Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyészők miért olyan...

A tenyészők miért olyan pénzéhesek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tenyésztő van aki ilyen százezrekért árul bizonyos kutyákat! Nem tartom normálisnak ezt, aki meg olcsóbban adná azoknak rontják a nevét azzal hogy leszaporítózzák miközben az ő kutyái is vannak olyan szépek és jók mint azoké aki többért adja.

aug. 5. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
71%

Bírom az ilyeneket hogy "nekem is meg a szomszédom lányának a vejenek is tenyésztős kutyája kutyája volt mégis beteg lett".

Igen, van ilyen.

Sőt, olyan is van hogy a szaporítós kutya makk egészséges lesz és 15 évig él.


Csak nagyon nem mindegy az arány. Hogy mondjuk 100 szaporitottbol lesz 10 egészséges, meg 100 torzskonyvesbol 2 beteg.

Ezt kellene figyelembe venni.


Na meg a tartási körülményeket, a szaporítasi körülményeket, hogy ki mennyire zsakmanyolja ki a kutyát, hogy ki hova adja el a kiskutyakat, hogy ki az akire később is számíthatsz stb.

aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy meddő vita. Akinek divatból kell olcsón, azonnal kutya, és pont leszarja, hogy mit kap, az úgy is szapitól vesz kölyköt. És nyilván imádni fogja a szapikat, hisz valahol bizonyítania kell,. hogy neki volt igaza. Aki meg szereti a fajtát és magát a kutyát is, mint fajt, az úgy is normális helyről vesz magának társat. Vagy menti az ilyen szapis támogatóktól - hisz az összes menhelyre, gyepire került kutya ilyen emberektől van, mint az itteni szapikat támogatók is. Érdekes módon tk-es kutyák nincsenek bent. Nyilván azért, mert ezen kutyák gazdái némileg más intelligencia és felelősségtudat szinten vannak, valamint a tenyésztők is felelősséget vállalnak a náluk született kutyákra.
aug. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
74%

#52 nem feltétlenül. Én anno szaporitotol vettem a kutyám mert akkor még nem tudtam mi a különbség és hogy mi a baj ezzel. Szerencsére "csak" allergiás a kutyám, igaz hogy ez is egy kisebb vagyon. De én tanultam belőle, természetesen szeretem a kutyám és mindent megteszek érte, nem fogom kidobni csak mert szaporítós. De nem támogatnám többé őket azzal hogy ilyenektől veszek kutyát.

Szóval ha csak egy ember is tanul a vitabol már volt értelme.

aug. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
16%

33-as.


Mivel szerencsére egy nem túl gyakori fajtáról beszélünk Magyarországon, ezért kb fején találtad a szöget. Olyan kan, amelyik a szuka "hibáját" ellensúlyozza nincs az országban.

aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
24%

Minden esetre, én örülök, hogy vannak szaporítók! Lenyomják a "nagy" tenyesztők elszállt árait. Vegyen csak tőlük az, aki 5x-6x- os pénzt akar fizetni.

Ugyanúgy lehet probléma mindkét eladótól vett állatnál.

aug. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
76%

#55 még lenne is igazság abban amit mondasz, csak éppen ez nem ellensúlyozza a szaporítók egyéb bűneit.

Azt hogy sokszor milyen körülmények között tartják a szülőket és a kölyköket is. Az hogy ész nélkül elletik a szerencsétlen anya kutyát. Azt hogy sokszor amikor már nincs belőle hasznuk kbszak az utcára. Azt hogy ha bármi félre siklik nem fizetnek az allatorvosnak hanem ide jönnek tanácsért hogy mit csinaljonak. Azt hogy leszarjak kinek és hova adják a kölyköket. Azt hogy ha gond van a kiskutyaval nem fordulhatsz hozzá. Azt hogy nem veszik vissza a kutyát semmilyen körülmények között. Azt idő előtt szabadulnak meg a kiskutyaktol stb.

De gondolom erre mint ahogy egyik kényelmetlen kérdésre sem, nem fogsz válaszolni.

aug. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
14%
Én ilyet nem hallottam se nem láttam, amiket felsorolsz. Ne haragudj! Lehet hallottál ilyet valakitől, aztán általánosítasz. Közben fele se igaz.
aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim ***** válasza:
40%
Kutyákat oktatok és nekem az a tapasztalatom hogy bármelyik szaporító kutya aki hozzám jár valamelyik probléma még van nála.
aug. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
23%
Köszönjük Emese!
aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
8%

58 vagyok.



Szerintem ez a platform nem arra van, hogy vitázzunk. Ezért úgy gondolom hagyjuk abba. Mert ebből nem lehet semmi jó.

aug. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!