Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugathatnak nagyon néha...

Miért ugathatnak nagyon néha a kutyák az éjszaka közepén?

Figyelt kérdés
Igaz nem annyira messze van tőlünk egy erdő, de az ugatás időszakos.

aug. 9. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Talan azért mert vadallatok vannak? Ha erdő can közel akkor ez az oka. El se tudod hinni milyen pontossággal mozognak peldáulaz őzek. Minden este óramű pontosággal 20:21-kor 2 őz halad át az én kertem alatt is
aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ritkán látok vadat
aug. 9. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert hall valamit. A kutyának ezerszer jobb a hallása, mint az embernek.
aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom
aug. 9. 15:18
 5/8 anonim válasza:
100%

,,Hogyha ugatnak a kutyák levágom az utat, máma este kopogtatok zavard el az urad..."


Viccet félretéve valami zavarja őket, esetleg őzek, rókák stb... nálunk is nem messze van egy erdő, itt van mindenféle állat. Napközben kivittem őket sétálni és csak szaglásztak, de az se zavarta őket, ha pár méterre felbukkant valami őz. Persze néha nálunk is megy az ugatás, de még mennyire.😂

De mikor kivittük őket jelentősen kevesebbszer. Ha zavar téged, nyugodtan induljatok sétának. (Előtte mérd fel a terepet)

Vagy az is lehetnek, hogy egy kretén fiatal bagázs b#$za a rezet és zajonganak este. És én is tini vagyok, de anno itt petárdáztak, üvöltették a zenét és bagzottak is kedves fiataljaink... ez is zavarhatja őket.

aug. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kutyáknak nagyon jó a hallásuk.


Ezt leginkább szilveszterkor lehet észrevenni. Amikor ugat a kutya, hiába nem hallottál semmit, valahol a távolban fix ellőttek egy petárdát.


Vagy ha nem laksz annyira erdő szélen és ha ugat a kutya mondjuk éjjel akkor ha kinézel a kiskapun elég nagy valószínűséggel valaki gyalogol épp az utcában.

aug. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyest, görény, de akár csak egy sün is lehet az ugatás kiváltó oka. Bármilyen ilyesmi állat lehet, amit te nem látsz vagy hallasz, de ő érzi.
aug. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem kuvasz keverékem van. Amikor éjjel mordul vagy ugatni kezd, 100%-ig biztos vagy benne, hogy nyomós indoka van rá. Volt első körben problémánk a szomszédsággal emiatt annó, de miután többször jelzett csavargó, tolvaj, besurranók miatt, mindenki megbékélt ezzel. Elsődleges kódolt feladatuknak érzik, hogy vigyázzanak az otthontokra.
aug. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!