Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjek vállalni egy kutyát...

Be merjek vállalni egy kutyát egyedül?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, egyelőre apával élek családi házban, nagy udvarral (800 négyzetméter). Régóta szeretnék egy kutyát, az udvarra, valami kisebbet. Természetesen oltatnám, chippeltetném, normális táppal etetném, sétáltatnám (ha nem is minden nap). Viszont reggel 8 és este 18 óra között dolgozom heti 5x, tehát azért sokat is lenne nélkülem, bár nem teljesen egyedül, mert apa többet van otthon, akár a kertben is. Akár felnőtt kutyában is gondolkodom, bár a kölyök lenne a legideálisabb talán. Szeretném a kutyát az biztos, viszont ahogy mondtam is, elég sokat lennék távol tőle. Menhelyes

kutyán gondolkodom főleg. Viszont kicsit bizonytalan vagyok benne, hogy ez elég lenne-e neki, amit én főként egyedül tudok nyújtani neki. Apa biztosan nem vinné sétálni, és nem foglalkozna vele azon túl, hogy eteti, megsimogatja, hasonlók. De főként csak én akarok kutyát, ezért is tettem fel így a kérdést, hogy egyedül vállalnám főleg.



jún. 9. 11:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Így nem.
jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Neked valami idősebb közepes méretű nyugodt menhelyi kutya kéne.
jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
A menhelyek többsége nem ad kintre kutyát, erre készülj fel. Főleg nem kisebb testűt. Egy kölyök kutyával meg sokat kell foglalkozni, ha a nap nagy részében nem vagy otthon, rombolni fog, esetleg szökni is. Felnőtt, nagytestű kutyában gondolkozz inkább, ami jobban elvan egyedül.
jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Kistestű és/vagy rövidszőrű kutyát nem tartunk csak kint, úgy menhely sem fog kiadni neked. Nyáron melege van, télen meg fázik.
jún. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Miért jobb a közepes, vagy nagyobb testű, mint a kisebb? Az idősebbet értem, lehet hogy tényleg nem egy kis kölyök lenne a legcélravezetőbb.
jún. 9. 12:13
 6/18 A kérdező kommentje:
#4 Értem, meg is válaszoltad a kérdésem.
jún. 9. 12:15
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nyugodtan vágj bele 🙂

De inkább,ne egy pici kölyökkel,mert még neki nagyon nagy figyelem kell .

jún. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Gizsgugyaaaa!
jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Mi is így kezdtük a kutyatartást. Apukám meg volt győződve róla, hogy a kutyának a kertben a helye, két nap múlva meg már a blöki mellette feküdt a kanapén. Szerintem nálatok sem lesz semmi baj. Kisebb testű kutyát, ha elég nagy a kert, nem muszáj naponta sétáltatni, rohangál magának eleget. De még az is lehet, hogy apud is rákap a séta ízére. Testmozgásnak sem utolsó. Hogy fázós-e a kutyus, az meg nem a méretétől függ, hanem a szőre típusától. A miénk is kicsi volt (foxi), mégis imádott a legnagyobb hidegben is kint lenni. Napközben nagyrészt bent volt velünk, de ha este elálmosodott, kéredzkedett ki a házába. Csak idős korában maradt már bent éjszakára is.
jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyébként a kazánházba éppen tudnánk neki helyet biztosítani egy kutyaajtón keresztül. Bár még nem tudom, hogy ez a jobb, vagy egy megfelelő méretű szigetelt kutyaház.
jún. 9. 14:25
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!