Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek még a kutyuskáért?...

Gungasam kérdése:

Mit tehetek még a kutyuskáért? Majdnem naponta hány a kutyánk. Általában kevés, sűrű, fehér hab van a hányadéka tetején , a hányadék nem tartalmaz ételt, nagyon sűrű, mint valami zselé. Többszörre hányja ki de délutánra elmúlik a hányingere.

Figyelt kérdés
Ujjnyi hányás csíkokat találni az udvaron, kettőt hármat.Tavaly parvo-vírus fertőzésen esett át, az orvos szerint. Akkor rengeteg gyógyszert kapott injekcióban. Nehéz volt kikezelni, mesterségesen kellett táplálni sokáig. Azt gondolom, hogy az orvos nem fordított gondot az utókezelésre, azért hány a kiskutya mert rengeteg gyógyszert kapott és nem gondoskodott az antibiotikum kezelést követően az emésztőrendszer baktérium flórájának helyreállításáról. Ezt csak én következtetem. Ezzel a hányós betegséggel is volt a kutyuska orvosnál, megröntgenezték, negatív lett. Kapott egy sűrű szirupot (caniresp dry 100ml) amit be is adunk de nem segít. Most a kutyának való normaflor beszerzése után várjuk a javulást, Elinix-et kapott eddig, ami ugyan embereknek való de azt hallottam , hogy használhat ez is (kéznél volt). A caniresp dry és Elinix combó nem hozott javulást pedig már elfogy. Ez a gyógyszer megkönnyítené a köhögést vagy csillapítaná, de nem gyógyít! Mindig reggel illetve kora délelőtt hány, rengeteg köhögés szerű öklendezést követően. Szegényke már megtanulta, hogy kiszalad a szabadba ha tud. Ha nem akkor a lábtörlőt tiszteli meg. Másik orvoshoz vigyem talán? Az étvágya nem valami híres de eszi a főtt csirkeaprólékot, meg a kutya-nasit, kutyaszalámit. A parvo-vírus fertőzése óta valamelyest fejlődött kb. két kilót, októberben lesz két éves. Azt gondolom növésben van még. Lehetséges, hogy nem emésztőrendszeri hányadék hanem hörgő köpet? Ugyan mit adhatok hörghurut ellen?

jún. 9. 14:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

19

De bizony van ellene oltás. A napokban olvastam hogy egész évre véd egy ilyen szuri és árban is jobban megéri mint havonta venni a nexgardot.

jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
77%

17+

Ez az állatorvosomtól kapott tanácsok és információk voltak... nem kell elhinni kérdezd meg a saját dokidat. Intolerancia vagy étel allergia.

5+ éve tünet mentes a kutya, a szőre meg olyan, mint egy baba kutyáé, pedig már 8 éves.

jún. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ! Azokat is amelyek értelmetlennek tűnnek elsőre!

A 5# váaszoló és a 17# válaszoló (akik a csirkementességről papolnak) tanácsát fogom követni mihamarabb. Azért mert egyszerű, gyors eredménnyel kecsegtet és költséghatékonynak ígérkezik. Elhagyom a kutyaszalámit és nedves konzerv tápot, veszek szárazat K9 bárány+rizs vagy lazac+rizs. A házikosztot szívesen kipróbálnám bár mi rengeteg csirkés kaját fogyasztunk és így ez nem fér össze azzal, hogy kipróbáljam a csirkementes diétát. Az állat sajnos nem tudja elmondani mit érez, egy állatorvos tanácsadó javasolta a probiotikumot és pontosan azt is, hogy ha az van hirtelen kéznél még az embernek való probiotikum sem árt, a bélflóra helyreállításáért. Ez ugye NEM gyógyszer. Valaha ifjú koromban a hatvanas években, volt már kutyám, amelyik elpusztult míg nem laktam már ott a szüleimnél, sokáig élt. A dolgokat a helyén kell kezelni, ami nálam azt jelenti, hogy a kutya az kutya. Így is úgy is ha szeretjük is túléljük és eláshatjuk. Azon kívül míg emberi családtagokra sokat kell áldoznunk ezt nem cserélhetjük a kutyára. Realizmusom nem engedi, hogy például mint egy válaszoló írta, éhezzek a kutyámért.

jún. 9. 21:47
 24/33 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki máshogy látja, nálunk a kutya családtag. Úgy izgultam a laborleletéért mintha az enyém lett volna. De mások vagyunk. Én azért elvinném még egy vizsgálatra, de ahogy érzed.
jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
13%

Jól látod kérdező, amit a végén írsz. Magyarországon, átestek a haziállattartók a ló túloldalára.

Abszolút nem jól kezelik az állattartást. Rendesen rosszul vannak, amikor nem azt olvassák, hogy ki van nyalva pl egy macska segge. Na mindegy, legyen az ő bajuk. Ragadjanak össze a kutyával, macskával stb.

Majd most is figyeld meg, milyen rosszul lesznek ezt olvasva. Töröltetik a választ, privatban kapok fenyegetéseket... 😆

Csoda lesz, ha szó nélkül hagyják.

jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, engem nem izgat. Kinek mi:)
jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
83%
5-ös vagyok újra. 1 hétig diétázzon a kutyusod, aztán meglátod, hogy van-e javulás. Nekem is hiperérzékeny gyomrú a kutyám, igaz neki nem volt hányás, hanem véres hasmenéssel hurcoltuk dokikhoz (3 orvosnál voltunk). Rengeteg tápot kipróbáltunk, Brit hypoallergén rizses, bárányos vált be.
jún. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
60%
21 és mi az oltás neve?
jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
60%

"Rendesen rosszul vannak, amikor nem azt olvassák, hogy ki van nyalva pl egy macska segge."


Azért a megfelelő orvosi ellátás biztositasa és a segg kinyalas között ég és föld a különbség. Az előbbi alap!! Az utóbbi meg a te döntésed.


Kérdező, attól hogy nagy hírű allatorvos még nem tevedhetetlen. Én elvinném máshova. Mit veszítesz hogy oda viszed vissza vagy máshova?


Egyébként azt még senki nem írta, de lehet kenel köhögés is. YouTubeon meg tudod hallgatni milyen a tipikus kenel köhögés. Az enyém most van benne, az elején ő is a köhögés végén hányta ezt a fehér habos cuccot. Egy pár injekciótol rendbe jönnek.

jún. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Tapasztalható javulás a csirke mentes étrendtől?

Bár még csak 3 nap telt el

jún. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!