Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mit csinalt a kiskutyaja...

Ki mit csinalt a kiskutyaja hamvaival ? Eltemettétek, otthon van , vagy egy reszet eltemettetek egy resze otthon van ?

Figyelt kérdés
júl. 22. 09:21
 1/8 anonim válasza:
A petmenny.hu oldalon szép emléket lehet állítani a elpusztult állatkáknak, és is itt gyászolok. Ezt ajánlom.
júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van kert, itthon eltemettük. Ha nem lenne, azt hiszem, hamvasztatnám és elszórnám valahol (amennyiben nem törvénybe ütköző).
júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Az Északi-tengerbe szórta ki a hamvaszto cég
júl. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Huha , megnéztem , de ez a virtualis temető nagyon távol áll tőlünk ez szamunkra nem jo megoldas. Tovabba van egy urnam ugye, es az a kerdeses szamunkra, hogy mi a jobb megoldás. Ha eltemetjuk valahol, vagy esetleg elszornank a kedvenc helyei kozul valahol, vagy tartsuk e otthon.

Borzalmasan megviseltek vagyunk a tortentek miatt. Szeretnenk jol donteni. 😔

júl. 22. 10:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Eltemettük az urnát a kertben. Olyan helyen, ahol szeretett lenni. Mind a három esetben. Az elsőnél még majdnem gyerek voltam, én szerettem volna egy ideig a szobámban tartani, de a szüleim nem engedték. A második esetnél már felnőttem, és egy darabig képtelen voltam eltemetni. Igazából évekig (hosszú betegsége volt, sokat kellett ezért vele foglalkozni külön is, nehezen engedtem el a "jelenléte" maradványait). A harmadik esetben tragikus hirtelenséggel vesztettük el, képtelenek lettünk volna nap mint nap látni az urnát, nem is emlékszem pontosan, hogy még aznap vagy másnap temettük el, de 24 órán belül.

Van olyan ismerősöm, aki a hálószobájában tartja az urnát. Évek óta.

Én valahol úgy gondolom, hogy a lelki egészségünkhöz hozzá tartozik, hogy egy idő után el tudjuk engedni. Ebben egy új kisállat is segíthet, de valamennyire attól független folyamat (a fenti esetekben nálunk csak az elsőnél nem volt másik kutyánk is). Ha egyelőre jobban esik magatoknál tartani a hamvakat meg az urnát, akkor tegyetek úgy, de nyilván a lehetőségektől is függ, nem mindenkinek van kertje, olyan helye, ahol úgy eltemetheti, hogy mégse válik meg tőle, mint mikor kisállattemetőbe kell vinni. Hogy a számotokra mi a jó döntés, azt egyedül ti tudhatjátok igazán.

júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs kertunk sajnos. Ha lenne biztos eltemetnem oda 😔
júl. 22. 12:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Otthon van velem, még nem vitt rá a lélek, hogy elengedjem 😢😢😢
júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mind eltemettük a kertben.
júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!