Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek volt már kutyája...

Akinek volt már kutyája korábban: milyen fajta volt, és hány évig élt?

Figyelt kérdés
Van egy idős kutyám, akire várna egy szájsebészeti műtét (állítólag nem rosszindulatú daganat van a szájában, ami jelenleg nem okoz problémát, de később okozhat, és ha megműtenék, valószínűleg néhány fogát is ki kellene húzni), és nem tudom, érdemes-e egyáltalán kitenni őt egy ilyen procedúrának, ezért érdekelne, hogy mire számíthatok.
júl. 4. 22:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Nekem kistermetű keverékem volt.11-12 évig élt
júl. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 1-es, az enyém is kisméretű keverék, és most múlt 11 :(
júl. 4. 22:32
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Óriás snautzer/rottweiler keverék 14 évig élt. Hihetetlen intelligens kutya volt.


Staffordshire terrier keverék 11 éves idén.


Border collie/labrador keverék 5 éves idén.


Nagyonkorcs, kistestű mindenke, idén 2 éves.

júl. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
Nem számít olyan idősnek kutyáknál a 11 éves kor, kistestű kutyánál meg főleg nem. 16-18 évet élnek átlagban a kistestűek. Különben meg ne vadidegen emberekre bízd a döntést, hanem az állatorvosra. Ő látja a kutyád leleteit, kockázatok mértékét. Ez nem a koron múlik leginkább, hanem az adott kutyán. Ha a doki rábólint, akkor hajrá. Inkább most egy műtét, mint pár év múlva a tehetetlenség.
júl. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Német juhász - 14,5

Komondor - 13

Magyar agár - 12

júl. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Nem tanácsokat kértem, hanem tapasztalatot, és pont azért itt, mert keverék kutyákra vonatkozó adatok nincsenek a neten. A dokikban pedig nem bízom, több mint 30 évnyi rosszabbnál rosszabb tapasztalatom van állatorvosokról, úgyhogy hadd kérdezzem már meg az embereket erről, hogy eldönthessem, kiteszem-e a kutyámat egy nem kevés stresszel és fájdalommal járó műtétnek, vagy sem. Amúgy meg a doki, ha rá is bólint, nem az ő száját darabolják szét, nem neki fog fájni hetekig, nem ő hal bele esetleg az altatásba, ellenben eltesz a műtétért majd egy kisebb vagyont.

A saját állatorvosunkat leszámítva (aki nem végez műtéteket), nem tudtam még úgy eljönni állatorvostól, hogy ne vágta volna a pofákat azért, mert a kutyám nincs ivartalanítva, és majd így mellrákja lesz, meg úgy méhrákja. A kutya 11 éves, és se mellrákja, se méhrákje nem lett. Ellenben a családunk összes ivartalanított kutyájának Cushing-kórja lett 10 éves kora körül. És mindegyik más fajta volt! Ennyit az állatorvosokról...

júl. 4. 22:49
 7/27 A kérdező kommentje:
Ja, és azt kihagytam, amelyik belehalt az ivartalanításba, illetve az azzal járó altatásba.
júl. 4. 22:51
 8/27 anonim ***** válasza:
84%
Nem bízol az állatorvosokban, nem kérsz másodvéleményt, azt várod, hogy mások kutyáinak élettartama előrébb visz. Minek a kérdés akkor? Mi nem tudjunk, milyen egészségügyi állapontban van a kutyád (vérkép stb), viszont a probléma végkimenetele egyértelmű. Súlyosbodni fog. De akkor tessék, nagytestű keverék kutyám 15 évig élt, hererák vitte el és abból kialakult epilepszia. Nem volt már műthető, teljesen leépült testileg. Sokra mész az infóval bizonyára...
júl. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nem annyira értem, 8-as, ez egy olyan oldal, ahol az emberek olyan kérdést tesznek fel, amilyet akarnak, a hozzászólóknak pedig normális esetben erre kellene válaszolni. Föltettem egy kérdést, a 4-es hozzászólás nem arra válaszolt, hanem elkezdett kioktatni, én pedig erre reagáltam.

Neked meg ugyan miért nem mindegy, hogy én megyek-e valamire ezzel az infóval vagy sem? A döntést is nekem kell meghozni, a kutyát is nekem kell ápolni, ha belehal a műtétbe, akkor eltemetni, és a számlát is nekem kell kifizetni. A partvonalról okosnak lenni krva könnyű...

júl. 4. 23:07
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém egy golden és labrador keverék volt, örökbe fogadtam, kb. egy-másfél éves volt akkor. 13 évig volt velünk, de a pofija már teljesen ősz volt és sántított. Az orvos kezelte, aztán egyszerre hirtelen elaludt örökre. Szivgyengeség.
júl. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!