Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek még a kutyuskáért?...

Gungasam kérdése:

Mit tehetek még a kutyuskáért? Majdnem naponta hány a kutyánk. Általában kevés, sűrű, fehér hab van a hányadéka tetején , a hányadék nem tartalmaz ételt, nagyon sűrű, mint valami zselé. Többszörre hányja ki de délutánra elmúlik a hányingere.

Figyelt kérdés
Ujjnyi hányás csíkokat találni az udvaron, kettőt hármat.Tavaly parvo-vírus fertőzésen esett át, az orvos szerint. Akkor rengeteg gyógyszert kapott injekcióban. Nehéz volt kikezelni, mesterségesen kellett táplálni sokáig. Azt gondolom, hogy az orvos nem fordított gondot az utókezelésre, azért hány a kiskutya mert rengeteg gyógyszert kapott és nem gondoskodott az antibiotikum kezelést követően az emésztőrendszer baktérium flórájának helyreállításáról. Ezt csak én következtetem. Ezzel a hányós betegséggel is volt a kutyuska orvosnál, megröntgenezték, negatív lett. Kapott egy sűrű szirupot (caniresp dry 100ml) amit be is adunk de nem segít. Most a kutyának való normaflor beszerzése után várjuk a javulást, Elinix-et kapott eddig, ami ugyan embereknek való de azt hallottam , hogy használhat ez is (kéznél volt). A caniresp dry és Elinix combó nem hozott javulást pedig már elfogy. Ez a gyógyszer megkönnyítené a köhögést vagy csillapítaná, de nem gyógyít! Mindig reggel illetve kora délelőtt hány, rengeteg köhögés szerű öklendezést követően. Szegényke már megtanulta, hogy kiszalad a szabadba ha tud. Ha nem akkor a lábtörlőt tiszteli meg. Másik orvoshoz vigyem talán? Az étvágya nem valami híres de eszi a főtt csirkeaprólékot, meg a kutya-nasit, kutyaszalámit. A parvo-vírus fertőzése óta valamelyest fejlődött kb. két kilót, októberben lesz két éves. Azt gondolom növésben van még. Lehetséges, hogy nem emésztőrendszeri hányadék hanem hörgő köpet? Ugyan mit adhatok hörghurut ellen?

jún. 9. 14:55
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Elvittem a kutyát egy másik dokihoz is. Nem talált életveszélyes betegséget. Valamilyen új parazita írtót alkalmazott , ami egyszeri és bőrön át szívódik fel. Ennek a hatását 2 hét múlva ellenőrzi majd. Szerintem a kutya talán csak náthás és mivel nyeli a taknyát (nem tud orrot fújni) időnként a gyomrából felöklendezi. Mostanában egyre kevesebbet. Lehet, hogy laikus a feltételezésem, de mit tehet egy kutya ha náthás és csak szívja az orrát de sose fújja?
jún. 19. 19:35
 32/33 A kérdező kommentje:
Már 3 orvosnál jártunk a kutyánkkal és egyik sem volt képes diagnózist felállítani. Mind csak kezelgetné kezelgetné, hogy sokszor vigyük és jó fejős tehenek legyünk. A kutya meg csak köhög....Csak a szemetek mennek állatorvosnak ?? A kapzsi rohadékok?
júl. 21. 22:50
 33/33 A kérdező kommentje:
Már nem mutatom meg több orvosnak, újabb 10-20 ezerért. Elásni egyedül is tudom...De félre bú, félre bánat, él a kutyus enyhül a köhögés. Meggyógyul magától!
júl. 22. 09:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!