Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit használtok élősködők ellen?

Mit használtok élősködők ellen?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2-3 évben sima kullancs és bolha elleni nyakörvet hordott a kutyám, és soha nem is találtam benne semmit, viszont idén ijesztő mértékben elszaporodtak a kullancsok a környékünkön. Egy erdős, füves terület mellett lakunk, ezért sokszor vittem oda elengedve sétálni, de mostmár hónapok óta nem tudtunk menni, mert bármit csinálok, egy-két kullancs mindig belemegy. :/ Ezért szeretnék találni valami jobb megoldást, viszont annyi mindent hallani a tabletták mellett meg ellen is, hogy nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.
júl. 1. 23:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%
#9 ha méreg ez a tabletta, akkor hogy lehet, hogy évek óta adom és a kutyáim makk egészségesek, aktívak? Pontosabban az egyiknek van csirkeallergiája, de az lenne sajnos a tabletta nélkül is :D
júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

Vectra 3D csepegtetőt használok, mert a tabletta mellett igaz nem lesz beteg, de ugyanúgy megcsípik és nagyon mentek rá a szúnyogok.

Vectra el is riasztja a közeléből őket, de ha mégis 1-1 darab megcsípné, akkor is megöli.

Havonta kell adni, 1 hónapon keresztül elriasztja, de ha mégsem, akkor megöli a bolhákat, kullancsokat, szúnyogokat, legyeket.

De a biztonság kedvéért féreghajtót amit 3 havonta kap, az nem sima, hanem Milbemax, aki szívférget is irtja.

júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%
#1 A spot-on is belsőleg hat, csak más módon jut el a véráramba. Orvosi szakvélemény nélkül kifejezetten tilos keverni a szereket, mert túladagoláshoz is vezethet, ami máj és veseproblémákat okozhat.
júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%
nekünk a kertünkben is borzalmasan sok a kullancs idén! eddig egy sem volt ráadásul mi városban lakunk, füvet is nyírunk nem csak a kutyánkra mennek rá hanem mi sem tudjuk használni a kertet, felfogni nem tudom honnan jön ez a sok kullancs, idén többet szedtem ki magamból mint eddigi életem során összesen
júl. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
33%
Nexgard vagy bravecto. Ha sokat jársz erdőben akkor plusz foresto nyakörv
júl. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!