Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek pórázon sétáltatni a kutyáikat?

Figyelt kérdés
Nemrég egy ismerősöm tacskóját megtámadta egy németjuhász, véresre harapdálta. Kegyetlenül leb***tam hogy miért ilyen felelőtlen nyomorult, hogy nem pórázon vezeti a kutyáját? Túrázás közben is rendszeresen tapasztalom, hogy el vannak engedve a kutyák. És ha egy vaddisznóval vagy más kóbor kutyával találkoznak? Kutyások, miért vagytok ekkora idióták? (Tisztelet a kivételnek)

máj. 30. 07:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
44%

Ezek szerint Te vagy szíves azt állítani, hogy a kutyások többsége póráz nélkül sétáltatja a kutyáját. A kivétel akik pórázon sétáltatnak.


Mekkora statisztikai mintából szűrted ezt le?


Az pedig, hogy idiótáknak nevezed a kutyásokat, ...

máj. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
35%
Mert a kutya az új gyerek. Akinek kutyája van, az már valaki, elért valamit az életben, neki jár minden.
máj. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%
Mert ostobák. Én se használtam pórázt kint a prérin, hetek alatt se találkoztam senkivel, na de butaság mert mindig történhet valami.
máj. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
69%

#2

Mi minden jár neki?

máj. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
67%
Azért amiért nem szedik össze a kutyaszart se.
máj. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jó kérdés. Én sem értem miért nem képesek pórázra tenni őket, hiszen a póráz pont az ilyen esetekben jó. Ha feléd meg egy kutya, eltudod rántani a tiédet és az agresszíven fellépő kutyát is vissza tudja fogni a gazdája. És így mindenki biztonságban lehet. Ennek ez is lenne a szerepe. Meg még sok más. De csomóan szarnak rá. Rohadt bosszantó.
máj. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%

Ez most olyan általánosítás hogy akin munkás ruha van és koszos akkor az egy alkesz tróger a társadalom mocska……hát qurvára nem

És ránk kutyásokra sem lehet aztmondani hogy aki kutyája póráz nélkül van az mind hülye…én elengedem mert behívható a kutyám és nem barátságos hanem túl barátságos…a mergadolog..ha. Nem a prérin erdőkben szántókon vagyunk mindig összeszedem ugye énsem akarok belelépni ülni más xarába igy az enyémbe(kutyáméba)sem fognak…ha úgyvesszüknakkor a túrázók közt is mennyi POTKÁNY van?kimennek bmeg a gyönyörű helyekre aztán szemetelnek redváthagynak magukután még h csak odaxarnának még ájde..lebomlik stb…de a nylon szemetek csikkek üvegek

Ha valamleyik “természetvarát”felismer akármi ehető növényt vagy gombát mind egy szálig ki/leszedik ugye megintcsak nemlehet általánosítani

Énis jàrom a természetet gombázok aztán se a cigarettacsikket se a joint csikket betig az egy kartondarabka s jót is tesz a földnek mégsem dobom el

máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

A sétáltatás nem elég az aktív kutyáknak. Le kell őket fárasztani. A pórázon sétáltatás jó a szocializalódashoz, de az energia levezetéséhez nem.

Egyben igazat adok neked mert félek az elengedett kutyákról.

Jó lenne ha csak az engedné el a kutyáját aki meg is nevelte, plusz ezt nem lakott területen tenné. Én nem is tartanék energikus kutyát kis udvaron, csak nagyban ahol tud szaladgálni.

máj. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
60%
8, erre vannak az elkerített kutyafuttatók. Vidéken nem tudom, mi a helyzet, de Budapesten rengeteg van belőlük, nem hiszem, hogy ne találna a gazdi olyat, ami az ő kutyájának megfelel. Nem véletlenül van előírva, hogy tilos póráz nélkül sétáltatni. Az egy dolog, hogy sok gazdi lesz@rja azt, ha más embereket zavar a kutyája, vagy esetleg valakit megijeszt, valakiben/valamiben kárt tesz, valahova odapiszkít vagy bármi, de abba bele se gondolnak, hogy nem csak emiatt kötelező a póráz, hanem a kutya biztonsága miatt is. Kiszaladhat az útra és elüthetik, felzabálhat valamit, amitől megbetegszik, megsérülhet stb. És igen, ezek olyan kutyával is megeshetnek, ami "meg van nevelve".
máj. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon kevés kutyafuttató van, az is a berhazak közelében, logikus az elhelyezése. Miért is raknának kertvárosba? Pedig soknháznak van kis udvara, ezek a gazdák viszik ki elengedi a kutyákat. A legtöbb ember nem is fogja átszelni a várost egy kutyafuttatóért, inkább elengedi a közeli parkban. Nem is mindenkinek van autója.

A községekben általában nincs, városokban van ahol csak 1, 15-30-50 ezres lakosságra, van ahol 3, nagyon kevés helyen van több. De a lakosság fele nem is városban lakik, és mint írtam, nagyon kevés kutyafuttató van az országban, pedig lenne hely. Nálunk is itt van egy-két jó nagy füves kihasználatlan tér ami üresen áll. Legalább a negyedét be lehetne fogni a kutyásoknak.

máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!