Miért becsülik le a kisméretű kutyákat?
23:36:
Megsúgom neked, hogy keverék pont olyan jó munkakutyára, mint egy hiper-szuper fajtatiszta.
Van ország, ahol sintértelepről válogatják ki a kutyákat és nem a fajtát nézik. És keverék legalább annyi van közte, mint fajtatiszta.
Szóval a kutyát kell ismerni előbb és utána a fajtát.
Jó, akkor neked van igazad. Komolyan ilyen szűklátókörű emberrel mint te, még nem találkoztam. Nem tudom eldönteni hogy nem érted vagy nem akarod érteni amit írok...
Nem is értem akkor miért vannak különböző célokra szelektált fajták. Gondolom akkor egy husky-agár keverék jó lesz ha terelni szeretnék??
Nem én vagyok a szűk látókörű, hanem az, aki fajtákra szelektálja a kutyát.
Olvastam régebbi kutyás újságban, hogy pl. szánhúzó versenyt nyert óriás uszkár...
Hogy miért kell annyi féle fajta?
Megsúgom, hogy a tenyésztők megéljenek, illetve hobbijaiknak élhessenek.
Valamint azért, hogy a kutyához nem értők elhiggyék, elég csak a fajtát ismerni ahhoz, hogy a kutyát ismerjék.
Ez az igazi szűklátókörűség!
Tendenciózusan mutass nekem óriás uszkárokat, akik szánhúzó versenyeket nyernek! Ráadásul pont a szánhúzás igencsak csapatsport, több kutyás fogatokból áll. Tehát egy kutya nem tudja megnyerni, max volt olyan is a fogatban.
Nem azt kérdőjelezem meg h a keverékek alkalmatlanok bármire, de ne gondoljuk azt se h alkalmasak mindenre. Vagy gyere és próbáld ki az enyémet mondjuk terelésben. Viheted, ha sikerül bárhol nyernie, esküszöm bármennyit fizetek neked.
Ahhoz h egy kutya jól tudjon terelni ahhoz az kell h annak a kutyának a szülei is jól tereljenek. És igencsak tudod rontani egy jól terelő kutya kölykeinek a terelésre való esélyeit ha egy nulla terelő ösztönnel rendelkező kutyával teszed össze. Onnantól már kétesélyes a dolog és minél több nulla terelő ösztönű kutya kerül a rendszerben, annál biztosabb h a 3-4. generáció már rá se fog nézni a birkára. A keverékeknél ezért esetleges, h mi lesz belőlük és milyen tulajdonságokkal fognak bírni. Főleg ha már 3-4. generációs keverékről beszélünk.
Vegyünk egy vizsla-roti mixet aki összejön egy agárral, majd ezek kölyke találkozik egy border-husky mixel. Vajon miben lesz jó az ebből születő kutya?? Agár versenyt nem fog nyerni az biztos. Vajon a terelő ösztöne lesz jó vagy vadászni fog? Esetleg az örző-védő gén kerül előtérbe? És egy 5ös almon belül mi lesz az eloszlás? Mind terelni fog vagy egyik ebben másik abban lesz jó? Milyen lesz a testfelépítésük? 8 hetesen hogy állapítod meg?? Felnőtt korban persze h már látszik de sokan nem akkor akarják elkezdeni kiképezni a munkakutyájukat, amikor már 1 éves mert akkor elvesztegettek 1 évet.
A fajtáknak igenis van értelme!
Én is azt vallom h nem minden esetben kell fajtatiszta kutyát választani, de vannak kikerülhetetlen esetek. És erre élő bizonyítékok vannak.
Én minden kutyát imádok. Augusztusba pusztult el közepes méretű, gyönyörű, hosszú szőrű keverék kutyusom akit az utcáról fogadtunk be. Annyira szerettem hogy azt szóval nem lehet kifejezni. Pedig a nagymamámnál volt(mi panelba lakunk) mégis hozzám ragaszkodott a legjobban, a nagymamámnál elég sokan laknak, mégsem ragaszkodott úgy senkihez mint hozzám. Ezt bármelyik családtagom megmondja. Sok szeretettel hálálta meg hogy befogadtam.
Még amikor Szöszi is élt, akkor is szerettem volna még egy kutyust, csak azt a lakásunkba. De hát sajna Szöszi elment, de sosem éreztem úgy hogy többet nem kell kutya.
Megkaptam a mostani kutyámat, egy 8 hetes(most már 12) havanese kan kutyust. Nagyon aranyos, de sose dőlök be neki, nem etetem az asztal alatt, le teszem a saját lábára és futtatom, szocializálom és nevelem. Nem egy kis "pic*akutya". Szerintem ez így normális, nem szeretem a ruhákat, 1-et fogok venni, de azt is télre. De tényleg azért van sok idegbeteg kiskutya, mert a "libák" nem szocializálják, de szaporítják és így tovább...
Bocsi a hosszú szövegért! :)
12/L
Jesszusom...na az egész elolvasásának a feléig jutottam el, aztán már csak szúszópróba szerűen olvastam bele, mert annyi volt a komment.
Az a baj, hogy ha azt mondom kis testű kutya, mindenkinek a yorki meg a csivava ugrik be....
Nekem két kistestű keverékem van, az egyik egy törpetacsi törpeshnauzer keverék, sztem olyan 4 kiló körüli. És nem ez a kis pi.csakutya, soha nem élet még a házban, csak akkor jár bent, ha pl télen reggel enni kap, hogy addig egy kicsit felmelegedjen. A másik egy szinték keverék kutyus, ugyanakkora mint az előző, és rá is ezek igazok. Én inkább nevezném őket egy kicsit vérmesebb kutyának, mert gyakran jönnek velünk túrázni, horgászni, és nem félnek bepiszkolni a mancsukat. Régen még patkányozni is eljártam velük, és a görényemmel, akivel nagyon jól együtt tudtak dolgozni. A mai világban sokan mondják, hogy csak patkányzásra jók, de arra is nagyon kevesen használják őket, mert megjelentek a mérgek és csapdák, de gondoljatok bele, hogy régen mire mentek volna nélkülük? Hogyan szabályozták és írtották volna a patkányokat és már rágcsálókat? Hogyan vadásztak volna nyúlra és rókára?
Mindent összefoglalva ha én azt hallom kis testű kutya, nekem ezek ugranak be... :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!