Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még metszett fülű...

Lehet még metszett fülű dobermannt legális vásárolni?

Figyelt kérdés

2023. dec. 5. 20:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
27%
2 perc alatt megmérgezik
2023. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

#11


Egy okos dobermannt csak nem. Vagy akkor mit vegyek, géppuskát?

2023. dec. 6. 14:01
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

"Engem igazából nem is érdekel, ha kinéznek, nekem csak egy zord kinézetű őrző-védő kell. Sajnos jelenleg egy földutas cigánynegyed mellett lakok, és éjjel járnak lopni."


Szia! Én írtam hogy vágott füllel szerintem is jobban néz ki. Annyiban egeszíteném ki hogy szerintem erre a célra ne vegyél ilyen drága kutyát mert teljesen felesleges. (gondolom nem szaporítótól akarsz vásárolni valami beteges génhibás kiskutyát) a rendes ára az meg elég borsos tényleg a kifejezetten gazdagoknak ajánlott akik minden féle kiegészítőt vitamint stb megvesznek nekik. Inkább egy újgazdag orvos vagy ügyvéd udvarában képzelem el őket párban. Ezek a kutyák igénylik azt is hogy kutya iskolába vigyék őket (jó mondjuk ez minden kutyára igaz alapvetően) de ennek a nívós fajtának pont az a lényege hogy amúgy minden féle parancsszóra hallgat.


Szerintem te jobban járnál ha elmennél egy menhelyre ahol megmondanád hogy nagytestű domináns terület védő kutyát keresel és az ottaniak ismerik annyira a kutyákat hogy tudjanak adni olyant ami megfelel erre a célra akár keverék is tökéletes lehet. Sajnos ha tényleg ilyen gáz helyen laksz akkor ilyen kutyák esetében amit kinéztél még az is megtörténhet hogy a feketelábúak magát a kutyát akarják majd elrabolni az értéke miatt.

2023. dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
89%
És egy keverék kutya is tud elég "zord" kinézetű lenni és legalább annyira hatékonyan és nagy vehemenciával védi a portát. Okos kutya meg nincsen abban az értelemben hogy az szuletesetol kezdve csak úgy okos lesz. Az összes megeszi a mérgezett kaját szinte. És nagyon hosszú folyamat megtanítani neki, leszoktatni róla.
2023. dec. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

#13


Egy szegény menhelyi kutyát is szívesen megmentenék, ez jó ötlet. Hátha van ott valami hatalmas medvekutya, annak szerintem a közelébe nem mennének.

2023. dec. 6. 14:11
 16/27 anonim ***** válasza:
91%

"Egy szegény menhelyi kutyát is szívesen megmentenék, ez jó ötlet. Hátha van ott valami hatalmas medvekutya, annak szerintem a közelébe nem mennének."



Nézd, a semminél jobb nyilván de sok szart nem ér egy kutya sem. Ha valami igazán értékes van nálad vagy bármi olyan amihez érzik magukban az erőt hogy el tudjak lopni akkor pont nem a kutya fogja őket megállitani. Mert lefújják a pcsáb@ szerencsétlen állatot paprika sprai vel vagy gáz spraivel. Aztán maximum feszítővassal odavernek a fejére és kész. Ez kegyetlenül hangzik, de sajnos ez a realitás.. A kutya az maximum a besurrano tolvaj ellen véd aki nem felkészülten jön. Ha a Lakatos Rikárdóék rád készülnek akkor a kutya nem lesz akadály sajnos. Nyugodtan tarts kutyát mert jelzésnek is jó amikor pl bennt vagy a házban és úgy akarnak kirabolni és akár fel is ébreszthet az ugatásával. De az ilyen tipikus esetekre amikor nem is vagy otthon mert kifigyeltek és rákészultek hogy kipakolják a lakásod az ellen nem véd a kutya arra jobb valami riaszto rendszer távfelügyelettel

2023. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
97%
A dobberman rövidszőrű, amúgy sem tarthatod kint.
2023. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

#17


Télen.

2023. dec. 6. 17:11
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

A dobberman rendkivűl intelligens kutya, Okos, könnyen tanitható, de makacs fajta aki rengeted nevelést igényel.

Ilyen célra nekem is volt kutyám, hogy a cigók ne járjanak be a telekre de az én választásom a Bordeauxi dog volt. Egy bordói dog fél évesen már elég mély hangon ugat, hogy felfigyeljenek rá. felnőtt korában mint egy kis grizzly medve. Éves kora alatt nagyon kell fegyelmezni és folyton tudatni vele h ki a góré mert hajlamos rivalizálni a gazdájával de egy kezesbárányt lehet belőle nevelni, rendkivűl okos fajta. Nem ugat feleslegesen soha, nem futkározik, főleg csak fekszik mint egy ledobott rony de ha feláll annak oka van. Nagy robosztus külső de a család felé egy jámbor és hűséges cica.

Az enyémnek a szájából ki lehetett venni a csontot, nem morgott érte. egyszer keresztfiam (akkor 3 éves) bottal ütögette az udvaron, a kutya inkább lefeküdt a teraszra és tűrte. Éjjel viszont mikor bejött a gazsi feltörni a raktárat a kutya felkergette a körtefára. Utána ugrott, elkapta a lábát és a teraszik vonszolta kb 50 méteren át. Lett is belőle csúnya pereskedés...

2023. dec. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

" Lett is belőle csúnya pereskedés..."


Milyen pereskedés? Az a patkány képes volt feljelenteni mert lopás közben megsérült?

2023. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!