Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell arra reagálni ha...

Hogy kell arra reagálni ha valaki bunkó megjegyzéseket tesz a segítőkutyámról? Vagy ha a biztonsági őr, boltban dolgozó nem hajlandó beengedni és nagyon bunkó. Sajnos én ezeket nem tudom normálisan lereagálni vagy feldolgozni a betegségeim miatt.

Figyelt kérdés
Személyi segítőkutyám van és rajtam nagyrést nem látszik hogy van bármi bajom is. Ezekbe a helyzetekben nem szeretnék bunkó lenni de nem tudom hogy válaszoljak normálisan se. Nem szeretnék olyan hozzászólást látni ami az hogy nem kell a kutyát ilyan meg olyan boltba behozni, mert abból kapok eleget úgy hogy az a személy semmit se tudod rólam

#kutya #segítő kutya #Személyi Segítőkutya
aug. 21. 16:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Vidd magaddal a kutya papírjait, mikor kötekszik valaki megmutatod neki. Ha továbbra sem akar beengedni, kérd a panaszkönyvet. Aztán haza mész, írsz az adott cégnek egy szép panaszlevelet, esetleg csatold a kutya papírjait. Ezeknek lesz pár nap átfutása, kb egy hét alatt végig megy a vezetésen, és legközelebb biztosan beengednek.
aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez nagyon paré dolog. Nagyon sajnálom, ha ilyen előfordul veled. Én hamar felhúzom magam sajnos, nem tudok diplomatikus lenni.
aug. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem egy boltnak joga van eldönteni, hogy beenged oda egy kutyát vagy nem. Én mindig beengedtem, nem csak a segítőkutyákat.Amúgy a stílus maga az ember. Én egyszerűen nem mennék többet oda.
aug. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg vannak szabályok, rendelkezések, amelyek kötelezők az üzletek számára is. Ha törvény, vagy hasonló erejű szabályozás előírja, hogy a HIVATALOSAN segítő kutyának minősülő állatot be kell engednie, akkor a jogi folyamat végén az üzletnek rá kell b*sznia. Ha nincs ilyen előírás, akkor más a helyzet. Nem tom Magyarországon ezügyben mi a helyzet, de a civilizált dolog az lenne, ha beengednék őket. Mert az a normális
aug. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Kis infó a hivatalos segítőkutyákról, milyen jogokkal vannak:

[link]

röviden: mindenhova bemehet a kutya, ahova anélkül is be tudna menni az illető, tehát minden boltba, üzletbe, stb. Csak oda nem, ahova az illető sem (konyha, raktár, elzárt területek stb)

aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Én kinyomtatám a jogszabályt és ha valaki kötelszik, szólnék, hogy vagy hívja fel a tulajt/vezetőt, vagy hívjon rendőrt. Ha meg fizikálisan akar megakadályozni a bemenetelben, felvenném videóra és én hívnék rendőrt.
aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Szia.Én egy boltban dolgozom, (ráadásul élelmiszert is árulunk), mint eladó.Minden eladónak, és a biztonsági őrnek is tudnia kell, hogy a segítő kutyát be KELL engedni, amennyiben van rajta megkülönböztető jelzés.Ez általában a hámon jól látható.Gondolom, a te kutyádon is van.
aug. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Vizsgázott segítőkutya feltűnő külső ráutalással?
aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%
Simán ráhívnám a rendőröket , rommá alázva a tuskót , plusz egy pár sort valamelyik tv csatornának is , legyen kellemetlen az adott üzletnek . Utánna majd megtanulnak normálisan viselkedni.
aug. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
#4 igen vannak ilyen szabályok csak nagyon sokan nem ismerik
aug. 22. 00:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!