Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyészők miért olyan...

A tenyészők miért olyan pénzéhesek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tenyésztő van aki ilyen százezrekért árul bizonyos kutyákat! Nem tartom normálisnak ezt, aki meg olcsóbban adná azoknak rontják a nevét azzal hogy leszaporítózzák miközben az ő kutyái is vannak olyan szépek és jók mint azoké aki többért adja.

aug. 5. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
45%
Főállásban csinálják. Nyilván hülyeség hogy az állatorvos meg az étrend miatt, egy kuvasz többet eszik mint egy pomerániai mégis 10x olcsóbb
aug. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
42%
Mert az emberek sznobok, és inkább megvesznek százezrekért egy beltenyésztett kis genetikai selejtet, mint hogy örökbe fogadjanak a menhelyről.
aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem, hogy akármelyik szaporító is szűret é a kutyáit. Mellesleg akinek fáj kiadnia ennyit egy kutyáért az fogadjon örökbe vagy ne tartson kutyát. Mi a túrónak kell méltatlankodni valaminek az árán? Ha sajnálod rá a pénzt vagy nem telik rá, akkor nem kell megvenni. +1 a kutyatartás nem olcsó hobbi, a kaja, az orvos és a felszerelések árán is így hőbörögsz? Vagy azzal is úgy vagy, hogy jó az "óccsó" táp, állatorvos meg minek?
aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
71%

#4:

Máshol idegbetegeskedjél, ne itt, köszi.

aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
78%

#13:

A válaszokból is látszik, hogy elég sok a falusi suttyó felfogású, akiknek az a rögeszméje, mintha KÖTELEZŐ lenne kutyát tartani.

aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 A kérdező kommentje:

11, Pont ez a gond, ne ebből akarjanak már megélni

Az örökbe fogadás is hülyeség, ugyan olyan kutyát ingyen is össze tudok szedni az árokparton menhelyeken meg általában pénzt kérnek érte

aug. 5. 21:32
 17/87 anonim ***** válasza:
87%

Jól teszik. Legalább olyan helyre kerülnek, ahol megveszik a drága minőségi tápot. Elviszik orvoahoz, ha valami baja van. Mindent megkap majd.

Nem bio csengő lesz Tirpákián, akit kamilla teába mártogatnak ha pl eltörik a lába.

aug. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
49%
Ja, ez már elég sokszor feltűnt nekem is. Egyrészt a paletta elég széles a csili-vili mindent megadok tenyésztőtől a nyúlketrecben kutyát tartó szaporítóig. Hogy ki micsoda egyáltalán nem egyértelmű, főleg, hogy a tenyésztők is állandóan szaporítózzák a konkurenciát. Nekem csak az tűnt fel, hogy akik gazdit válogatva, oltással és törzskönyvvel adják a kutyát azok is ebből élnek. Márpedig veszteségből nem lehet megélni, tehát talán hagyjuk a hazudozást, hogy ez egy veszteséges hobbi, meg rajtam kívül mindenki egy szemét szaporító, mert ez visszataszító. Azt, hogy egy kölyök, ha normálisan csinálja valaki nem olcsó tény, de azért nem ráfizetéssel adja el egy sem. Aki meg akarja venni tegye, ezzel sincs bajom. Nekem egyenlőre tutira nem lesz kutyám, mert jelenleg egyszerűen nincs rá elég időm. Ha valaha is lesz, akkor az valószínűleg keverék lesz egy gyepiről, legalább kap egy esélyt valamelyik szerencsétlen jószág. Aki nem akar drága kutyát az most is elmehet bármelyik gyepire és kap egyet a kötelező oltás és a chip áráért.
aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
18%

Annyira örülök, hogy vannak szaporítók!

Így legalább, rontják a tenyésztők horribilis osszegekért hirdetett állataik eladását. El vannak szállva már nagyon! Úgy kell nekik. Sírjanak csak!

aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
89%

Annyiért adják a kölyköket, amennyiért megveszik őket. Szerintem kár álszenteskedni, ha a hobbid a festés lenne és vinnék 200-ért is a képeidet, nem fogod őket csak 20-ért adni + egyfajta szűrő is, aki fél millióért vesz kutyát sokkal nagyobb eséllyel fog 100ezreket fizetni az oktatásáért, a dokinál, ha beteg lesz, meg a szabadidejéből is többet áldoz rá.

Én meg is értem őket, de enyhén rosszallom is, amit csinálnak, mert én is havi 50-100 ezret költök a kutyáim edzéseire, felszereléseire és versenyeire, amit soha sehonnan nem fogok visszakapni, mégse sír a szám.

aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!