Szívünk minden összehúzódásakor 70 cm3 vért továbbít az érrendszerbe. A szívből kiáramló és a szívbe bejutó vér nyomásának különbsége átlagosan 16 kPa. Az átlagos pulzusszám 72/per c?

a) Hány watt a szív átlagos teljesítménye? (mo: 1,344W) b) Mennyi zsír elégetése fedezi a szív napi munkáját, ha az 1 kg zsír elégetésekor keletkező 40 MJ energiát a szervezet 30%-os hatásfokkal hasznosítja? (mo:9,64 g)

2015. jan. 4. 22:54
 1/1 anonim ***** válasza:

a) P= W/t és F=P*A, W=F*s=P*A*s,

P= P*A*s/t= (itt)=P*A*V/t= 16kPa*0,00007m3* 72/60=1,344W

W(napi)=24*60s*60s *1,344W=116121,6 J

E(1g zsír)=40kJ*0,3= 12kJ

m(zsír)=W(napi)/E(1g zsír)=9,64g

2015. jan. 5. 10:25