Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek volt már kutyája...

Akinek volt már kutyája korábban: milyen fajta volt, és hány évig élt?

Figyelt kérdés
Van egy idős kutyám, akire várna egy szájsebészeti műtét (állítólag nem rosszindulatú daganat van a szájában, ami jelenleg nem okoz problémát, de később okozhat, és ha megműtenék, valószínűleg néhány fogát is ki kellene húzni), és nem tudom, érdemes-e egyáltalán kitenni őt egy ilyen procedúrának, ezért érdekelne, hogy mire számíthatok.
júl. 4. 22:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
40%
Te már döntöttél, úgy látom. Elutasítod a műtétet, a kutyád kárára. Azért tedd fel magadnak a kérdést, hogy ha veled lenne ez a szitu, akkoris elutasítanád-e a segítséget, vagy hagynád és jól éreznéd-e úgy magad, hogy egy öklömnyi daganat van a szádban, ami megnehezíti az egész életed, evést, légzést, nyelést.
júl. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Először is nem öklömnyi a daganat, jelen pillanatban semmilyen problémát nem okoz a kutyának. Másodszor ha 92 évesen, félvakon, alig élve akarná valaki szétbarmolni a számat, amikor már a gyógyulási esélyeim sem a legjobbak, és tudnám, hogy jó esetben 3 évem van hátra, ha megműtenek, ha nem, viszont ha megműtenek, akkor minimum fél évem kínlódással telik ebből a háromból, akkor valószínűleg elküldeném melegebb éghajlatra az összes olyan orvost, aki meg akarna műteni.
júl. 4. 23:15
 13/27 A kérdező kommentje:

"Te már döntöttél, úgy látom. Elutasítod a műtétet, a kutyád kárára."


Mondjuk neked tök jó lehet, hogy ilyen okos vagy, és mindenkinél is jobban tudsz mindent.

Ha döntöttem volna, akkor nem írom ki a kérdést.

júl. 4. 23:18
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátom szüleinek sem volt ivartalanítva a kutyája, mert minek. Aztán végignézték, milyen, mikor a kutyának gennyes méhgyulladása lesz. Akkor már 12 éves volt a kutya, nem ítélte műthetőnek a doki, késő volt. Azóta is bánják, könnybe lábad a szemük, ha eszükbe jut, és nem csak azért, mert szerették a kutyát, hanem mert az a pokoli szenvedés megelőzhető lett volna az ivartalanítással. Attól, hogy még nem rákos a kutyád, még lehet az később, és van egyéb rá leselkedő veszély is az ivarosság miatt, nem csak a rák.

Egyébként tény, hogy vannak kontár állatorvosok, de vannak jók is, meg kell keresni a megfelelőt. A te "megoldásod", hogy nem ivartalanítod, az csak nettó felelőtlenség. Az, hogy más kutyáitoknál kialakult egy kór, az furcsa, és érdemes lenne utána nézni, hogy mi okozhatja, mert hogy nem az ivartalanítás, az tuti, de ha ennyire gyakori a ti kutyáitoknál, akkor valamit nem jól csináltok.

Kistestűek amúgy lazán elélnek 14-18 éves korig, nem is értem, miért van lepontozva az, aki ezt már leírta. Nagytestűek halnak korábban. Nekem csaucsau és (talán) boxer keverék 9 évet élt, kaukeverék 11-et. Anyám foxija 15-öt.

júl. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
100%

Nekem egy kis keverék kutyusom volt. Szinte csak házi kosztot kapott és néha egy kis granulátumot.

Az első születésnapomon született és hosszú boldog élete végén 21 évesen pusztult el.

júl. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
35%
JELEN pillanatban nem okoz problémát, ahogy az se, hogy ivarosan hagytad. De ez soha nem a jelen pillanatról szól. 11 éves kutya nem öreg, ne játazd el a hattyúk halálát és temesd előre szerencsétlent!
júl. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

"Az, hogy más kutyáitoknál kialakult egy kór, az furcsa, és érdemes lenne utána nézni, hogy mi okozhatja, mert hogy nem az ivartalanítás, az tuti, de ha ennyire gyakori a ti kutyáitoknál, akkor valamit nem jól csináltok."


Kérlek, ennek olvass utána alaposabban, mert rosszul tudod. A cushing-kór nem életmódbetegség, nem attól alakul ki, hogy a gazda valamit rosszul csinál, ráadásul ezek nem a MI kutyáink voltak, hanem a tágabb családunkban (mindegyik más háztartásban élt, mindegyiket más állatorvos ivartalanította, mással etették őket stb.) mindegyiknél kialakult előbb vagy utóbb, a nem ivartalanítottaknál meg nem. A tibeti terriernél pl. fajtajellemző, de a kórokok/kockázati tényezők között sorolják fel az ivartalanítást is. És nem tudom, mi a rosszabb, ha 12 évesen méhdaganata lesz, vagy ha 9 évesen a cushingba, vagy éppen a kezelés mellékhatásaiba hal bele. A mienkkel sajnos ez történt. Amelyik tovább élt, azokat már idős korukban ivartalanították, de 1-2 éven belül náluk is kialakult.

júl. 4. 23:55
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám tacsi-palotakutya keverék volt, 15 évig élt. 13 éves korában műtötték emlődaganattal. Én majdnem rosszul voltam az izgalomtól, hogy mi lesz vele, de már aznap estére olyan volt, mintha mi sem történt volna. Délután műtötték. Azt nem díjazta egyedül, hogy pár hétig fájdalomcsillapítót kellett szednie. Neki egyébként akkorra már szürkehályogja volt, alig látott, úgyhogy ő is mondhatni részben, vagy inkább már funkcionálisan vak volt.
júl. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
16%
nekunkamsztaff volt keto tenyesz tetuk oket tizevesen ki pusztultak mostan varjuk hogy amibol elatunk abol legyen kicsi azt hozuk visza megint
júl. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem bízol az állatorvosokban, vadidegeneknek miért adsz bizalmat? Logika abszolút hiánya. Volt pár rossz tapasztalat? Wow! Mintha ember gyógyászatban nem lenne. Mintha nem léteznének hibák, mellékhatások és mesebeli világban élnénk. Kicsit túltolod a dolgot és elvesztetted a realitás érzékedet.
júl. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!