a) Hány watt a szív átlagos teljesítménye? (mo: 1,344W) b) Mennyi zsír elégetése fedezi a szív napi munkáját, ha az 1 kg zsír elégetésekor keletkező 40 MJ energiát a szervezet 30%-os hatásfokkal hasznosítja? (mo:9,64 g)2015. jan. 4. 22:54
1/1 anonim válasza:
a) P= W/t és F=P*A, W=F*s=P*A*s,
P= P*A*s/t= (itt)=P*A*V/t= 16kPa*0,00007m3* 72/60=1,344W
W(napi)=24*60s*60s *1,344W=116121,6 J
E(1g zsír)=40kJ*0,3= 12kJ
m(zsír)=W(napi)/E(1g zsír)=9,64g