Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjek vállalni egy kutyát...

Be merjek vállalni egy kutyát egyedül?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, egyelőre apával élek családi házban, nagy udvarral (800 négyzetméter). Régóta szeretnék egy kutyát, az udvarra, valami kisebbet. Természetesen oltatnám, chippeltetném, normális táppal etetném, sétáltatnám (ha nem is minden nap). Viszont reggel 8 és este 18 óra között dolgozom heti 5x, tehát azért sokat is lenne nélkülem, bár nem teljesen egyedül, mert apa többet van otthon, akár a kertben is. Akár felnőtt kutyában is gondolkodom, bár a kölyök lenne a legideálisabb talán. Szeretném a kutyát az biztos, viszont ahogy mondtam is, elég sokat lennék távol tőle. Menhelyes

kutyán gondolkodom főleg. Viszont kicsit bizonytalan vagyok benne, hogy ez elég lenne-e neki, amit én főként egyedül tudok nyújtani neki. Apa biztosan nem vinné sétálni, és nem foglalkozna vele azon túl, hogy eteti, megsimogatja, hasonlók. De főként csak én akarok kutyát, ezért is tettem fel így a kérdést, hogy egyedül vállalnám főleg.



jún. 9. 11:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

5!

Azért mert kint egy kistestű kutya nehezebben viseli a hideget, az ízületi hamar tönkre mennek stb stb.

Kolyokkel meg rengeteget kell foglalkozni és még így is esélyes, hogy rongálni fog unalmaban. Akkor inkább egy közepes méretű öreg kutyát hozz. A kazánház nagyon jó dolog ha oda bemehet legalább, ha a lakásba nem.

jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%
Kazanhazon belül legyen a szigetelt kutyaol.
jún. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%

De a kutya nem kerti dísz! Pláne nem a kisebb testűek! Nem csak a hőmérséklet miatt kell a benti tartás, hanem a gazda közelsége miatt is! Te azt mondod, hogy alig lennél otthon, tehát nyilván nem töltenél napi 5-8 órát a kertben a kutyával. A kezdeti 3 napi csoda után már csak kimennél, elé löknél valamit enni, legfeljebb megsimogatod és eldobod kétszer a labdáját és ennyi. 20 perc alatt lerendeznéd a kutyát, a maradék 23 óra 40 percben meg unatkozzon és szenvedjen ahogy akar. Pláne télen, hidegben, sötétben.


Aranyos a menhelyis ötlet. De ha problémás lesz? Szepszorongásos? Szökős, szocializálatlan, neveletlen? Hogy fogsz vele naponta 2-3 órát rászánni AKTÍVAN legalább az első 2-3 évben? Hogy fogod így kutyaiskolába vinni? Hogy fogsz napközben hazamenni hozzá ellenőrizni, ha kell?

Cuki a kölyökkutyás terved, de otthon fogsz tudni maradni vele legalább 2 hétig? És egy kölyökkutyát nem hagyhatsz otthon 10-12 órára egyedül egy olyan emberrel, aki nem fog vele foglalkozni! Az meg, hogy még a napi sétát sem akarod vállalni, mindent el mond. Ne akarj így kutyát!

jún. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Senior Séf ***** válasza:
41%
Ha nem vagy otthon, minek a kutya?
jún. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
#13 Ha olvastad volna a kommenteket látnád, hogy szó volt róla, felnőtt kutyát szeretnék, egy kisebb mozgás igényűt.
jún. 10. 16:14
 16/18 A kérdező kommentje:
#15 Ezek alapján Magyarországon csak annak lehetne kutyája, aki otthonról dolgozik, vagy háztartásbeli. Ez vajon a népesség hány tized százaléka lehet?
jún. 10. 16:15
 17/18 anonim ***** válasza:
50%

Nem kellenek a szélsőséges kirohanások. A kutyának szüksége van a gazda társaságára és nem csak napi 1-2 órán át. Ha a lakásban tartod, akkor nyilván veled van. Ha a kertben tartod, akkor meg old meg a napi 3-4-5 óra vele töltött időt. Ez nem csak aktív foglalkozást jelent nyilván, de az is kell minden egyes nap. Ennyi. Ha ezt sem akarod, minek kell a kutya?

Egyébként egy nyugodtabb kutyának is kell a napi 1-2 óra AKTÍV foglalkozás. Te még a napi sétát sem vagy hajlandó megadni. Lehet munka mellett jól tartani kutyát, de te már most mondod, hogy te azt nem akarod. Nem, neked nem való kutya. Ezzel nincs baj, nagyon sok ember nem alkalmas ilyenre.

jún. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Értem. Mondom újra, kíváncsi lennék hány százalék tartja úgy a kutyáját mondjuk Magyarországon, ahogy szerinted megfelel. Siralmasan kicsi százalék jönne ki. A kertes házban tartott kutyák túlnyomó többsége például soha nem sétál. De mondom, persze, jóformán az összes kutyatartó jobb lenne, ja plüsskutyát venne inkább, mert hogy nem foglalkoznak velük napi több órát, az is biztos. Ez nem szélsőség, ez a magyar valóság. De valószínűleg nem csak a magyar. Az emberek közel sem foglalkoznak annyit a kutyájukkal, mint ahogy a nagy könyvben írva vagyon. Persze ez nem jó, de a te meglátásod szerint a kutyatartás valami extrém ritka dolog kellene, hogy legyen.
jún. 10. 20:25
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!