Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van vele,és mit csináljunk,...

Mi van vele,és mit csináljunk,hogy ne viselkedjen így?

Figyelt kérdés
Van egy 10hónapos lány staffynk.Mikor pár hónapos volt nagyon sokat vittem futiba,kicsik közé is.Mindig mindenkivel elvolt,soha nem bántott senkit,annak ellenére sem,ha épp neki akartak menni,és neki is mentek.Aztán nemrég kertesbe jöttünk.Védi már a területét is.Köröm vágást abszolút nem engedte,mikor még panelban laktunk(akkor már nagyobb volt,előtte engedte).Figyelmezetett is,ha nem hagyom abba,megharap.Nem is nyúltam hozzá.Furdést nem engedi már,mikor előtte le lehetett fürdetni.Mindíg nagyon nyugodt,aranyos barátságos kutya volt.Most meg,ha be akarjuk vinni a házba,a kertből,akkor imitálja azt,hogy oda harap.És ez így nagyon nem jó...anyám már nem is bízik benne.Van kellő szigor is.Nyilván makacs kutyák.Mindíg vittem sétálni,3 orákat akár.Vittem futiba.Mikor próbalkozott is nálunk,nem hagytuk(alfaság)Kisebb,nagyobb futikban is voltam vele.Akár 3 helyen is.Lehet ez ilyen tinédzser kor nála,de nagyon örülnék a segítségnek.
júl. 24. 15:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jogos, 20-as, egyértelmű, hogy már nem viszi.
júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nekem is az a tapasztalatom, hogy a kutyasuli és a sok közös elfoglaltság építi a kapcsolatot és sokszor már ez is elég, hogy megoldódjanak a problémák.

Ha nagyon unod az engedelmes órákat, menjetek valamilyen sportra, de a picinek az ovi mindenképp jó lenne. Egy jó szocializációhoz nem elég sok kutyával találkozni, hanem jól kommunikáló kutyákkal kell találkozni. Az oviban az oktató pedig arra tereli a kölyköket, hogy jól kommunikáljanak egymással (pl ha látja, h x kutyának y sok, akkor korrigálja y viselkedését).

Talán minden kutya próbálkozik az elején odakapással, ha nem tetszik neki valami. Ilyenkor nem szoktam elrántani a kezem, hanem otthagyom, másikkal meg megfogom a nyakörvét és szóban mondom, hogy "mégis mi volt ez?". Nem kell feltétlen a földbe verni a kutyát... Aztán elkezdem kitolni a határokat, ha jól viselkedik, jutalmazom és addig megyek, amíg látom, hogy jutalommal le tudom zárni a "foglalkozást". Aztán igyekszem napi többször elővenni a problémát és kis lépésekben haladok a cél felé.

Viszont tudom, hogy nehéz napi többször rávennie magát az embernek egy pár perces gyakorlásra is (főleg, ha flusztrálja, hogy egy egyszerűnek tűnő problémát kell megoldani, de mégis lassan megy). Nekünk pl arra volt jó az agility, hogy komfortossá tette a kutyának a lábai birizgálását, mert minden edzés előtt bemelegítésnél át kell maszírozni és edzés után meg le kell nyújtani. Mikor az volt csak a fókusz, hogy hagyja a körömvágást, én is idegeseben álltam hozzá és a kutya is befeszült, ha a lábát fogtam.

júl. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem megsértődni kell az igazsagon hanem tanulni belőle.


Igazuk van azoknak akik azt mondják hogy NEM TUDOD KEZELNI A KUTYÁD. És igenis mennetek kell kutyasuliba.


A kutyák legsúlyosabb bűne ha emberre támad. Mert ha más kutyákra agresszív akkor elkerulod a többi kutyát. De az embereket nem lehet. Ezt meg kell tanulnod kezelni neked is és neki is.

Most még csak morog és kapkod, de ha ez itt és most nincs leállítva előbb vagy utóbb harapni is fog és örülj ha leall egy harapasnal, mert gondolom nem kell részletezni hogy a staffik mit tudnak művelni.

Igen, kamaszodik, probalgatja az erejét és a helyét, de ezt nem fogod annyival rendezni hogy leszidod.


Ezért kell a kutyasuli. És azért marhaság a "kutyasuliba jártak mégis ilyen meg olyan volt a kutya" peldad mert ez nem a kutyasulit minősíti hanem a gazdát.

A suliban csak téged tanítanak meg arra hogy mit hogy csinálj. De egy kutya nem fogja ezeket pár óra alatt betéve tudni. Ahhoz az kell hogy otthon is mindig minden körülmények között alkalmazd amit neked megtanitanak a kutyasuliban.

Ez az amit általában nem csinálnak a gazdák, csak elviszik heti egyszer a suliba aztán várják a csodát.

júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, van Kutya 1, akivel már felmerültek kapcsolati problémák (egész súlyosak ráadásul), majd mielőtt még amúgy kifejlődött volna a végleges karaktere, hoztátok Kutya 2-t. Miért is...?

Sürgősen szakember segítségét kérném!

júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászólásod után azt mondom, 4 hónap múlva azért fogsz itt sírni, -miután az egyik kutya jobb esetben csak jól "elverte", rosszabb esetben megölte a másik kutyát - , hogy na most mégis mit kezdjetek vele/velük, mert féltek tőle/tőlük, és nem tudjátok kezelni. Pedig a hiba nem a kutyákban van...
júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!