Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek pórázon sétáltatni a kutyáikat?

Figyelt kérdés
Nemrég egy ismerősöm tacskóját megtámadta egy németjuhász, véresre harapdálta. Kegyetlenül leb***tam hogy miért ilyen felelőtlen nyomorult, hogy nem pórázon vezeti a kutyáját? Túrázás közben is rendszeresen tapasztalom, hogy el vannak engedve a kutyák. És ha egy vaddisznóval vagy más kóbor kutyával találkoznak? Kutyások, miért vagytok ekkora idióták? (Tisztelet a kivételnek)

máj. 30. 07:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
77%

Én meg olyat is tapasztaltam nagyon sokszor, hogy járműveken szájkosár nélkül szállítják őket. Egyszer egy buszos megkért egy nőt, hogy tegyen rá cagy szálljanak le, erre elkezdett veszekedni a soförrel, hogy ő bem fog leszállni, meg, hogy milyen idióta már mert az ő kutyája soha nem bántott senkit. Vègül leszálltak mert már az utasok mondták, hogy mennének tovább és legyen szives leszállni mert addig itt fogunk állni..

Ilyen szinten szarnak sokan az írott, iratlan szabályokra!

Egyes országok azért tudnak minőségi életszinvonalat megteremteni mert ott az emberek fegyelmezettek, nem olyan csőcselék mint itt nagyon sokan. És igen, itt vérzik az egész, az ilyen degenerált hülyèkböl lesznek a vezetőink is!

máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
31%

Az egy dolog, hogy nincs póráz, de hogy még szájkosár se?

És ha felzabál valamit a kutya?

máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%

Duke 81


Igaz!

máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
42%

7. :D

Akin "koszos" munkásruha van, azt senki nem nézi trógernek.

Ez egy debil hasonlat.

máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
58%

Mert sokan azt hiszik, hogy behívhatók a kutyáik. Aztán ilyen esetekben kiderül, hogy mégse. Ha arrébblököd a sajátodtól még ők vannak felháborodva, mondja, hogy csak “barátkozik”, azt meg pont lesz*rja, ha a te kutyád nem az a típus, hanem az aki bestresszel ilyen esetekben.


A másik kedvencem, amikor az erdőben engedik el… ott is azt mondják, hogy behívható… mégis annyi-meg annyi kutya tűnik el. Aztán csodálkoznak, ha a vadász kilövi (jogosan).

Vagy fel is eheti a rókáknak kihelyezett veszettség vakcinát, ami más vakcinatípus. A kutyába beoltott inaktivált veszettség vakcina reaktiválódhat, mert a rókáknak élő vakcina van kihelyezve. De ez se zavarja őket.


Én büntetném a póráz nélkül sétáltatókat. Ha jól emlékszem, 30 ezer forintot lehet kiszabni a tulajdonosra. Jogszabály előírja, hogy közterületen kötelező a póráz használat. Persze erre nincs kapacitása a rendőröknek, hogy még ezt is ellenőrizgessék… pedig mennyi plusz pénzt szedhetnének be…

máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
56%

Azért ekkora idióták, mert ennyi eszük van.

A salak minden szinten tolja a kretént.

Gyereknevelés, biciklizés, autózás, egyéb hétköznapi interakciók.

máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
48%
Tisztázzuk. A kutya lefárasztása nem azt jelenti, hogy 2 órán keresztül futtatja valaki. Plusz városi környezetben meg főleg nem megoldható ez. Tehát f@szság azt mondani, hogy azért nem raksz pórázt a kutyára, mert hogy akkor nem lehet lefárasztani. Bullshit! A kutya szimatolással is fárasztja magát. Amit tökéletesen tud kivitelezni egy 2 méteres pórázon is!!
máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Napi szinten látom, hogy póráz nélkül viszik a kutyát, aztán vagy támad a többi kutyára (velünk is megtörtént), vagy nem hallgat a gazdára. Olyat is láttam, hogy majdnem kiszaladt a forgalmas útra a kutya. Az ilyentől elvenném a kutyát! Szóval használjatok pórázt !!!
máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
83%

"Vidéken nem tudom, mi a helyzet, de Budapesten rengeteg van belőlük, nem hiszem, hogy ne találna a gazdi olyat, ami az ő kutyájának megfelel."


Nálunk is van (igaz, nem Budapest), de a legtöbb "futinál" a saját kertem nagyobb...

Amúgy szerintem át kéne jobban gondolni, hogy ki milyen körülmények közé vállal kutyát (és milyen fajtát). És körülmények alatt nem csak a házra gondolok, hanem hogy hova lehet sétálni vinni. Biztos nagyobb megterhelést, tartósabb mozgást igénylő fajtákat kell a belvárosi másfél szobásban tartani, ahol a mozgáslehetőséget egy zsebkendőnyi nagyságú kutyafuti jelenti?

Én nem vagyok egyébként "póráznáci", hogy csak folyamatos rövidpórázon szabad sétáltatni. Nincs bajom az elengedéssel, csak ez egyrészt kutyafüggő, a gazdának kéne ismernie a kutyáját (nekem volt olyan kutyám, akit simán elengedtem, meg volt, akit nem). Másrészt nem mindegy hogy hol és mikor.

máj. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
59%
A legújabb 'trend' szerint a kutya családtag,és egy családtagra nem adunk pórázt,szájkosarat.
máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!