Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eutanázia! Ti ebben a helyzetb...

Eutanázia! Ti ebben a helyzetben elaltatnátok a kutyusotokat?

Figyelt kérdés

12 éves, vizsla. Autoimmun izomsorvadása van, amit kb 5 éve diagnosztizáltak. Kapott szteroidot is, de attól 2 éve majdnem meghalt, így le kellett vele állni. 19 kilóra fogyott. Enne, inna, de fuldoklik, mivel alig tud nyelni. Sokszor fecskendővel itatjuk. Minden evés, ivás után ültetni kell 2-3 percet, különben kifolyik belőle, amit elfogyasztott. Extrém módon ki van tágulva a nyelőcsöve és a gyomorszája nem zár, így az elfogyasztott étel, ital visszafolyik a nyelőcsőbe és ennek hatására sokat hány. Van, hogy naponta többször. De sokszor van olyan is, hogy csak öklendezik, de nem tud hányni.

Amikor kiviszem sétálni, 10-15 perc után elkezd zihálni, alig kap levegőt. Az orrán és a száján is csorog ki a zöldes váladék (doki szerint a hányástól felülfertőződik és ez az oka). Kapott már többször antibiotikumot, de 3-4 nappal a beszedése után ismét előjön ez a jelenség.

A legnehezebb az egészben, hogy alapjáraton riszál, vidám… de a teste kezdi feladni. 🥺


jún. 28. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem kérdés 😢

Sajnos így csak szenved, és egyre nehezebb lesz neki


Sajnálom 😞

jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Már rég el kellett volna altatni... Csak szenved!
jún. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyértelműen igen. Sajnálom.
jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Én már sokkal hamarabb megtettem volna, nem tudnám nézni, hogy így szenved.
jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz meghozni ezt a döntest. Az állatok nagyon tudnak ragaszkodni az életükhöz, csóválja a farkát, mert az ő kis egyszerű világában a pillanatnak él, a hányás után 5 percel is képes boldog lenni egy siminek 🥲 12 év elég szép kor egy vizsla esetében. Lehet már nem kellene megvárni, amíg még több baja lesz és tovább romlik az állapota. Nektek se jó, borzasztó ahogy hirtelen elkezdenek leépülni. A betegsége sajnos nem kezelhető, így már jobb nem lesz, ez már a lejtő.
jún. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthető voltam. 5 éve van meg maga a diagnózis, de ez a drasztikus állapotromlás kb egy hónapja kezdődött. Nagyjából 5 nap volt júniusban, amikor nem hányt. Beszéltem az orvosával is. Nem mondta ki, hogy altassuk el, csak annyit, hogy megérti, ha így döntünk, mert inkább ez, minthogy az egyik hányás következtében megfulladjon.

Ma pont jó napja van, de tegnapelőtt éjjel hajnali kettőtől ötig rosszul volt.

jún. 28. 18:43
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítő válaszokat! Annyira “belesimultunk” ebbe a helyzetbe, hogy szinte már természetes az ápolása és nem látjuk a valós helyzetet.
jún. 28. 18:46
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Azt elhiszem. Gazdaként nagyon nehéz döntés ez. De ha hirtelen ennyire leromlott, akkor várható, hogy egyszer álmában esetleg bekövetkezik vm katasztrófa. Jobb ha békében, csendesen elmehet. Sajnálom :'(
jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Én leszek az egyetlen, aki nem írja azt, hogy altattassátok el. És azt sem, hogy ne. Egész egyszerűen azért, mert aki nem látja a kutyát, nem ismeri, nem tudja, milyen az életminősége napról napra, nem tudja, pontosan mit mond az orvosa, hogy van-e esetleg más módszer, akár alternatív, ami megpróbálható nála, vagy hogy próbáltatok-e már ilyesmit is és az sem segített... szóval, aki nem tudja mindezt, annak nincs joga ilyet mondani, javasolni, tanácsolni sem.


Kétszer voltam nagyon rossz állapotú kutyával olyan helyzetben, hogy el kellett engednem, tehát pontosan tudom, miről beszélek és milyen ez (főleg, mivel az egyik pont egy autoimmun gerincvelősorvadás volt, kicsit hasonló eset). Annak idején sokat olvasgattam a témáról, külföldi oldalakon is, és volt, ahol szerepelt egyfajta kérdőív, amivel valamilyen szinten "mérni" lehetett a kutya életminőségét. (Ez egy kutyakocsis oldalon volt, a márkanévre már nem emlékszem.) Talán segíthet a döntésben az, ha kerestek valami hasonlót vagy megpróbáljátok objektívan összeírni azokat a dolgokat, amik az életminőségét meghatározzák. De a döntést akkor is nektek kell meghozni, mert ti látjátok és ismeritek őt, és nektek kell utána együtt élni a döntéssel, akár így, akár úgy döntötök. Egészen biztos vagyok benne, hogy meg fogjátok tudni hozni a helyes döntést.


Vannak, akik elaltattatják a kutyát ilyesmi esetben, amikor még viszonylag jól van, vagy egy jó nap után, vannak, akik várnak, míg egy krízis nem teszi többé kétségessé, mit kell tenni. Mindkét döntésnek megvan a maga fájdalma, utána a vele járó lelkiismeretfurdalás, csak más okból. Nem szokott olyan lenni, hogy az ember megnyugszik, hogy "jól döntöttem", még akkor is, ha pontosan tudja, hogy a helyes döntést hozta meg. Nem szokott olyan lenni, hogy nincs utána kétség és bűntudat. Ezt azért írom, hogy legyetek felkészülve rá, ez mindig így működik.

Nagyon sajnálom a kutyust, és sok erőt kívánok nektek a továbbiakhoz akár így, akár úgy.

jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
#9 Nem te leszel az egyetlen, én is csatlakozom hozzád. Így látatlanban egyszerűen nem tudnék kijelentést tenni, hogy csak szenved és jobb elaltatni. Kérdező, azt te látod, hogy milyen a kutya életminősége. Ha alapvetően vidám, csak vannak rosszabb periódusai, én még ragaszkodnék hozzá. Amikor már olyan rossz a helyzet, hogy tényleg az egész élete csak szenvedésből áll, akkor lehet azt mondani, hogy el kell engedni.
jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!