Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem érzitek úgy, hogy túl...

Nem érzitek úgy, hogy túl szigorúak az örökbefogadási feltételek?

Figyelt kérdés

Szerettem volna örökbefogadni egy kutyust. Az oltásokkal, ivartalanítással stb teljes mértékben egyet is értek, de az, hogy kijönnek hozzám környezettanulmányt csinálni, meg szétnézni, az nonszensz... teljesen rendezett, körülkerített házunk van, nem értem, hogy miért kellene őket beengedni a házba meg mindenfelé, hogy szétnézzenek.

Annyi kutya van bent a menhelyeken, miért kell ennyire szigorúnak lenni? Aki oltatná, meg ivartalaníttatná a kutyát, annak bizony háza is lesz, mert az a legkisebb ezzel járó kiadás...


aug. 28. 23:23
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem álszenteskedés, inkább valamiféle perfekcionizmus, ami az emberi psziché sajátságaiból következik. Biztosítani akarják, hogy az a kutya, amit egyszer már megmentettek, másodszorra ne kerüljön rossz helyre.


Valószínűleg ha alacsonyabbra tennék a lécet, akkor mivel több kutyát tudnának kiadni, többet is tudnának befogadni, és ezzel összességében átlagosan jobban járnának a kutyák. De mivel emberek vezetik ezeket a szervezeteket, jobban kötődnek azokhoz a kutyákhoz, amikkel már kapcsolatuk van, ezért fontosabbnak érzik, hogy ezek a kutyák tuti jó helyre kerüljenek, mint azoknak a kutyáknak a sorsát, akik be se kerülnek hozzájuk a fel nem szabaduló helyek miatt.


Ha meggondolod, objektíve azzal is jobb sorsa lenne egy kutyának, ha te csak a megfelelő helyet és foglalkozást tudod biztosítani, de amúgy egy vasad sincs amit rá tudnál költeni, tehát nemhogy az ivartalanítást meg az oltásokat nem tudod kifizetni, még a kaját is tőlük kéred el (szélsőséges példa persze). Hiába lenne jobb a kutyának nálad, mint náluk a kis ketrecben, mégis sokan visszásnak tartanák, ha így adnák örökbe neked a kutyát. (Bár úgy hallottam, van amelyik otthonban van ilyen program, csak nem örökbefogadás, nem lesz tied a kutya, csak kihelyezik hozzád. Ami a gyakorlatban lehet ugyanaz, csak mégse veszi ki magát olyan furcsán.)

aug. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
30%

9-es!

Akkor te ismerőstől szereztél macskát, mint szinte mindenki más. Kiengedted az udvarra, mégsem lett semmi baja. Ha jól értem. Valahogy egyszerűbb így.

Az meg tényleg nonszensz, hogy be akarnak menni a házba, miközben úgysem ott fogod tartani a kutyádat, hanem kint az udvaron. Azt meg tényleg hiába látják, hogy nálad még a WC-csésze is ragyog, ha abból akarna inni a kutya, mint ahogy az amerikai filmekben moondják. Ha fél év múlva kikötöd a cseresznyefához a háromméteres láncra, ahogy valaki írta, azt nem látják. Mikor ellenőrzik az örökbe adott kutyákat? Soha. Ha mégis mennek, akkor meg az ilyen vadbarom elengedi, mielőtt meglátják a láncot a nyakörvén.

Nem azt mondom, hogy a kutya nyugodtan legyen a fához láncolva, sőt, inkább hadd legyen kint az udvaron, ott legalább egyedül is lefoglalja magát, még a macskákkal is játszhat. Az én kutyáim is játszottak a macskákkal, kettő kutyámnak is volt egy-egy kedvence a macskák között.

Szerintem az legröhejesebb az egészben, hogy kimennek a menhelyesek, mert egyes helyekről tényleg kimennek, az egyik imserősöm így kapott egy macskát, és talán még a házban is nézelődnek, de azzal nem foglalkoznak, hogy a szomszéd talán láncon tartja a sovány kutyát, mert nem látják. Te meg nem kapsz tőlük kutyát, mert nálad a házban nincs elég hely egy nem pici kutyának, miközben úgyis az udvaron akarod tartani. Ez tényleg ilyen szinten van? Ha tényleg ilyen szarrágóak a kutyamenhelyesek, akkor mit csodálkoznak azon, hogy nincs helyük több kutyának? Ha alig adnak örökbe kutyát, akkor nyilván tele vannak. Bár ahogy írták egyesek, a legtöbb menhelyen annak is örülnek, ha valaki hajlandó elvinni tőlük egy kutyát. Na, ezért nem kéne nekem menhelyi állat, és ezzel nem csak én vagyok így.

aug. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon el van szállva egyik-másik felkapottabb menhely, de a kisvárosi vagy falusi menhelyek reálisabban gondolkodnak, mint a nagyobb szervezetek. Az 1000%, hogy én többet menhelyről nem hozok ki kutyát, mert nem hiányzik a pökhendi lekezelő stílus, amit eddig tapasztaltam minden. legutóbb, mikor örökbe akartam fogadni elutasítottak, mert albérletben élek, ami elég abszurd.
aug. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
60%

Arról nem beszélve, hogy némelyik menhely akarva is a legrosszabb kondícióban lévőt akarja neked oda adni...

