Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez egy mentális betegség...

Ez egy mentális betegség lenne? Hogyan találhatnék rá megoldást?

Figyelt kérdés

Nagyon antiszociális ember vagyok, beilleszkedési problémáim vannak kiskorom óta, nem tudok normális kapcsolatot kialakítani az emberekkel.

Sokat agyalok a dolgokon, és azt hiszem, hogy az emberek törődnek velem. Közben kiábrándulok, hogy mindenkinek az életében egy apró porszemnél is kevesebb vagyok, senki nem emlékszik arra, amit mondtam nekik régebben, senki nem beszélget velem szívesen, csak néha 1-1 kérdés erejéig. Mégis abban a tudatban élek, hogy számítok az embereknek, aztán a való életben kiderul, hogy egyáltalán nem. Az a tévképzet van bennem, hogy mindenki velem foglalkozik, közben meg éppen, hogy le se ß@r-nak. És mikor erre ráébredek, kiábrándulok és teljesen elkeseredek, sírni is szoktam.

Nincsenek barátaim, állandóan egyedül vagyok, ingerszegeny az életem, szinte csak a suliba járásról szól. A családommal sem tudok normálisan beszélgetni, mert félek, hogy mit fognak reagálni egy - egy dologra. Úgy érzem, szinte semmilyen kommunikációs helyzetben nem állom meg a helyem, és teljesen összeomlott az életem.

Lehet ezen segíteni?

18/L


2022. febr. 3. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem önértékelési zavarod van főleg. Jobb, ha tudod, hogy léteznek introvertált és extrovertált emberek, és a kettő közt nem az a különbég, hogy az egyik antiszoc idióta, a másik meg normális, hanem csak annyi, hogy az introvertált az egyedüllétből meríti az erejét - de attól még ugyanúgy szüksége van barátokra, társra - míg az extrovertált a sürgés-forgásból, társaságból tölti fel az energiáit. Ha introvertált vagy, el kell fogadnod magadban, önmagában ezzel semmi baj nincs, főleg, ha normálisan kommunikálod le a környezeteddel.

Gondolom emiatt is vannak beilleszkedési problémáid, de persze lehet, hogy tévedek. Ez könnyen lehet erős szorongás miatt is, a leírásod alapján azt is érzek. Hogy esetleg ez teljesen különálló dolog, vagy pont az intróságod/önmagadat nem megfelelő módon való szemlélése miatt alakult ki, nyilván nem tudhatom.


Az, hogy nem reálisan látod magad a társadalomban - mást feltételezel a többiek hozzád való viszonyához, mint valóban - szintén a fenti kategória, az önismeret terméke lehet, de szerintem ezzel a legtöbb ember így van. Főleg, ha valaki nem teljesen egészséges lelkileg, jobban tud magával törődni, és valamiben többet, valamiben kevesebbet képzel magáról, vagy bizonyos szitukról. Tehát pl. nincs önbizlmad semmihez, mondjuk a szociális kapcsolatokhoz és a kommunikációhoz, de énközpontú vagy. Ez szerintem nagyon gyakori dolog, és nincs vele gáz, csak szép lassan minél inkább reálisan kell látnod magad.

2022. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel. Reálisan kell látnod magad. Amiket leírtál, azzal nincs semmi gond, kB én is így kezdtem. Aztán elkezdtem programozást tanulni és egész jól elvoltam, hogy egyedül voltam, de volt egy nekem klassz hobbim. Ezt kéne megtalálnod. Azzal, hogy nem kapcsolódsz máshoz, mivel tudnál töltekezni? Nem mindenki a mások társaságából tud energiát szerezni. Esetleg próbálj meg egy hozzád hasonlóval kapcsolatba lépni, nem biztos, hogy neked is 100 kapcsolatra van szükséged, lehet elég egy is. Ja és soha de soha ne hasonlítsd magad máshoz. Ez a legnagyobb zsákutca. Mindenki más, benned is van érték, max még nem tudod, hogy mi és mások visszaigazolasat várod, de ez felesleges.
2022. febr. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!