Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem érzitek úgy, hogy túl...

Nem érzitek úgy, hogy túl szigorúak az örökbefogadási feltételek?

Figyelt kérdés

Szerettem volna örökbefogadni egy kutyust. Az oltásokkal, ivartalanítással stb teljes mértékben egyet is értek, de az, hogy kijönnek hozzám környezettanulmányt csinálni, meg szétnézni, az nonszensz... teljesen rendezett, körülkerített házunk van, nem értem, hogy miért kellene őket beengedni a házba meg mindenfelé, hogy szétnézzenek.

Annyi kutya van bent a menhelyeken, miért kell ennyire szigorúnak lenni? Aki oltatná, meg ivartalaníttatná a kutyát, annak bizony háza is lesz, mert az a legkisebb ezzel járó kiadás...


aug. 28. 23:23
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
47%

Nem, sőt. Így is túl sok olyan ember vihet el kutyát menhelyről, akiben nulla felelősség tudat van. Inkább még jobb szűrő kellene.

Érdekes, hogy azok nem szeretik ezt a környezettanulmányt, akiknél tipikusan valami gond lenne. (Egyébként egyik menhelynek sincs kapacitása kijárkálni házhoz, pláne távolibb városokba. Megelégszenek a fényképekkel/videókkal, hogy hogy tartja a gazdi a kutyát.)

aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Nekem az nem tetszik, hogy nem is közvetlenül ők jönnek, hanem majd kiküldenek valakit, hogy nézzen szét nálunk. Hozzánk még a postás sem jön be, sem senki, nem értem, hogy miért nem elégszenek meg azzal, ha bejönnek az udvarra? Miért kell "tanulmányt" készíteni?
aug. 28. 23:32
 3/37 anonim ***** válasza:
60%
Én nem tartom túl szigorúnak. Benne vagyok több állat örökbeadós csoportban is, és nem egy olyan posztot látok, hogy "meguntuk, ingyen odaadjuk ha valakinek kell". Pont ezért megfelelő ez a tanulmány, mert látják, hogy ha nagyon lepukkant helyen éltek, a kutya is nagy eséllyel lesz elhanyagolva, vagy csak kicsapva a kertbe láncra. Illetve, ha látják, hogy a cuccai már be vannak szerezve a kutyának, azzal is azt mutatjátok nekik, hogy tényleg várjátok azt az állatot és nem csak megveszitek, hogy "majd a gyereknek jó lesz játékszernek". Én úgy gondolom, hogy aki tényleg felelősséggel vállal kutyát, annak nincs félnivalója, hiszen nem találhatnak olyat, ami miatt inkább nem adnák oda nekik
aug. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
84%

Van pár nagyobb felkapott menhely amik elég kötekedően viselkednek. Amúgy nem lenne gond szerintem a feltételek nagy részével, csak épp nem Svédországban vagyunk, a társadalom közel sem tart ott hogy ezek reális kitételek legyenek. Amúgy én se engednék be senkit a házamba. Küldenék 3 képet hogy biztonságos a kerítés, ha ez kell, de fix hogy ide nem járkál be senki.


De amúgy ez nem igazán jellemző, menj el egy vidéki (kb bármelyik nem pesti vagy megyeszékhelyi) menhelyre, nagyon fognak örülni hogy lesz otthona egy kutyának és ha van is papír max annyit írnak le hogy ivartalanítási kötelezettség (ami szerintem érthető) meg ha mégse tudod vállalni akkor nekik add vissza a kutyát, nehogy rossz helyre kerüljön. Nagyjából ennyi. Amúgy pont hogy ezek a menhelyek végzik a kulimunkát, kivakarják a kutyákat a szarból, összeszedik a legelhanyagoltabb erdőbe kidobott kutyákat és alig kapnak támogatást, mert mindenki annak a 3-4 legismertebb nagy menhelynek utal/adja az adó 1%át.


Mindenesetre ezen nem érdemes pörögni. Ha valahol nem tetszenek a feltételek, keress egy másik szervezetet, van vagy 200

aug. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező melyik városban vagy megyében vagy? Melyik menhelyen tapasztaltad ezt? Jól írja az előző, a pár legfelkapottabb helyen nevetségesen nagy a szigor de ezeken kívül sehol nincs ilyenről szó.
aug. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
82%
Környezettanulmányt gyerekek örökbefogadásánál szoktak csinálni jézus. Amúgy ha gazdag vagyok akkor nem tarthatok rosszul egy kutyát vagy mi? Tényleg érdekel mi az elgondolás mert nem vágom. Most ha benéznek házba akkor előre látják hogy jól fogom nevelni és fél év múlva nem kötöm ki a cseresznyefához egy 3 méreres lánccal?
aug. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
37%

Akinek nincs mit szégyellnie, az be fogja őket engedni. Nem azt nézik, hogy luxusban élsz-e, hanem hogy mennyire vagy felkészült egy kutyára, átgondoltad-e, hova mehet és hova nem, alkalmas-e a házas arra, hogy kutya lakjon bent, vagy már ott van az összeszakadt disznóól mellett ledobva egy rohadó lábas, mert "jóleszaz a gizsgugyának".

Egyébként általában ki sem mennek, csak beharangozzák, mert már ott látszik, hogy együttműködő vagy-e vagy hepciáskodsz, hogy te aztán be nem engeded.

A vízóraleolvasót is beengeded. Mert kell. A szerelőt is beengeded, ha valamit meg akarsz csináltatni. Ez sem másabb. Ha nem tetszik, akkor úgyis levágja belőle a menhelyes, hogy valószínűleg olyan okod van nem beengedni őt, ami elég ok, hogy ne adjon neked kutyát.

aug. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
81%
Vagy menj be gyepmesteri telepre. Ott aztán tényleg semmi kikötés nincs. Nyugi a menhelyek 99%a nem szívózik ilyen hülyeségekkel, amelyik meg igen arra rohadjon rá a tengernyi kutya. De tapasztalatból mondom kb mindenhol extra kedvesek és nem cseszekednek értelmetlen dolgokkal mert az a céljuk hogy otthont találjanak a kutyáknak, nem az hogy hatalmaskodjanak feletted. Vicces hogy még ők akarnak bejárkálni a házba mikor nálunk vannak kis helyen ketrecben a kutyák, nyilván nem tudnak mittudomén 40 kutyát rendesen sétáltatni, lefárasztani, nevelni, játszani, szocializálni, foglalkozni velük. Olyan kaját kapnak amilyen jut nekik, de te legyél tökéletes. A helyzet az hogy a kb bármelyik ember jobb körülményeket tud biztosítani mint egy menhely. Mindegy, a lényeg hogy ilyen kb csak a noé szintű helyeken van. Elmész akárhova máshova noname kutya mentő szervezethez, ők nem álszenteskednek.
aug. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
60%

Nekem macskát nem adtak anno oda menhelyről, mert hogy kiengedem majd. Olyan helyen laktam, ahol autó nem járt, mégsem. Lett egy másik, sokáig élt.

Sokszor én is túlzásnak tartom, de hát akkor lehet találni máshol.

aug. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
39%

Nem. 2 éve hoztam el. Annyi volt, hogy rámutattam, elmondták mit tudnak róla, aláírtam az átvételit, kifizettem valami 10-12-t., és elhoztam.


Aki engedi megxopattatni magát, az meg is érdemli!

aug. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!