Miért van az, hogy konkrétan diákok jobb munkaérők és vezetők, mint az igazi dolgozó emberek?
Manapság egyre több helyen látom, hogy különböző szervezeteknél kb csak 17-23 év közöttiek dolgoznak. Az én közvetlen környezetemben 2 ilyen is van és ezek a gyerekek sokkal jobban végzik a munkájukat, mint a felnőttek. A vezetők megköszönik a munkát, jó minőségű, nem összecsapott munkát végeznek. Az egyik helyen a főnök (18 éves) rendszeresen érdeklődik a többiek felöl, hogy hogy megy, kell e segítség, meg ilyenek. A másik helyen a vezető egy kemény hónap után meg tudta csinálni azt, hogy délutánra behozott két nsgytábla csokit, saját pénzből rendelt mindenkinek kaját és ott ettek, beszélgettek estik.
Hangsúlyozom, ezek nem diákmunkák, teljes állásban dolgoznak, allandó munkahelyen, csak az egész csapat fiatal. Ezzel szemben a felnőtteknél azt látni, hogy le se xarják egymást, nem köszönnek, 20 év hűséges munka után sincs semmi jutalom, a beosztottak trehány munkát végeznek. Nem pont a felnőtteknek kéne példát mutatni?
Én meg pont azt láttam inkább hogy a fiatalok lazáznak el mindent, meg szarnak az egészbe, az adókedvezmény miatt úgy is jobban keresnek láblógatással. 18 éves főnöket meg max úgy tudok elképzelni, ha érettségi után a szülei a feneke alá raktak egy céget.
Nem tudom eldönteni, hogy ez az egész komoly-e vagy csak egy trollkérdés.
De ha komoly, akkor te egyszerűen csak kiragadtál valami extrém ritka példát, és azt állítottad be általánosságnak. Erre van alapozva az egész kérdés is, így az értelmetlen.
"Olyan kérdést tettél fel, amiben egyben tényszerűnek és/vagy elfogadottnak állítottál be olyan dolgokat is, amik vagy nem bizonyítottak vagy amikben korábban nem volt megegyezés a vitafelek között."
#1 nem általánosítottam, mondtam h9gy 2őt ismerek, azok ilyenek.
Amúgy meg nem cég, hanem szervezet, baromira nem ugyanaz a kettő. A legtöbb szervezetnél fiatalok, egyetemisták dolgoznak.
Megfelelési kényszer.
Majd amikor már látják, lehet lazulni, akkor fognak is.
" A kerdés az volt, hogy miert ennyicel jobb a fiataloknál a morál és a hozzáállas"
Csak a kérdés már eleve hülyeség, mert valótlan állításokra van alapozva.
Amíg diák voltam azt láttam van valami értelme a munkámnak...
Nos, azóta pár év eltelt, és mindennap ugyanazokkal a h.lyékkel kell harcolni, és belefáradtam...
Pénz jó, azért minimumot elvégzem, ami ahhoz kell, a többi nem érdekel
Én azért tartom magam jobb munkaerőnek, mert én megmondtam hogy húzzanak határt, hogy mi az én munkám és mi az ami már nem. Így nem egybe és össze-vissza vannak a dolgok. Ami az én részem azt megcsinálom, aztán ha az megvan tovább adom. Így pontosan meg lehet találni, hogy ki cseszett el mit és mindenki egy részért felelős. Könyebb kikeresni a hibát és az okait lépésről lépésre végzett munka esetén, mintha valaki csinálna mindent és a végén derülne ki, hogy hol lett elcseszve. Illetve ez egy jó módszer a másik ellenőrzésére. Elrontotta, vissza adjuk neki, hogy hozza helyre.
Az idősek szeretnek mindent is maguk csinálni, emiatt több rajtuk a stressz.
Egyszer olvastam egy tanulmányt ami a generációk munkavégzési hozzáállásáról szólt, érdekes volt és magunkra ismertem :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!