Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit használtok élősködők ellen?

Mit használtok élősködők ellen?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2-3 évben sima kullancs és bolha elleni nyakörvet hordott a kutyám, és soha nem is találtam benne semmit, viszont idén ijesztő mértékben elszaporodtak a kullancsok a környékünkön. Egy erdős, füves terület mellett lakunk, ezért sokszor vittem oda elengedve sétálni, de mostmár hónapok óta nem tudtunk menni, mert bármit csinálok, egy-két kullancs mindig belemegy. :/ Ezért szeretnék találni valami jobb megoldást, viszont annyi mindent hallani a tabletták mellett meg ellen is, hogy nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.
júl. 1. 23:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
A legjobb megoldás, ha nem csak egyetlen módszert alkalmazol. A tabletta+spot on kombó biztos használ. A tabletta belülről, a spot on kívülről védi a kutyust.
júl. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

#1 egyeztették orvossal, hogy szabad-e ezeket együtt használni? Én tuti nem keverném őket, vagy ez, vagy az legyen.


Én amúgy 3 éve 5 hetente adom a kutyáimnak a Nexgard Spectrat és tökéletesen beválik. Ez idő alatt egyetlen egy kullancsot találtam az egyik kutyában, de mire kiszedtem volna belőle, már nem is volt ott. Pedig minden nap erdőben sétálunk és így is nagyon hatékony. Annyi, hogy évente egyszer-kétszer így is kell kapniuk a féreghajtót, mert pl. a galandféreg ellen nem véd a tabletta. De semmi spot-on vagy bolhanyakörv nem kell mellé.

júl. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

2-es, szerinted adnék olyan tanácsot ezzel kapcsolatban, amit nem az orvosom javasolt?! Nem tudom milyennek gondolsz. Tudom anonim az oldal meg minden, de a semmire had ne kapjak már beszólást.


4 kutyusunk van. Kinti-benti kutyák saját kis lakrésszel. Ráadásul már nem is fiatalok szegénykéim. Nálunk az egyik legfontosabb szempont az élösködők elleni védelem.

júl. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

“ szerinted adnék olyan tanácsot ezzel kapcsolatban, amit nem az orvosom javasolt?!”


Ömm, tekintve, hogy ide bárki leírhat bármit, persze, simán lehet, hogy nem az orvos javasolta, csak te állítod azt. Értelmetlen egy anonim oldalon ezen megsértődni, ez nem a te személyed elleni támadás. A kérdező helyében én mindenképp beszélnék orvossal, mielőtt Szentírásnak veszek itt bármit is.

júl. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
En is Nexgardot hasznalok kezdettől fogva. Csak szivfereg tesztet kell csináltatni az első tabletta előtt. A tablettákat csak néhány nagyon mini szobacirkalo nem birja, náluk lehetnék mellekhatasok, ha megvan kb. min. 3 kg a kutya, nem lesz gond.
júl. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
Nekünk a Foresto bevált, azóta nincs kullancs. Szerencsére árban is ez a legjobb megoldás, mert 6-8 hónapig véd és ~12000Ft. 3 óriástestű kutyánk van, a tablettás és a spot on-os megoldás nagyon drága lenne.
júl. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Simpacria Triot kap, nincs benne kullancs.

Plusz ha nagyon necces helyre megyünk, befujom őket kullancsriasztoval

júl. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
Miért lett lepontozva a válaszom?
júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

8: ezen ne akadj fenn, egyrészt vannak ezen az oldalon akik olvasás nélkül végigfutják a válaszokat, és lepontozzák, mert pontot kapnak érte (mintha számítana... :D ) A másik tábor akik tabletta hívők és nem tudnak mást elképzelni, mint ezeket a mérgeket a kutyájuk szervezetében. (Mert az orvos megmondta. :D Jah, nekem is - hogy ha csak lehet, kerüljem.)

Kérdező: én spot-ont használok és nincs a kutyában kullancs (se bolha), pedig napi szinten erdőn-mezőn sétálunk.

júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezd meg a dokidtol azt is, hogy a babezias, szivferges kutyák közül a gazdák mivel vedekeztek
júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!