Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek pórázon sétáltatni a kutyáikat?

Figyelt kérdés
Nemrég egy ismerősöm tacskóját megtámadta egy németjuhász, véresre harapdálta. Kegyetlenül leb***tam hogy miért ilyen felelőtlen nyomorult, hogy nem pórázon vezeti a kutyáját? Túrázás közben is rendszeresen tapasztalom, hogy el vannak engedve a kutyák. És ha egy vaddisznóval vagy más kóbor kutyával találkoznak? Kutyások, miért vagytok ekkora idióták? (Tisztelet a kivételnek)

máj. 30. 07:40
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Egy-két ember ignorálta a zárójeles részt, úgy látom. Nem minden kutyás idióta, de aki nem tesz pórázt a kutyájára, mert szarik bele/öntudatos/magabiztos, arra mást mem tudok mondani.

Másik példa: 16. kerületi Rákosi úton sétálgattam este tök nyugiban, mire a Pálya utcából kikanyarodott egy staffordshire terrier. Se póráz, se szájkosár. A gazdája mögötte ÖT MÉTERREL lemaradva nyugodtan telefonálgatott. Kissé beszartam, mivel a kutya eléggé méregetett, de szerencsére nem történt semmi, lazán elsétáltam. Lehet hogy egy végtelenül barátságos eb, de lehet hogy nem, mivel nyilván nem ismerem. Ha a kutyának mégsem tetszik valami rajtam (a szagom, ahogy megyek, nem tudom) és nekemugrik, a gazdája oda sem ér időben hogy leszedje (már ha le tudja) és az életem hátralevő részét letépett arccal élem le.

máj. 30. 11:17
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

18# Erről jutott az eszembe, hogy ugyanezt láttam csak azzal a külömbséggel, hogy a kutya átbis akart rohanni az úton teljes gőzzel. Nem sikerült neki mert egy kocsi kb 60-al telibeverte! Egy az úttest túloldalán pórázon! sétáltatott kutyát akart megtámadni. Anyuka és két 4-5 éves gyereke nézte végig ahogy teljes erőből rohan feléjük a kutya majd két méterről ahogy az autó kivasalta. Én ezt kb 10 méterről láttam egy megállóból. Szerintem egy életre bevésődött a kicsik agyába ahogy darabokra szakadt a kutya az orruk elött..

Szóval ilyenek történhetnek a felelőtlen emberek miatt!

máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 hokedli pörkölttel ***** válasza:
64%
azt hiszik azért mert kutyájuk van nekik már mindent is szabad rájuk nem vonatkoznak a törvények
máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
31%

Jaj, ne etessétek a kérdezőt. Ő az a nyomorék aki retteg a kutyáktól és havonta ír ki valami kutyasokat bszgato kérdést.

Múltkor volt egy ahol azt fejtegette hogy ha nem húzod rövid porazra a kutyád amikor ő elmegy mellette és a kutya meg meri őt szagolni akkor legközelebb szét fogja rúgni.

máj. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
100%
Szomszédom egy két négyzetméteres erkélyen tart egy németjuhászt. Ha rl is visz sétálni,egy hosszú bàlamadzagot tesz a nyakára. A kutya ha meglát egy macskát,a gazdija egyből uszítja rá,és rlengedi a madzagot. Többször láttuk,hogy hergeli a kutyát a macskák ellen. Én sajnálom a kutyát is,akin látszok hogy szenved,és a cicákat is,akikrt megöl a gazdi örömére. Ja,és állatvédőknek lett szólva,de rlintézték annyival,hogy ne foglalkozzunk az emberrel mert hülye. Hát jó.
máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
85%

25.

Filmezd le, amikor megöleti az ártatlan cicát a dögjével és jelentsd fel, vagy keresd meg a sajtót, azok hamarabb ugranak mindenkinél.

Ne legyél már ilyen élhetetlen.

Elnézed, hogy szétmarcangolja a cicákat és ennyi?

jún. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
58%

Rengeteg különböző oka lehet ennek. pl szabadság és mozgásigény. Póráz nélkül a kutyák szabadabbak jobban fel tudják fedezni a környezetüket és kielégíthetik a természetes kíváncsiságukat. Póráz nélkül könnyebben tudnak játszani egymással, jobban elő tudja segíteni a társas fejlődést is.

DE!

A kutya bármi miatt elszaladhat ha megijed valamitől pl dörren egyet az ég, vagy két autó egymásba rohan. Elkezdhet követni egy szagot forgalmas területen. Rengeteg ember alapból kényelmetlenül érzi magát, ha póráz nélküli kutyák keringene körülötte, és valljuk be, nem mindegyik kutyus barátságos. Lehet, hogy a tiéd az, de akihez odamegy nem olyan szocializált, és te húzod a rövidebbet. Ráadásul törvényi előírások is vannak amit bárhogyan is szeretnénk nem tudunk kimagyarázni. Ezeket minden gazdinak mérlegelnie kell mielőtt elengedi a kutyáját.

Nagyon hosszas folyamat a tényleges behívás, és sajnos sosem 100%os

jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként vannak direkt olyan futtatók ami el van kerítve. Ott rohangálhat kedvére amennyit akar!
jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
26%
28. Olvasd el a 10. választ és üds be a térképen hogy hány futtató van az országban. Es csak Bp-et nézd.
jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
26%
Ne csak Bp-t akartam írni.
jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!