Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a helyzetről, hogy a házőrző kutyáról lelopják a nyakörvet?

Figyelt kérdés
2023. jún. 3. 08:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Figyelj, vannak kutyák, akik csak arra valók, hogy a kanapén fetrengjenek miközben a hasukat vakargatják, frizbit dobáljanak nekik a parkban, jutalomfalatkáért pacsit adjanak... Ezzel nincs semmi gond. Csak az ilyen kutyától ne várd, hogy őrizze a házat.
2023. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Esetleg kolbásznak is jó
2023. jún. 4. 11:31
 23/25 maoriérzések ***** válasza:
Jobban képzett eb kell, aki kinyitja az ajtót, megkínálja az illetőt pálinkával,megmondja,hol a kp (kódszám),akkor talán megmarad a nyakörv.
2023. jún. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Most olvasom a hozzászólásokat. Atyaég, itt jó sokan írnak (számomra) furákat.

Házőrző, mint olyan, nem létezik. Vannak területőrzésre való kutyafajták, melyek jellemükből adódóan nem fognak senkit beengedni a portára. Na most, ilyet azért nem mindenki tarthat. Vannak a mindenféle kiskedvencek, tőlük senki sem várja el a házőrzést. Meg vannak az "átlag" utcai-vegyes kategóriából való "jelzőkutyák", amik ugyan a portákon kint vannak tartva, amolyan kerti díszként, "hagy ugasson, az a dolga" jelmondattal, ami szerencsétlen ugathat bármibe, úgyis leszarják.


Nekem egy Cane Corso-Rottweiler keverékem van. Kutyasulis, szocializált jószág, és emberimádó. Szeret ő mindenkit, kutyát, embert egyaránt, de az embereket különösen. Mindegyiket. Talán még a leghitványabbat is, akit embertársai sem. Én ezen nem tudok, és nem is akarok változtatni. Na de nem is várom el, hogy ő őrizze a házat. Az emberek azon része, amelyik hívatlanul be akar jönni, az alávaló, bármire képes, a legjobb területőrzőt is ki fogja iktatni. Szóval ha házőrzésről van szó, én a kamerában, meg a riasztóban hiszek. Na meg abban, hoy legyen a házadban legalább kettő önvédelemre alkalmas dolog.

2023. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
24-es! Nekem az egyik kedvenc kutyafajtám a Cane Corso. Nekem is ilyenem van. Ez a kutya egy szeretet bomba. Nem csodálkozom hogy így vélekedsz a házőrző kifejezésről. Ha egyszer lesz rá módod, vigyél haza egy kaukázusi juhászt, és ráébredsz mi is az a házőrző kutya! De amúgy az egész nevelés kérdése! Az egyik családtagomnál 2 foxterrier van. Na oda se tudnál bemenni:)
2023. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!