Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van vele,és mit csináljunk,...

Mi van vele,és mit csináljunk,hogy ne viselkedjen így?

Figyelt kérdés
Van egy 10hónapos lány staffynk.Mikor pár hónapos volt nagyon sokat vittem futiba,kicsik közé is.Mindig mindenkivel elvolt,soha nem bántott senkit,annak ellenére sem,ha épp neki akartak menni,és neki is mentek.Aztán nemrég kertesbe jöttünk.Védi már a területét is.Köröm vágást abszolút nem engedte,mikor még panelban laktunk(akkor már nagyobb volt,előtte engedte).Figyelmezetett is,ha nem hagyom abba,megharap.Nem is nyúltam hozzá.Furdést nem engedi már,mikor előtte le lehetett fürdetni.Mindíg nagyon nyugodt,aranyos barátságos kutya volt.Most meg,ha be akarjuk vinni a házba,a kertből,akkor imitálja azt,hogy oda harap.És ez így nagyon nem jó...anyám már nem is bízik benne.Van kellő szigor is.Nyilván makacs kutyák.Mindíg vittem sétálni,3 orákat akár.Vittem futiba.Mikor próbalkozott is nálunk,nem hagytuk(alfaság)Kisebb,nagyobb futikban is voltam vele.Akár 3 helyen is.Lehet ez ilyen tinédzser kor nála,de nagyon örülnék a segítségnek.
júl. 24. 15:30
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Illetve van mostmár egy kan,4 hónapos staffynk.Abszolút hallgat ránk.És már előre tudni,hogy ő lesz a főnök.Ennek ellére a lány még is bepróbálkozik nála.De a kan nem engedi,csúnyán morog rá.
júl. 24. 15:31
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem mi a kérdés, a lány staffy nagylánynak érzi magát és hajlandó akár belétek is harapni, megváltozott a viselkedése és most van egy fiú staffy is akivel hatalmi harcot vívnak és ez eredményezheti akár azt is, hogy felettetek is főnök akar lenni?


Ennyire ivartalanítást tudok javasolni, a hormonok kiürülnek és nyugodtabb lehet utánna, plusz ugye a kéretlen szaporulat is elmarad (ez mind két kutyára javaslom, mégha csak a lányra is van most panasz)

júl. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Hivjatok egy trenert, kelleni fog. Raadasul mar 2 kutyatok is van, o te jo eg.
júl. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nagyon sürgősen szaksegítséghez fordulnék, pl. dr. Sátori Ágnes viselkedésproblémákra specializálódott állatorvoshoz! Keress rá a neten. Mielőtt még nagyobb bajba kerültök!
júl. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Suliztok vele? Bár gondolom leírtad volna, ha igen. Kereshetsz olyan sulit is, ahol kifejezetten ehhez és hasonló fajtákhoz értenek. Mi is ilyenbe járunk a Malimmal. Mivel a legtöbb suliba kis társasági kutyák járnak, nem biztos hogy nektek is az a fajta nevelés kell. Ennél a fajtánál meg kell húzni a határokat. Nálunk volt olyan óra, hogy 6 ivaros kan kutya volt, a többsége Bull. Az az óra arról szólt, hogy úgy tudjunk dolgozni, hogy a kutyák nem kezdenik el a "pöcsméregetést" . Már elnézést a kifejezésért. Egy ilyen fajta nagyon nem játék.
júl. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 retektorta ***** válasza:
82%
Minden rosszindulat nélkül kérdezem, miért ilyen kutya kell neked, ha nem tudsz vele bánni? Ebből könnyen baj lehet, ahogy többen írták már.
júl. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Tudunk vele bánni.Az,hogy van egy kis probléma ,nem jelent semmit😃ki lesz ivartalanitva mind a ket kutya.Anyamnak is imitalt,anyam le is szidta erte nagyon csunyan.Azutan lehajtott fejjel,nyalogatta anyamat.Bocsanatot kert.Ne temessetek minket,koszi 😃azert ez a fajta,mert csak ez johet szoba nalunk🤷🏽‍♀️Minden megvan bennuk,amit egy kutyaban szeretunk.Napestig sorolhatnam.
júl. 24. 17:21
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Hat, pedig nem tudtok vele banni. Ha tudnatok, nem lenne ez 🤦‍♀️
júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nyilvan te mar csak tudod,te senki 😃nem latsz bele az eletunkbe,es abba,ahogyan ezeket a kutyakat neveljuk.Mikor futira jartam vele,volt ott egy staffy 2 eves lany kutya,aki kutyasuliba jart.Es elofordult bizony,hogy nem hallgatott a gazdajara.Nem azert,mert neveletlen lett volna.Nagyon okos kutya volt(raadasul suliba jart,2 eves volt),es a gazdaja is szigoru. Ne akarj mar ugy okoskodni,hogy k*rvara nem latsz bele mas eletebe.Alapbol ezek a kutyak nincsenek verve,eheztetve,stb.Barmi is lenne,nem ennenek meg minket😃nem gyilkosok,jezusom.A trener,es a kutya suli sem az isten.Volt kutya,aki kutyasuliba jart,es az a kutya ugyan ugy agressziv,neveletlen volt.Sot,egy tanar azt mondta egy gazdanak,ha harap az nem baj🤷🏽‍♀️na,ennyit errol.Nagy kutyasulis kutyak tamadtak be az enyem,aki meg nem jart.Itt be is fejeztem.
júl. 24. 17:58
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Annak, aki nem tud banni a kutyajaval ajanlott egy szakember.

Ez ennyire egyszeru, ha tetszik ha nem.

De a stilusodbol itelve csak a szokasos kukimeregetesnek kellett kutya, ez latszik.

Az nem zavar, hogy az egesz csaladod rettegesben tartja, tovabbra is allitod, hogy te tudsz banni vele.

Latom. De ez a te bajod, nekem aztan halalosan mindegy mit csinalsz, szerencsere engem nem terrorizal a kutyam, mert meg van nevelve 🥰

júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!