Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem érzitek úgy, hogy túl...

Nem érzitek úgy, hogy túl szigorúak az örökbefogadási feltételek?

Figyelt kérdés

Szerettem volna örökbefogadni egy kutyust. Az oltásokkal, ivartalanítással stb teljes mértékben egyet is értek, de az, hogy kijönnek hozzám környezettanulmányt csinálni, meg szétnézni, az nonszensz... teljesen rendezett, körülkerített házunk van, nem értem, hogy miért kellene őket beengedni a házba meg mindenfelé, hogy szétnézzenek.

Annyi kutya van bent a menhelyeken, miért kell ennyire szigorúnak lenni? Aki oltatná, meg ivartalaníttatná a kutyát, annak bizony háza is lesz, mert az a legkisebb ezzel járó kiadás...


aug. 28. 23:23
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
31%
Egyeltalán nem. Így is túl sok rossz gatda fogad örökbe kutyát
aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
77%

Egy viszonylag ritka fajtát vettem tenyésztőtől, nagyon korrekt volt és alapos, de még neki sem jutott eszébe hogy idejöjjön. Van jobb dolga is, mint hogy ide oda utazgasson. A kertről küldtem képeket neki, de igazából főleg a kerítésről hogy tudja hogy biztonságos a kert. Megköszönte és ennyi volt, a ház besejéről nem is jutott eszembe hogy küldjek. Én sem szívesen láttam volna itt, nagyon jó fej és kedves, de minek jönne ide? Nem vagyunk olyan jóban hogy áthívogassam, nem szeretem mikor bárki is bejön, aki nem közeli barát vagy családtag. Nincs rejtegetni valóm, rendezett, tiszta kutyabarát otthonom van de azt is utálom ha a leolvasó bejön az előszobába. Az én házam, az én szabályaim, ha ilyen infantilis módon kezelt volna, akkor keresek egy másik tenyésztőt.


Értem hogy jó helyet akarnak találni a kutyáknak, de az nekem nem fér bele hogy gyerekként kezeljenek és ellenőrizgessenek mint egy rossz kamaszt. Én sem jártam körbe az ő házát, (érdekel is engem hogy néz ki a fürdője vagy rendesen mosogat e...) csak a kutyákhoz mentem be.


Amúgy a gazdajelölt kommunikációjából és elérhetőségéről szerintem maximálisan le lehet venni mennyire normális és komolyan gondolja e, nem kell odajárkálni.


Csalódást meg bárki okozhat, függetlenül attól hogy hogy néz ki a ház. Igen, sajnos sokszor megtörténik hogy mégse kell a kutya, kétlem hogy egy háztűznézővel ezt meg lehet előzni.

aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
47%

Jaja, arról nem is beszélve, hogy tenyésztőknél zsúfolva vannak a kutyák, mert egy alomnyi meg pár felnőtt kutyának nem akkora hely kell, mint egynek.. Menhelyről meg nem is beszélve, ott koldulják az élelmet, zsúfolva vannak a ketrecekben, használ törcsit, szivacsot, kopott házat kérnek, amiben egyszerre több kutya alszik, mozgásterük semmi kb a kutyáknak, enni meg megeszik a szr tápot is, de mástól meg várnák a magas fehérjetartalmú acanát.. Macskáknál pláne.


Mondjuk szerintem macska csak bentre való, mert veszélyes magára, emberekre, állatokra, egyedül tanyán hasznos/biztonságos kint tartani. Én az összes kijárós macskatartótól elvenném, nemrég ausztráliában kellett ritkítani, úgy legyilkolták a vadállományt.. szórakozásból kismadarak, gyíkok, mindenféle apró mozgó veszélyben van körülötte, kiszalad az útra és satufék kell, hogy ne csapd el, telekaksizza a homokozót random bélféreg jut a gyerekekbe.. iszonyú felelőtlenség kiengedni, komolyan kellene venni és rendesen büntetni, nem elég, hogy jogszabályba van foglalva. Nálunk már veréb sincs, az utcában meg 3 méterenként van egy macska(agglomeráció, kertváros). Egy macskamentő 5 db macskája van, mind kijárós és kegyetlen duci a sok rossz minőségű táp miatt. Telekaksizzák a háza mellett lévő homokozót a játszótéren, de ő aztán macskavédő. Ha Cirmit elütik meggyászolja, és szerez újat. Az autópálya mellett lakunk, 2 főút is van 500méteren belül pluszban.

aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó, te igazi tenyésztőt még életedben nem láttál, igaz? Ne keverd a szaporítóval! És ha nem értesz valamihez nem baj, csak ne beszélj butaságokat. Tudod, ettől lesz valaki ostoba ember.
aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell általánosítani. Amúgy javaslom a gyepmesteri telepeket, ott kb. utánadvágják, hogy vidd. :))

De persze, vannak akadékoskodó, ámde jó nagy pofával és nulla szakértelemmel bíró "állatvédők" is. Ismerősnek egy nagyobb menhely nem adott ki úgy kuvasz jellegű kölyköt, hogy amúgy már több évtizede a fajtával foglalkozik. Mert faluszélen lakik egy jó nagy telken és hát ők nem adnak ki kuvaszt "telepőrzésre" (természetesen a családdal együtt lakott volna a kutya, nem egy elhagyott telepen, csak jó nagy a terület). De jobb lesz neki a 30m2-es panel.

aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%
A 22-es még macskatartót sem igazán látott. Az hisztizik ennyire a kinti macska miatt, akinek nincs is macskája.
aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
64%

Nem is említettem macskát

(22)

aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rám gondolt, csak gondja van a matekkal. Engem zavarnak a kinti macskák, de leginkább egy bizonyos macskamentő képmutatása, a sok kinti macskájával. "Macska legyen bent, ha örökbe fogadnád, de az én öt macskám legyen kint, szegényeknek rossz bent, ki akarnak jönni":) Nem akar ötmacskányi almot takarítani(rossz a háta, nem tudna hajolni), illetve nem tudna annyi szőrt sem takarítani. Így kényelmes minden macskatartónak, a kényelmükért szívjon más, ha róluk van szó. Örökbe persze csak lakásba:)
aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
39%

"Az meg tényleg nonszensz, hogy be akarnak menni a házba, miközben úgysem ott fogod tartani a kutyádat, hanem kint az udvaron."


Na, épp ezért mennek ki. Kibukik a "gazdijelöltből", hogy buksika úgyis kertidísz lesz, és akkor nem adnak az ilyennek kutyát.

Meg olyannak se adnék kutyát, aki kint tartja a macskáját, hiszen egyrészt a kint tartott macskával a morális problémák mellett a szabálysértés is probléma. Ezen szoktak nyálatverni amúgy az értelmileg kevésbé teljesítőképes "állattartók", és akkor a menhelyesek egyből levágják, hogy oda nem kell állatot adni, hogy aztán a következő alkalommal egy olyan posztban lássuk újra a kutyát, hogy " ő sem megy már haza :( "

aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
47%
Hát igen, aki nem bent tartja a kutyát az csak dísznek tartja, nyilvánvaló... 29es te jártál már a körúton kívül?
aug. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!