságát. 7 hetes, genetikailag selejt, sovány kutya, ami levert, híg a széklete, sötét a vizelete és egésznap aludna. Mennyi esélye van a túlélésre komolyabb baj esetén? Nemhogy napok, de órák is számítanak. Fogom a kutyát, berakom a kocsiba és viszem orvoshoz. Ide nem kell tanács. Ez lenne az alap az állattartásban. Ahogy a #15-ös is írja, itt a kutya a lényeg. Itt meg hatványozott a probléma. Nem elég, hogy szapis, törvénybe ütközően korán lett leválasztva, azonnali tápváltás történt, ami ilyen korban tilos, még azt is magyarázni kell, hogy tessék felkeresni egy állatorvost, aki kivizsgálja és kezeli. Egyszerűen nem lehet mindig mosolyogva, kedvesen hozzáállni ezekhez a kérdésekhez. Mindenki előtt ott az internet, meg az állatorvos mégis annyi a felelőtlen kutyatartó, hogy borzalom. Szapis kutyát akart, hát akkor veregetheti a saját vállát, itt az eredmény, lehet vagyonokat költeni rá, hogy életben tartsák. 2 percet kellett volna rászánni, hogy utána olvasson miért nem támogatunk szaporítókat.
okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Emberek! Voltunk állatorvosnál, írtam is a kérdésben!!

Mire beszereztem volna azt a tápot,amit ott kapott addigra éhen halt volna szegény! Ráadásul azt mondták az állateledel boltban,hogy ne adjam azt neki,mert nagyon rossz táp.

okt. 11. 14:07
 18/20 A kérdező kommentje:

Mi a baj azzal, hogy elhoztam egy szaporítótól egy kutyát? Ugyanúgy kell ennek a kutyának is gazda, mint egy fajtisztának, ugyanúgy menhelyre kerülhet egy ilyen kutya is ,ha nem találnak neki gazdát, nem értem miért kell bele állni az emberbe, hogy jajj szegény kutya. Titeket nem az állat érdekel,hanem hogy fajtiszta meg törzskönyves legyen!! Ugyanúgy tudok szeretni egy keverék kutyát,mint ti a 250-500ezres törzskönyvezett kutyáitokat!

Ha nem tudsz választ adni vagy tippet, akkor mi az istensért nem mész innen tovább? Bárcsak ennyire unalmas lenne az én életem is,mint nektek, fogadni merek, hogy egésznap a képernyő előtt ültök és keresitek kibe tudtok belekötni, de személyesen biztos nem mernétek véleményt meg észt osztani!

okt. 11. 14:12
 19/20 anonim ***** válasza:
19%
Nekem speciel keverék kutyám van. Jó helyről hoztam, prémium tápot etettek vele ott is, oltásai, féreghajtása megvolt, szó sem volt arról, hogy idő előtt elhozható és teljesen egészséges volt és azóta is az. Nem volt zsákbamacska. Ellenben te ezt nem mondhatod el, alig hoztad el, már ki tudja mi baja, hordhatod orvoshoz. Tényleg nem érted a lényegét? Itt nem a tk számít, hanem az, hogy támogatod a szaporítókat, hogy mégtöbb beteg, belterjes kutya szülessen. Az meg egy dolog, hogy voltál vele állatorvosnál, ezerszer leírtuk, vidd már el másikhoz, mert az élete múlhat rajta.
okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
85%

Általános alapszabály: Nem a kereskedésben tájékozodunk, a kereskedő nem szakember, akármilyen eladót felvesznek. Nagyrészt közhiedelmekből, hallomásokból áll a tudásuk, nincs speciális állatkereskedő oktatás, de ezt a hibás tudást, mosolyogva, magabiztosan tudják előadni. A kereskedés célja a minél nagyobb haszon szerzése, ezt társítva a tudás hiányával, nagy a félretájokaztatás lehetősége (ez főleg olyan állatfajoknál szembetűnő (pl. kisemlősök), amiket kereskedésben lehet kapni, mert az emberek úgy gondolják hogy ahol árulják ott értenek is hozzá, így nagyon sok a kereskedésből származó rosszul tartott kisemlős (pl. a tengerimalac fűevő, szakállatorvos és tengerimalacmentés által ajánlott tápot akartam venni, amikor levettem a polcról, akkor az eladó majdnem a nyakamba ugrott, hogy a magvas, színes karikás tápban mennyivel több a tápanyag)).

Ha tájékozódni akarsz, akkor állatmentő szervezetektől, állatorvosoktól érdemes (még itt gyakorin sem, mert nem egyszer láttam, hogy az embernek köze nincs az állattartáshoz, talán még képen sem látta a fajt, de neki muszáj valamit válaszolni).


És azért írtuk, hogy vidd másik orvoshoz, mert mint minden szakmában az állatorvosok között is van kókler, vagy éppen kevés a tapasztalata adott betegséggel, fajjal. Nem ismerem az orvosodat, nem akarok rosszat mondani róla, de minden esetben ha láthatóan a kezelés ellenére nem javul érdemes másodvéleményt kérni.

okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!