Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit ugat átlagosan egy...

Mennyit ugat átlagosan egy tacskó? Van különbség felnőtt és kölyök között?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mennyit szokott ugatni egy tacskó átlagosan, van-e egyértelmű életkorbeli különbség. Bármilyen tapasztalatra kíváncsi vagyok, ugyanakkor jó lenne tudnom, milyen körülmények közt ugat annyit, amennyit. Különös figyelemmel az éjszakai ugatásra. Egy családi házban, bent tartva, egyedüli állatként felkelhet hajnalban megugatni a Holdat?

júl. 27. 21:08
 1/6 anonim válasza:
100%

A mi tacsink már lassan 2 éves de kölyök kora óta egyszerűen mindent megugat. Éjszaka csendes, hajnalba szokott felkelni és olyankor megállás nélkül ugat amíg megunja.

Ha rá szólunk akkor abba hagyja de 3 perc múlva megint rá kezd.

Túrázni vagy egy forgalmasabb helyre nem lehet a miénket elvinni mert mindenkit megugat.

Sajnos már tudjuk h. a tacskóknak nagy hangjuk tud lenni.

Csak úgy tudok írni h. az általunk tapasztalt dolgokat mondom.

De nyilván szerintem van olyan tacsi aki nem ilyen agresszív

júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amikor kicsike volt sokáig nem ugatott,aztán megismerte a hangját.Akkor többet ugatott,most 2 éves és csak 2 esetben ugat.Ha kérem,és ha macskát lát(nem,még akkor se erőlteti meg magát ha egy másik kutya őrjöng rá)
júl. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés vagy kettes, nálunk szintén megugat mindent, mint az egyesn.
júl. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Amennyit engedsz neki.

Ha kutyusod van, elmentek kutyaiskolába, és szót fog fogadni neked.

júl. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kettő van a környéken, mindkettő ugatós. Ha az udvaron vannak, kb. folyamatosan nyomják, még a szélre is ugatnak, ráadásul olyan erővel, hogy kilométerekre hallani. Szóval ha nem sikerül határozottan lenevelni róla, akkor zajosak.
júl. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bent a házban egyáltalán nem szokott ugatni. Ha kint van az udvaron, akkor bizonyos járókelőket megugat, arra még nem sikerült rájönnöm, hogy mi alapján választ, és nem szereti a zörgős rollereket, a gyerekek hangos lábbal hajtós kismotorjait, és természetesen jelez, ha autó vagy ember áll meg a ház előtt vagy pl. ha sündisznó téved a kertbe. Szerintem ez teljesen elfogadható mértékű ugatás. Előző tacskóim is hasonlóak voltak nagyjából. Igaz, hogy általában együtt vagyunk/voltunk kint az udvaron, így mindig rájuk szóltam az indokolatlan ugatás miatt, sohasem engedtem nekik, hogy belelovalják magukat, eltereltem a figyelmüket, így nem is alakult ki náluk az eszetlen "ugatok mindenre" magatartás.

Megfelelő neveléssel, odafigyeléssel egy alapvetően hangos fajtájú kutyát is "normál" szintre lehet hozni.

júl. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!