Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem érzitek úgy, hogy túl...

Nem érzitek úgy, hogy túl szigorúak az örökbefogadási feltételek?

Figyelt kérdés

Szerettem volna örökbefogadni egy kutyust. Az oltásokkal, ivartalanítással stb teljes mértékben egyet is értek, de az, hogy kijönnek hozzám környezettanulmányt csinálni, meg szétnézni, az nonszensz... teljesen rendezett, körülkerített házunk van, nem értem, hogy miért kellene őket beengedni a házba meg mindenfelé, hogy szétnézzenek.

Annyi kutya van bent a menhelyeken, miért kell ennyire szigorúnak lenni? Aki oltatná, meg ivartalaníttatná a kutyát, annak bizony háza is lesz, mert az a legkisebb ezzel járó kiadás...


aug. 28. 23:23
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
21%

Ahol a kutya csak kint van, ott 99,9%-ban kerti dísznek és bioriasztónak tartják. Végtelenül elenyésző az a kerti tartás kis hazánkban, ahol napi fél-egy óránál többet töltenek a kutyával és van napi minőségi foglalkozás. (Hogy tiszta legyen: az etetés, a futó simike, a kétszer eldobott labda a kertben és az, hogy lerugdossa magáról a boldogan ugráló kutyát hazaérkezéskor a gazda, nem számít minőségi foglalkozásnak.)

Nem véletlen, hogy fejlettebb országokban a jobb oktatás, jobb egészségügy mellett a jobb állattartás is meg van. Például az, hogy tilos csak kertben tartani kutyát.


A macska meg a törvények szerint nem tartózkodhat felügyelet és kontroll nélkül közterületen vagy más magán területén.

aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

29#

Mert egy 50 kg-os kuvasz valóban jobban érzi bent magát a 30 nm-es panelban, mint egy 1000 m2-es kertben, igaz? Hát hogyne, most hogy mondod, tényleg...

Aki ki meri engedni a kutyáját az udvarba, az állatkínzó és amúgy nem is foglalkozik vele! Máglyára velük!

aug. 30. 11:50
 33/37 anonim ***** válasza:
0%

*nem is lát

Amúgy a korábbit nem a 22-esnek, hanem a 23-asnak írtam, és nem a matekkal van gondom, csak elnéztem a számot. Vagy jól láttam, "visszaállítottak" egy törölt választ. Ezen az oldalon már akármi lehet.

aug. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
66%

Vannak kuvaszos, komondoros ismerőseim. Mindnek bejárós a kutyája, mert érdekes módon a gazda mellett érzi jól magát mind. Nem egyedül a kertben. Ismerősöm káj-a dettó.

De nyilván a kuvasszal kell példálózni, hiába van a kb 4-5 millió kutyából itthon csak úgy pár száz kuvasz...

aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
38%

"50 kg-os kuvasz valóban jobban érzi bent magát a 30 nm-es panelban, mint egy 1000 m2-es kertben, igaz?"


Na, így már érthető, miért nem akartak neked kutyát adni, kérdező :)

Képzeld, ott érzi jobban magát a kutya, ahol a gazdájával lehet. Ez egy totális tévképzet, hogy a nagy kertben elvan a kutya, mert nagy az alapterület. A kutyával aktívan foglalkozni kell, nem fogja lefoglalni magát, vagy ha igen, akkor 1. nem fogja magát ugyanolyan jól érezni, mintha foglalkoznál vele 2. jó eséllyel te sem fogsz örülni, mert olyankor szöknek is rombolnak a kutyák. (vagy csak depressziós lesz egy idő után...)

Aki lakásban tart kutyát, az rákényszerül, hogy foglalkozzon vele, hiszen jobban "útban van" a kutya, jelzi is a gazdának, hogy igénye van valamire, illetve a gazda is el akarja kerülni, hogy a kutya rombolni kezdjen a lakásban unalmában. Szóval összességében jobb a kutyának a lakásban, igen. Kertesházban is normális esetben az ember bent tartja a kutyát, max kiengedi a kertbe időközönként. Ezzel pl meg lehet úszni, hogy éjszaka meg kora reggel le kelljen vinni vécéztetni, mert elég kiengedned aztán visszaengedned. Az, hogy egyesek arra használják, hogy ne kelljen látniuk sem a kutyát, legyen az kint egyedül, az más téma.

És jól írta előttem valaki, hogy máshol külföldön sokkal szigorúbban veszik. Németországban például kimegy a rendőr, ha bejelentést kapnak arról, hogy kint van a kutya. És ha ehhez jön, hogy nyári hőség vagy téli fagy van, akkor az első szóbeli jelzés után bírságolnak is keményen, a következőnél meg az állatvédőkkel együtt jönnek és elviszik a kutyádat.


Törlésre került egy válasz, ahol valaki nagyon "értelmesen" megjegyezte, hogy a menhelyen is kint vannak a kutyák. És? Attól, hogy nem tudják hová tenni a 100 kutyát, csak kinti kennelekbe, még nem fogják hagyni, hogy olyan tirpákokhoz kerüljenek egész életükre, akik az 1 kutyájukat sem képesek beengedni a házba.

És igen, jogszabály írja elő, hogy az állataidat a telken belül vagy köteles tartani, tehát a kijárós macska "tartása" szabálysértés, ami akár több százezerre is büntethető. Mivel nehéz tettenérni, ráadásul a macskák megjelölése (chip) nem kötelező, így nincs gyakorlata a büntetésnek. Ettől még nem kevésbé szabálysértés.

aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
33%

Én pl anno mikor egy huskyt akartam orokbefogadni egyáltalán nem lepődtem meg ezen a feltetelen mert tisztában vagyok vele hogy a husky egy extra szőkős fajta és egy átlag ember aki nem ért hozzá azt gondolja hogy elég annyi hogy körbe van kerítve az udvar, tök mindegy milyen az a kerítés. Hát nem az.


Szóval szerintem nem túlzás.

aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjátok már ezt a röhejes témát!

Az a Facebook 2? Igen.

aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!