Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek még a kutyuskáért?...

Gungasam kérdése:

Mit tehetek még a kutyuskáért? Majdnem naponta hány a kutyánk. Általában kevés, sűrű, fehér hab van a hányadéka tetején , a hányadék nem tartalmaz ételt, nagyon sűrű, mint valami zselé. Többszörre hányja ki de délutánra elmúlik a hányingere.

Figyelt kérdés
Ujjnyi hányás csíkokat találni az udvaron, kettőt hármat.Tavaly parvo-vírus fertőzésen esett át, az orvos szerint. Akkor rengeteg gyógyszert kapott injekcióban. Nehéz volt kikezelni, mesterségesen kellett táplálni sokáig. Azt gondolom, hogy az orvos nem fordított gondot az utókezelésre, azért hány a kiskutya mert rengeteg gyógyszert kapott és nem gondoskodott az antibiotikum kezelést követően az emésztőrendszer baktérium flórájának helyreállításáról. Ezt csak én következtetem. Ezzel a hányós betegséggel is volt a kutyuska orvosnál, megröntgenezték, negatív lett. Kapott egy sűrű szirupot (caniresp dry 100ml) amit be is adunk de nem segít. Most a kutyának való normaflor beszerzése után várjuk a javulást, Elinix-et kapott eddig, ami ugyan embereknek való de azt hallottam , hogy használhat ez is (kéznél volt). A caniresp dry és Elinix combó nem hozott javulást pedig már elfogy. Ez a gyógyszer megkönnyítené a köhögést vagy csillapítaná, de nem gyógyít! Mindig reggel illetve kora délelőtt hány, rengeteg köhögés szerű öklendezést követően. Szegényke már megtanulta, hogy kiszalad a szabadba ha tud. Ha nem akkor a lábtörlőt tiszteli meg. Másik orvoshoz vigyem talán? Az étvágya nem valami híres de eszi a főtt csirkeaprólékot, meg a kutya-nasit, kutyaszalámit. A parvo-vírus fertőzése óta valamelyest fejlődött kb. két kilót, októberben lesz két éves. Azt gondolom növésben van még. Lehetséges, hogy nem emésztőrendszeri hányadék hanem hörgő köpet? Ugyan mit adhatok hörghurut ellen?

jún. 9. 14:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Én azért elvinném máshoz is, nehogy nagy gond legyen és késő lenne :(
jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lenne elvinni egy másik állatorvoshoz is, hátha ő tud valami biztosabbat mondani.

Nem érdemes emberi gyógyszerekkel próbálkozni állatoknál. Hiszen nem nekik fejlesztették ki őket. Ezzel még akár akaratlanul is nagyobb bajt is okozhatsz.

jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Az orvos régi motoros a szakmában a parvo-vírus fertőzéskor antibiotikumot is szedett a kutya a felülfertőzés elkerülésére. Nagyon sokan hordják oda kedvenceiket.

8#-nak alig várom hogy eldobd az agyad ha van! Igyekezni fogok szétrugdosni. A kutya köhög ugyan reggelente keservesen de egésznap vidám és jól érzi magát. Valószínűleg kivárja, hogy meggyógyítsák. A kutya beteg és orvoshoz hordjuk. Sajnos tudomásul kell vennie minden állatbarátnak, hogy léteznek még anyagi korlátok. IGEN! Van egy határ, van az a pénz amit nem adok oda a kutyáért. Ha elvesztjük, eltemetjük és ennek dacára tűrhetetlen , hogy válaszadás címén sértegető megjegyzések jönnek. Szóval arra kérem az önkéntes állatjogvédőket, hogy húzzanak el meleg éghajlatra.

jún. 9. 15:59
 14/33 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező te érzed, de én a legutolsót is kifizetném a kutyámért, ha éheznék akkor is. Sajnos ezt állatvállaláskor bele kell kalkulálni. Ha csak nem gyógyíthatatlan beteg, a legvégsőkig elmennék érte és kifizetném.
jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
41%

Ebben sajnos egyet kell értenem a kérdezővel.

Az én kutyám 15 éves. És a kor előrehaladtával sajnos egyre többet kell látogatnunk az állatorvost. Egy injekcióért 5000ftot is elkérnek. Az én kutyusomnak egy látogatás alkalmával 3-at adnak. Plusz a felírt gyógyszerek, ami még 10000ft. Ez így 25000 ft egy alkalommal.

Az ember igyekszik megtenni mindent amit tud a kutyusáért, de havi 180000 ft keresetből nem engedhet meg magának mindent.

jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanez a tünet volt ismerős kutyájával. Igaz náluk idős volt már az eb. Szívével volt baj. Végül elpusztult. Pedig bármennyit kifizettek volna, és fizettek is.
jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
33%

Minden féle csirkét "tartalmazhat" kaját hanyagolj 8 hétig! Ennyi idő kell a kutyának, hogy kitisztuljon a szervezetéből.

Sok jutalom falat is tartalmazza, csak hipoallergén kajával etesd!

Vegyél ilyen kaját ez jófajta és tűrhető az ára.

[link]


Ha letelt a 8 hét, utána egyesével lehet kísérletezni mit szabad megennie, ha elcseszted és ismét hány akkor megint 8 hétig csak hipoallergén kaja.

Annyit segítek a csirkét kerüld, túl sok szteroidot és egyéb anyagot tolnak beléjük, amit nagyon sok kiállát nem bír. Napos csibéből 6 hét alatt lesz vágás érett pipi...


Én ugyan ezt végig csináltam, csak nekem a bőre mállott le a kutyáról, és főként a csirke okozta! Azóta is hipoallérgén étrenden van, sok féle jutalomfalatot megehet, és a disznóhústól sincs semmi baja.

jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
90%
Akkor hordjátok nyugodtan tovább ugyan ahhoz az orvoshoz és figyeljétek tétlenül hogy tovább kinlódik a kutyátok. Grat
jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
32%
Szívférgesség ellen nincs oltás. A kutyád jelenleg szemetet eszik. Hányszor eszik egy nap?
jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
43%
Házi kosztot neki. Egy kettőre nem lesz baja
jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!