Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van vele,és mit csináljunk,...

Mi van vele,és mit csináljunk,hogy ne viselkedjen így?

Figyelt kérdés
Van egy 10hónapos lány staffynk.Mikor pár hónapos volt nagyon sokat vittem futiba,kicsik közé is.Mindig mindenkivel elvolt,soha nem bántott senkit,annak ellenére sem,ha épp neki akartak menni,és neki is mentek.Aztán nemrég kertesbe jöttünk.Védi már a területét is.Köröm vágást abszolút nem engedte,mikor még panelban laktunk(akkor már nagyobb volt,előtte engedte).Figyelmezetett is,ha nem hagyom abba,megharap.Nem is nyúltam hozzá.Furdést nem engedi már,mikor előtte le lehetett fürdetni.Mindíg nagyon nyugodt,aranyos barátságos kutya volt.Most meg,ha be akarjuk vinni a házba,a kertből,akkor imitálja azt,hogy oda harap.És ez így nagyon nem jó...anyám már nem is bízik benne.Van kellő szigor is.Nyilván makacs kutyák.Mindíg vittem sétálni,3 orákat akár.Vittem futiba.Mikor próbalkozott is nálunk,nem hagytuk(alfaság)Kisebb,nagyobb futikban is voltam vele.Akár 3 helyen is.Lehet ez ilyen tinédzser kor nála,de nagyon örülnék a segítségnek.
júl. 24. 15:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, még az egyéb fajtákhoz is kellene némi hozzáértés, nemhogy a bull típusúakhoz. Irány egy kutyaiskola, vagy különfoglalkozás egy trénerrel, mielőtt teljesen a fejetekre nő.
júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Igen,az egesz csalad remeg itthon...egy szobaban vagyunk,oten.Az enyem meg valoszinu azert csinalja ezt,mert agressziv,es benne van a gyilkos hajlam,es nem azert,mert a hormonok miatt kivan.Igen,menozesbol vettuk oket,sot,visszuk majd oket viadaloztatni is.Hisz ugye "harci gugyak"😂 az mar meg sem lep,hogy a kutyasulis temara nem tudtal egy erdemleges,ertelmes valaszt irni,hisz! Igazam van🤷🏽‍♀️ a kutya,olyan,mint a gyerek.Nevelni kell.
júl. 24. 18:06
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert mit irjak? Nekem abszolut sikeres volt a kutyasuli, orulok hogy elmentunk az osszes tanfolyamra. Nekem kellett, en nem ertettem hozza, de a kutya is elvezte nyilvan, szuper volt.

Az, hogy a szomszed jozsika nem tud banni a kutyajaval, de voltak kutyasuliban, nem az en dolgom. Mit irjak ra? :D

De komolyan.

júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád viselkedése azt mutatja, hogy nem tudsz bánni vele. Ezért kellett egy második pont ugyanilyen fajta?


Az megvan, hogy ez a fajta általában kutyázik, és felkészültél arra, hogyha a nevelési módszered csődöt mond, életük végéig szeparálhatod őket?

júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Akármit is mondhatunk, te megsértődsz rajta 😂
júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%
Rétegkutya egy olyan rétegnek, amelyik ilyen alpári,büdös bunkó paraszt stílusban válaszol azért, mert segghülye a kutyákhoz (is). Nincs több hozzáfűznivalóm.
júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyád nem engedi, hogy bárhol, bármikor hozzáérj, még akkor is, ha fájdalma van, akkor nem tudsz vele bánni, és előbb-utóbb baj lesz belőle. Te magad írtad, hogy nem tudod a karmát vágni, nem tudod fürdetni, nem tudod bevinni a kertből...

A másik, hogy a kutya nem "kér bocsánatot"... az egy emberi fgalom, a kutya nem tudja, hogy mi az a bocsánatkérés.

Nem ártana a kutyák vislekedéséről, etológiáról pár könyvet elolvasni, ha már ilyen fajtád van, és rögtön kettő.

Ha esetleg a kicsi idősebb korában egy kis verekedéssel próbálja majd rendezni a rangsorvitát az idősebbel - ami AKÁRMILYEN fajtánál megtörténik, akár labradorok között, nehogy a bulloknál - hogy fogsz benyúlni közéjük, hogy szétszedd őket?

júl. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kis baj? A gazda elleni agressziónál komolyabb gind egyszerűen nem létezik!


De mit vársz? Meg akar harapni a karomvágásnál, erre te ezt megerősíted és nem nyúlsz hozzá. Meg akar harapni, ha fürdetni akarod, erre te megerősíted ezt. És csodálkozol, hogy minden helyzetben meg alar harapni, ami neki nem tetszik? Komolyan nem érted, hogy azért teszi, mert te tanítottad erre? Sajnálom, de neked semmilyen kutya nem lenne való.

júl. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Az első lépés az lenne, hogy beismeritek, hogy nem, nem tudtok bánni ezzel a kutyával. De nem fogjátok beismerni, nem kértek szakértő segítséget és ha komolyan nekimegy a kutya valakinek, ő lesz a rossz, nem ti, akik homokba dugtatok a fejeteket.
júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az tűnt fel, hogy azt írod: "mindig VITTEM sétálni".

Már nem viszed?

Attól, hogy kertes házba költöztetek, még kell vinni a kutyát sétálni! Egyrészt nem mozogja ki magát csak úgy a kerrtben, másrészt egy idő után a kert unalmas lesz neki, és megpróbál majd valami szórakoztatót kitalálni magának.

Pl. azt, hogy befenyít benneteket, vagy esetleg szétkapják egymást a másik kutyával...

Azért is lenne jó a kutyaiskola, mert alapképzés után el tudnál kezdeni valami nekik való kutyás sportot velük! A stafford nem egy öleb, vagy kerti kutya, vagy házőrző, hanem SPORTKUTYA. Jót tenne nekik, ha sportolnál velük valamit.

júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!