És fel vannak háborodva, hogy nem akarsz a kis gyerekeid mellé egy fél fülű, három lábú kutyát.

Kis gyerek mellé nem is, főleg ha nincs hozzá szokva a látványához.

aug. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
71%

Szintén osztom a véleményt, illatosúton az volt a gond, hogy egyedülálló huszonéves nő vagyok.


Volt gyerekem, volt lakásom erkéllyel, lakóparkban, de neki az volt a baja, hogy a kinézett 9 kilós félős keverék uszkáralkat kutyát hogy fogom fegyelmezni. Vékony és szép voltam, gondolom nem fért bele a világába.. a gyerekembe nem kötött nagyon bele, csak megjegyzést tett(gondolom neki is volt, azért nem zavarta), de arra többször megalázó kérdést tett fel, hogy fogok majd vele bánni, ha nem engedelmeskedik..


Sok idióta.. aztán tenyésztő, aki a fajtajelleg megtartására, versenyekre járatja a kutyáit, arányosságra meg minden külső dologra figyel, és nyilván a megjelenése miatt tenyészti ezt a fajtát, kötött bele, hogy az egyik képen lévő kutyát szeretném, nem mindegy nekem, hogy fajtán belül melyiket(másik szín). Az tetszett, cuki volt, de ő így nem. Mégcsak nem is az, hogy temperamentumra megnézné vagy valami, hogy elevenebb vagy nyugisabb, egyszerűen bekattant neki, hogyha ennyire fontos hogy néz ki, nem vehetem meg.


Az állatvédők jórésze idióta, basáskodó-anyáskodó, olyan lényeken, akik nem tudnak ellenkezni/felismerni a természetüket, hibáikat, mint egy 2-3 éves, akiket kényük kedvük szerint túlvédhetnek. Végül macskánk lett egy véletlen szaporulatból(nem engedjük ki, szerintem sem lenne szabad, max tanyán, ahol nem okoz forgalmi gondolat), ott csak pár fotót kértek, hogy biztos jó helyre kerül-e. Ők is ilyen túlféltőek voltak, a macskát úgy szoktatták, hogy milyen jó, hogy az ember nyakán alszik az álla alatt.. Azóta a felnőtt 4-5 kilós állat megtartotta ezt a remek szokását, mindig próbálkozik szegény, de lelököm. A fejem búbjánál kuporodik, így is akkora, hogy bele lóg a szemembe és olyan hangos, hogy nem tudok aludni. Jól elcszsték szegényt.


Az, hogy valaki szereti az állatokat nem jelenti, hogy jól bánhat is vele. Az állatokat gyerekként kezelőket nem szabadna odaengednie valamilyen hatóságnak, ez van a túlféltés mögött. Haszonállatot, vadállatot nem féltenek túl, akkor sem, ha gondozzák(madármentők). csak gyerekpótlék állatoknál teng túl ez a hajlam.

aug. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem amíg övék a kutya, olyan feltételeket támasztanak, amilyeneket akarnak. Pár évet önkénteskedtem és hát vannak kemény emberek... Ott amúgy, ha képes voltál fél órát beszélgetni a menhelyvezetővel és normálisnak ítéltek meg, már vihetted is a kutyát.

Ideigleneskedtem is, akkor meg több értetlenkedővel találkoztam, hogy miért nem mehet bioriasztónak az a kutya, aki jelenleg bent alszik a házban és minden nap sétál 1,5-2 órát...

Nézz meg másik helyet is.

aug. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Minden menhelyen mások a feltételek, keress olyat, amivel tudsz azonosulni. Ahonnan én fogadtam örökbe, nem jöttek ki, az első találkozás után vihettem a kutyát. Náluk pl.: az a szigorú szabály, hogy még nagytestű hosszúszőrű kutyát sem adnak csak kintre, ragaszkodnak a benti tartáshoz. Én lakásban lakok, nem érintett a kérdés.
aug. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát hazudni már én is tudnék, hogy kijöjjek vele fèl óráig.. csak elsőre még őszintén mentem..
aug. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyébként ez vidéki menhely (Karcag).


,,Minden örökbeadás előtt környezettanulmányt végzünk (vagy személyesen tesszük ezt, vagy az örökbefogadóhoz legközelebb eső állatvédő szervezet tagját kérjük meg erre). Tehát elő- és utókontrollal történik."

Nekem ide a házba random állatvédők tuti nem jönnek...Miközben tele van a menhely roskadásig

aug. 29. 09:49
 20/37 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos nagyon sok barom állatvédő van, akik csak elriasztják az értelmes gazdijelölteket.

Kedvencem az a felkapott szervezet volt nemrég, aki egy csúcs gazdijelöltnek azért nem adott kutyát, mert volt kutyaajtó, amin keresztül kimehetett felügyelet nélkül a meglévő kutyájuk az amúgy teljesen kutyabiztos kertbe. Merthogy ők csak benti tartással adnak kutyát és a kutyaajtó nem fér ebbe bele. Egyébként kb a kutya seggét is kinyalja a család, de hát biztos nem lett volna neki itt elég jó... Ugyanez a szervezet azért nem adott valakinek kutyát, mert kijárós macskája van. Idióták.

aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!