Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor a párom anyja otthon...

Mikor a párom anyja otthon van, a tacskójuk mindig meg akar harapni és eszeveszettül ugat. Mért van ez?

Figyelt kérdés

Jelenleg a szüleivel él a párom és mikor először be lettem mutatva, a két tacskó közül az egyik megharapott, ugatott rám és félt, hogyha meg akartam simogatni,a másik nem csinált semmi ilyet. Mára már fordult a kocka, az a kutya aki megharapott, most poci simit akar tőlem, folyton nyalogat, jobban szeret engem, mint a család többi tagját. A másik meg megtűr engem, de ha a párom anyja otthon van, akkor előjön a fent említett viselkedése. Nagyon kötődnek egymáshoz amúgy. Talán így akarja védeni a gazdit? Vagy érzi a negatív energiáját az anyának?

(Nem csak akkor ilyen, mikor vele van a gazdája, hogyha alszik egy bezárt szobában, a kutya ugyanilyen)



aug. 5. 10:06
A kérdező szavazást indított:
A gazdáját óvja
A gazdiban érzi a negatívitást, és ez a kutyán is meglátszik
Egyéb ok
11 szavazat
1 2
 1/14 anonim válasza:
13%
Szerintem meg fog szokni. Na meg lehet a banya bujtotta fel egy kis csontos raguért
aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Mert az anyukát nem tiszteli a tacskó. Tudja ha ő ott van akkor sok mindent meg engedhet magának amit nélküle nem hiszem. A párod nem mer olyan eréjesen bánni a tacskóval mint amikor nincs ott a mama.
aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
#1 voltam ne haragudj a csúnya kommentért, de nem bírtam megállni
aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2: a párom rá tud szólni a tacskóra, hogyha nekem indul, sőt az összes többi családtag, az anyuka is rászól a kutyára, hogyha rám morog. A tacsi amúgy nagyon örül, hogyha megjön az anyuka, ugrál rá és viszi neki a labdát, játszanak. Egyszer játék közben kimentem a szobából valamiért és a kutya meglátott és egyből futott felém és meg akart harapni. (Én nem merek a kutyára szólni vagy megijeszteni, mert akkor én lennék a rossz)
aug. 5. 10:17
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Miért lennél rossz, ha annyit szólnál a kutyához erélyes, de nem emelt hangon, hogy Fifi nem?

A kutya érzi, hogy nem vagy falkatag. Tehát te vagy a gyenge láncszem.

Fel is rúgnám azt aki megtiltja, hogy rászóljak egy támadó kutyára.

aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Te is, én is tudom a választ de nem szabad ide leírni. Engem holnap garantáltan nem harapna meg.
aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

A kutya rosszul van szocializálva.


Megfordítom a problémát, az a baj, hogy a kutyát nem tisztelik. Sajnos kis testū kutyáknál gyakori, hogy plüssként vannak kezelve, a határaikat nem veszik figyelembe.

És ettől idegbeteg.


Ez után fegyelmezheted amennyit akarod, attól hogy sarokba szorítod meg ledominálod, még nem lesz nyugodt meg kiegyensúlyozott az az állat.

Már pedig egy labilis kutya oda-oda fog kapni.


A megoldás az lenne, hogy kapjon pozitív gesztusokat tőled.


Ismerd ki a testbeszédét, és vedd komolyan ba bálnaszemeket látsz. Ne nyúljkálj a hasához csak úgy. Vigyél neki valami csemegét amit szeret, vagy játékot.

aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A tacskók általában idegbetegek. Ehhez hozzajon az hogy általában annyira se nevelik amennyire lehetne mert hát kicsi..
aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

"A tacskók általában idegbetegek"

a szaporítottak igen, olvasva ezt itt sem neves tenyésztőtől van az eb...

aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Neves tenyésztőtől vett kutyát is lehet addig abuzálni amíg idegbeteg lesz.


Az ilyen ölbepincsi kutyák nagy része a neveltetés miatt zakkant. Ez ellen genetikai teszt meg törzskönyv nem véd.

aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!