Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy felnőtt, dolgozó ember...

Egy felnőtt, dolgozó ember hogyan hagy otthon egy kutyát, akár kint, akár bent?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ti hogy tudtok otthagyni egy kutyát, akár a kertben, akár bent, a lakásban, szobában vagy házban. Aki napközben kennelben tartja, hogy csinálja? Az én kutyám még csak 12 hetes, de öt percnél hosszabb ideig nem lehet egyedül hagyni, olyan hangosan nyüszít és ugat, hogy a szomszédok bizonyára a perlésen gondolkoznak. Van erre valami megoldás? Naponta legalább háromszor fél órát sétáltatom, amikor bent van, sokszor kiviszem, hogy a dolgát is elvégezze. Egy átlagosan nyolc órát dolgozó ember hogyan tartja a kutyáját? Tudok a szeparációs szorongásról, de tartok tőle, hogy ez valami több annál. Nem vagyok benne biztos, hogy hozzá tudom szoktatni, hogy maradjon el egyedül is, amikor szükség van rá. A kennelben van víz, etetni ki szoktam menni, van bent rágókája és játéka, egy láda és törülközők, ahol alszik, illetve egy álló és egy döntött karton árnyéknak, ideiglenesen. Van akár kint, akár bent, akár kennelben tartáshoz tippetek, meglátásotok? Ki milyen tapasztalattal rendelkezik?

aug. 27. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen, szep. szorongás, kezelhető, fokozatosan, magától nem szokott elmúlni. Nekünk panelban Border Collie van, törzskönyves, a tenyésztő már pici koruktól szoktatta őket a szeparációhoz és szobakennelhez, egyáltalán nem volt szorongása, végigaludta az egyedüllétet nyugodtan, vagy játszik csendben.
aug. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Kertes hazban elek es van kutyaajtonk, igy. Amikor akar, bemegy, kimegy, de tacsko reven telen inkabb bent van.

Annyi van, hogy napkozben, ha nem vagyok otthon, akkor csak az eloszobaba mehet be, mert ugye igy nem tudom lemosni a talpat es minden szart behordana :D

De termeszetesen az eloszobaban is van fekhelye, telen futott, nyaron hutott, amikor valaki hazaer a csaladbol, akkor meg ove az egesz haz. Ejszaka mindig bent alszik, nyaron se akar kint.


A szeparacios szorongas az nalunk is gaz, oszinten szolva nem sikerult teljesen lenevelni rola. Annyit elertunk, hogy 10 percig sir, ha elmegyunk (van kamerank,igy latom ugye), aztan csendben van.

Regen ennel sokkal tobbet sirt es raadasul bepisilt, kakilt.


Egyebkent fokozatosan kell novelni az idot es jutalmazni, ha csendben van. Eloszor ki se tudtunk lepni a szobabol, mar akkor sirt, ha 2 lepessel arrebb alltam tole. Na innen indultunk, ahhoz kepest nem rossz, de nem tokeletes a helyzet.

Nekunk trener segitett amugy, jo tanacsokat adott. Nelkule meg mindig 6-8 orat uvoltene, amig nem vagyunk otthon.

aug. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
87%

Sziasztok!


Sokadik kutya gazdájaként, szerintem, fajtafüggő elsősorban.


De, alapvetően, kamaszabb-felnőttebb-idősebb korukra elmúlik a sírós korszakuk a gazda után...

Lakásban, szerintem, jobban unatkozik, nehezebben szokik le róla, kertben le tudja magát foglalni.... Csak, persze, ne tudjon köszönni... De, nagyon kutya-függő...

aug. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
59%

! Az Előző válaszhoz pótlás!!!!!


*köszönni=kiszökni...


Szótár.

aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
A mi kutyánk lakaskutya. 5 óránál többet szinte sosem volt egyedül, de, ha kell 8-9 órát is elvan. Fiatalabb korában többet sírt (szerencsére nem megállás nélkül, de a szomszédok azért mondták), de kb. 1 éves kora után sosem. Most 5 éves, szinte örül, ha nem vagyunk otthon és nyugiban van. Keverék, talán agár-vizsla. Szoktatás kérdése. Nálunk megy a tv.
aug. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A kennel ajtó nyitva van? Mászkálhat a kertben a kutya?


Mert ha zárva van,akkor persze, hogy nyüszít! Soha nem szabad zárt kennelajtóval tartani kutyát!

aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igyekszem levonni a következtetéseket. Az utolsó válaszolónak (18:53):


A kennel, mikor ott tartjuk, zárva van, épp arra használjuk, hogy ne mászkálhasson el, mert a kert nem kutyabiztos, kiszökhet az útra, és más állatokkal is találkozhatna. Sajna, még ha más is lenne a kert elrendezése, felügyelet nélkül akkor sem lehetne kint, mert jelenleg mindent megeszik, ami befér a szájába, sőt olyanokkal is tesz egy próbát, amik határozottan nem. Nem állítom, hogy a kennel remek megoldás volna, de ez is egy opció, és egyelőre eredményben nem rosszabb, mint a többi. Ahogy az egyik kedves válaszoló is írta, nálunk is legfeljebb egy szobában lehetne egyedül, a kosz és a kiszámíthatatlan viselkedés miatt, így azt sem látom vonzóbbnak a kennelnél. Ezen kívül van még neki egy kis zárt ól és egy kinti, lekerített rész, ezek közt ugrálva tartjuk, amíg nem születik valami megoldás.

aug. 27. 19:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lefárasztva hagyom magára a kölyökkutyát mindig. Felnőttként pedig már megtanulta, hogy az egyedüllét = pihenés.

És gyakorlatilag az első héttől szoktatom az egyedülléthez. 2-3 hét alatt gond nélkül megtanulja ezt kezelni.

aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én hazaviszem őket, foglalkozok kicsit velük, majd kajával, vízzel mennek a szobakennelbe. Bemenetelkor egyszer kérek és mikor látom, hogy nem megy majd magától, határozottan, de nagyon kedvesen bevezetem és végig dicsérgetem őket, majd rájuk is zárom az ajtót és soha semmi hiszti nem volt eddig. Akkor veszem ki őket, mikor én gondolom, eleinte 2-3 óránként, így elkerülöm a hisztit, mert még alszanak, pihennek. Már egy nap után iszonyú örömmel mennek teljesen maguktól a kennelbe.

Ezt csinálom a saját kölykökkel, az ideiglenesekkel és az utcán talált átutazókkal is.

Én úgy látom, hogy általában a határozatlanság és a túlgondolás a probléma, mint sok más területén is a kutyanevelésnek.

aug. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A szobakennel a legjobb megoldás, hidd el. Egyenlőre próbáljátok beleszoktatni. Hogy tudja, hogy az egy biztonságos hely. Adjátok neki a kaját a kennelben, benne aludjon, meg ilyenek. Mindig kicsit több időt legyen benne, hogy szépen hozzászokjon. Reggel sétáljatok vele egy nagyot, meg este, hogy lefáradjon. Hagyjátok szimatolni is, mert azzal fárasztja a kis agyát.


Nekem hálisten sosem volt gondom a szepával, az első naptól otthon lehetett hagyni a kis szarost, egy hangja nem volt. Kamerát szereltünk be, azon figyelgettem egy ideig, de mivel napközben mindig aludt, egy idő után már be sem kapcsoltam a kamerát.

aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!