Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya ugatás gátló...

Milyen kutya ugatás gátló vált be nektek? Elküldenétek melyik?

Figyelt kérdés

Olyat keresek, ami az ugatás után ultrahanggal zavarja a kutyát! Egyet próbáltam, de az kínai gagyi és 20 centiről se érzékelte az ugatást.

Elküldenétek, hogy nektek melyik vállt be?



tegnapelőtt 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Off, de inkább azt kéne feltárni, hogy miért ugat. Nincs eléggé lefárasztva? Szorong?
tegnap 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Nekem ez kiválóan bevált. Arra a területre irányítottam, amerre ugatni szoktak (utcafront, szomszéd kutya.. stb. ) Bár éjszaka nálam nincsenek kinn a kutyák, hanem a lakásban vannak. A "lefárasztás" egy genetikailag is ugatós fajtát bármennyire lefárasztod, nem fog elmúlni az ugathatnékja. Fajtától és körülményektől, neveltetéstől függ. Egy ugatós anya mellett cseperedő kiskutyák felnőtt korukban is ugatni fognak, ha csak tehetik.Az alomban eltöltött körülmények, szokások nagy mértékben befolyásolják, hogy milyen természetű lesz. Ehhez a házikóhoz én vettem tölthető elemet és elemtöltőt is. Első generációnál használtam a kutya fejmagasságára és az ugatós helyre irányítva a kis házat. Mivel akkor a felnőttek leszoktak az ugatásról, a későbbi kutyák már eleve nem ugattak, mivel nem láttak erre a már meglevőktől példát. Csönd van kis UH házikó nélkül is. Akkor kellett ismét használnom, amikor a szomszédba új kutya érkezett, aki ugatós volt. Akkor elővettem a házikót és a szomszéd ugatós felé irányítottam, úgy, hogy a kis villogást ne vegye észre a szomszéd. Csak akkor villog, ha éppen ugat.

Az ugatásgátló nyakörv csak egy kutyára jó, és nem mindenki tudja jól beállítani, hogy adott kutyának milyen erősségre kell és vagy nem hat, vagy fájdalmat is okozhat a kutyának, vagy megtanul olyan hangokat kiadni, aminél nem lép működésbe a nyakán az ugatásgátló.

tegnap 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Szájkosár
tegnap 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!