Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek még a kutyuskáért?...

Gungasam kérdése:

Mit tehetek még a kutyuskáért? Majdnem naponta hány a kutyánk. Általában kevés, sűrű, fehér hab van a hányadéka tetején , a hányadék nem tartalmaz ételt, nagyon sűrű, mint valami zselé. Többszörre hányja ki de délutánra elmúlik a hányingere.

Figyelt kérdés
Ujjnyi hányás csíkokat találni az udvaron, kettőt hármat.Tavaly parvo-vírus fertőzésen esett át, az orvos szerint. Akkor rengeteg gyógyszert kapott injekcióban. Nehéz volt kikezelni, mesterségesen kellett táplálni sokáig. Azt gondolom, hogy az orvos nem fordított gondot az utókezelésre, azért hány a kiskutya mert rengeteg gyógyszert kapott és nem gondoskodott az antibiotikum kezelést követően az emésztőrendszer baktérium flórájának helyreállításáról. Ezt csak én következtetem. Ezzel a hányós betegséggel is volt a kutyuska orvosnál, megröntgenezték, negatív lett. Kapott egy sűrű szirupot (caniresp dry 100ml) amit be is adunk de nem segít. Most a kutyának való normaflor beszerzése után várjuk a javulást, Elinix-et kapott eddig, ami ugyan embereknek való de azt hallottam , hogy használhat ez is (kéznél volt). A caniresp dry és Elinix combó nem hozott javulást pedig már elfogy. Ez a gyógyszer megkönnyítené a köhögést vagy csillapítaná, de nem gyógyít! Mindig reggel illetve kora délelőtt hány, rengeteg köhögés szerű öklendezést követően. Szegényke már megtanulta, hogy kiszalad a szabadba ha tud. Ha nem akkor a lábtörlőt tiszteli meg. Másik orvoshoz vigyem talán? Az étvágya nem valami híres de eszi a főtt csirkeaprólékot, meg a kutya-nasit, kutyaszalámit. A parvo-vírus fertőzése óta valamelyest fejlődött kb. két kilót, októberben lesz két éves. Azt gondolom növésben van még. Lehetséges, hogy nem emésztőrendszeri hányadék hanem hörgő köpet? Ugyan mit adhatok hörghurut ellen?

jún. 9. 14:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, ez nem hangzik jól. Vidd el másik állatorvoshoz! Nem ilyen-olyan szert kell próbálgatni, meg találgatni, mi baja lehet, hanem ki kell vizsgáltatni rendesen, hogy mi okozza ezt nála, mielőtt súlyosbodna az állapota.
jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Szívférgesség nem lehet?


Én azért elvinném másik orvoshoz is

jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
66%
Általában nem szoktam az állatok topikba jönni pontosan az ilyen idióta emberek miatt felbas**a az agyam...most komolyan otthon próbálkozol minden szutyokkal ami éppen eszedbe jut és kéznél van? Tavaly volt parvós azt írtad. Ha nem tűnt volna fel már a következő év felénél járunk és te azt hiszed ebből a betegségből maradt vissza egy kis emésztőrendszeri probléma? Neked mi a frásznak kutya ha magasról teszel az egészségére? Annyi eszed még nem volt hogy elvidd másik orvoshoz és röntgenen kívül mást is csináltass? Végülis egyszerűbb tömni probiotikummal. Ráadásul csirkével eteted nem gondolod hogy esetleg allergiás rá? Komolyan a kutya macska tartást erősen kötni kellene valamihez hogy ne minden nyomorult tarthasson állatot.
jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
3#aska, az idióta te vagy. Én a kérdező vagyok! Agyad nem b@szhatod fel mert nincs! Amit adok a kutyámnak azt orvos írta fel, eddig orvos kezelte , sikertelenül. A röntgent nem "én csináltattam" , az orvos. Most is teljesen felelegesen írtál ebbe a topikba, mert nem kérdezett senki! ELVÁROM a VÁLASZOLÓKTÓL a TISZTELETET, mivel senkit nem sértegetek. Olyanokat kérdeztem akik velem empatikusak, a kutyám beteg de én vagyok bajban! A szívférgességről sokat hallani, gőzöm sincs mik a tünetei, most megnézem a neten. A kutyuskánk nem pusztán az enyém, a nejem nevén van! Én ajánlottam a másik orvost de ez csak egyetértésben valósulhat meg.
jún. 9. 15:35
 5/33 anonim ***** válasza:
56%
Esetleg csirke allergia nem lehet? Minőségi táppal nem próbálkoztál még? Kutyaszaláminál a moslék is jobb.
jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Elképzelhető e., hogy a röntgen vizsgálat kimutatja a szívférgességet?
jún. 9. 15:37
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Az nem fogja kimutatni csak a vérvétel illetve szívultrahang.
jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
41%
De komolyan az agyam eldobom hogy az emberek orvos helyett itt teszik fel az ilyen kérdéseiket. Milyen empátiát vársz? Ki tudja mióta kínlódik a kutyátok és a mind a ketten tesztek rá magasról.
jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
79%
Az orvosod meg a piacon vette a bizonyítványát mert csak probiotikumot ír fel másik probiotikum helyett
jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
A kutyuskánk be lett oltva szívférgesség ellen, mikor a köhögéses tünetekkel legutóbb orvosnál jártunk vele. Ellenőrizték, vért is vettek tőle és az orvos szerint nem szívférges. Sajnos ezt mind a nejemtől kell megtudnom mert bár ott voltam , már nem emlékszem. Már nem jegyzek meg mindent.
jún. 9. 15:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!