Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadakat üldöz a kutyám,...

Vadakat üldöz a kutyám, milyen megoldást találhatnék erre?

Figyelt kérdés

Természetesen azon kívül, hogy tanuljam meg behívni. Többnyire behívható, mondjuk olyan 80%. Mivel az a maradék 20% még mindig túl sok, 15 méteres pórázzal szoktam sétáltatni. A problémám csak az, hogy ha kiugrik elé bármilyen vad (falun lakunk, szántóföldeken és erdős részeken sétálunk), már indul is a kutya repülőstarttal. Ha szerencsém van és gyorsan kapcsolok bele tudok állni, ha nem, akkor vagy hagyom menni, vagy repülök utána, pofával a szántóföldre. Nem túl gyors kutya és hamar fárad (kaukázusi), szóval előbb utóbb mindenképp visszajön magától is, de a legjobb még mindig az lenne, ha nem is gondolná jó bulinak, hogy ilyen esetekben szarjon a fejemre. Folytót nem akarok rá tenni, azt nem így szokás használni, na meg az se szokta zavarni ha a bőr nyakörve vág bele a nyakába egy ilyen akciónál...

Kutyasuli alapfokot kijártuk, a "nem" vezényszó megvan, de a nyúl/őz, mint inger, sokkal érdekesebb jelen esetben, maximum egy jól irányzott pofonnal tudom jobb belátásra téríteni őnagyságát.

Másfél éves, (még) ivaros szuka egyébként.



2023. júl. 14. 07:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%

Fuss vele rendszeresen,azzal kordaban tartod . Kevesbe mozdul vadra. A vad csak urugy legtobbszor tapasztalatom szerint a rohangaszsra.


Mide tenyesztettek ki: a nyaj orzesere . Tehat korbe rohangazik egesz nap elvileg.

2023. júl. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
14%
Automata locsolo rendszert tegyel a kertbe es ejjel kapcsold be. Az lefarasztja.
2023. júl. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Ne setaltatasd póráz nélkül, mert bármikor kiloheti vad uzese közben a vadász.


Ha már rákapott az ízére, akkor nagyon nehéz érdekesebb ingernek lenni, így én egy hozzáértő kiképzőt javasolnék, aki megmutatja, hogy hogy kell az elektromos nyakörvet használni. Jól felépítve nagyon jó eszköz, nem úgy kell elképzelni, hogy 0-24-ben árammal csapatod a kutyát. Elég 1-2 áram impulzus, és rájön, hogy jobban jár, ha nem megy a vad után.

2023. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3#

Nem póráz nélkül sétáltatom, leírtam a harmadik mondatomban. Épp ez a problémám, hogy nem akarom, hogy kilőjék, ezért hosszú pórázon van, így viszont veszélyes rám nézve, ha megindul. Az elektromos nyakörvön még elgondolkodok, nem tartom ördögtől valónak a módszert.


1#

Kevered a terelést meg az őrzést. A terelők futkároznak egész nap, az nyájőrzők elvannak magukban és elzavarják a betolakodókat ha szükséges. Az kaukázusi az utóbbi csapatba tartozik.

2023. júl. 14. 07:59
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

"Nem póráz nélkül sétáltatom, leírtam a harmadik mondatomban,,


Ezt írtad:

"...már indul is a kutya repülőstarttal. Ha szerencsém van és gyorsan kapcsolok bele tudok állni, ha nem, akkor vagy hagyom menni, vagy repülök utána, pofával a szántóföldre. Nem túl gyors kutya és hamar fárad (kaukázusi), szóval előbb utóbb mindenképp visszajön magától is...,,


Szóval ilyen esetben mindegy, hogy van-e rajta póráz vagy sem, ha egyszer elránt, és elkezdi üldözni a vadat.

2023. júl. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Erre próbálok megoldást találni 🤷‍♀️
2023. júl. 14. 08:17
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Hát esetleg nem 15 m-es pórázzal kéne sétáltatni, hanem másféllel... Értem én, hogy úgy nem tud szaglászi meg társai és szegény kutyuli, de ez így full felelőtlen és könyörgöm ez egy kaukázusi, nem egy yorki.

Amúgy keress egy kiképzőt (értem, hogy megvan az alapfok, de egy bekerített területen az ül-fekszik-marad-lábhoz órán egy kutya sem szokik le a vadkergetésről).

2023. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
Szia nincs véletlen vadász a faludban? Nekik van direkt csali a kutyáknak hogy neveljék az elkapásra (róka vagy borz farok esetleg nyúlprém és őz) ha le tudnád beszélni vele adja kölcsön akkor megszagoltatod a kutyával ha kapna oda rá szólsz hogy NEM vagy FUJ... Ezt otthon sokszor próbálni pórázzal. Ha sétáltok és megáll hegyezi a fülét ugyan igy erélyesen hogy nem és lábhoz húzod. Ha ügyes mehet a jutifalat. Hosszú lesz a nevelés de szerintem ezzel érsz valamit. Remélem tudtam segíteni.
2023. júl. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Ne sétáltasd ekkora pórázzal, elég lesz a max. 2 méteres is, azon könnyebben irányítod. Sokat kellene vele gyakorolnod, tanítani, tréningezni, magadra irányítani a figyelmét, ez melós, de ha kellett a kutya, akkor foglalkozni kell vele.

Azt ugye tudod, hogy vadat űző kutyát kilőhet a vadász? Nemrég láttam egy Facebook posztot, vad után szaladt a kutya, biciklivel ment vele a gazdája, a kutya vitte a pórázt is, nem találják, szerintem már nem is lesz meg.

2023. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Tök hasonló tapasztalataimmal mondom ezeket:


-nem kell 15m, elég 5, de a 2m. Behívható a kutyám, de most jóideje csak pórázon megyünk, ugyanúgy lefárad, ugyanúgy fel tud fedezni mindent. Amíg ilyen reaktív tedd félre azt a túl hosszú pórázt.


-Vedd előbb te észre a vadat, akkor fogod tudni tiltani is. Nálunk még mindig felfigyel, de sokkal könnyebben kiveszem belőle már


- mikor megindul, szóval is tiltsd le, ne várd meg míg ránt :D viccet félretéve ez így nagyon nem lesz jó egy kauval.


Rövidebb póráz, több figyelem a környezetre, tiltás, mikor action van.

2023. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!