Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kapták fel mostanában...

Miért kapták fel mostanában ennyire a tacskókat?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többet látok az utcán, neten stb. pedig a jelleme nem a legjobb, családosoknak sem feltétlen a legjobb, kinézete sem valami extra, aranyos meg minden de egy Yorkie pl. sokkal szebb és különlegesebb megjelenésű. Mi az oka, hogy mostanában ennyire felkapottak lettek?

2023. febr. 21. 05:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Mert divatkutyák épp most.

Kicsi, cuki, nem "szokásos" felépítésű kutya.

2023. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Divat... nálunk a környéken legalább 10 tacskó van és mindegyik üvölt az utcán ugatnak mindenre ami mozog. Semmi nevelés flexi végén lobognak örjöngenek. Engem ez nagyon irritál!!!

Mellesleg a kutyáimat is betámadják. Nekem a sima szőrű tacsi nem tetszik. A szálkás meg a hosszú szőrű sokkal szebbek ,aranyosabbak és szerintem más a habitusuk is.


Egy nőt meg le kellett bacnom,mert az agresszor tacskóját állandóan elengedte. Nekem van egy 23 kgos és egy 6 kgos kutyám, 6 kgosnak neki akart rontani csak ráüvöltöttem. Mondtam a nőnek,ha a kicsit betámadja másik kutya akkor a 23 kgos intézkedni fog és azt ne akarja,mert nagyon védi,főleg mióta német juhász támadott meg minket,sajnos nagyon ugrik ha bántani akarják a 6kgost . Máskor meg a 23 kgosnak tépte a szakállát,mikor a bokor alól kirontott. Nem voltam vele kedves és mondtam,hogy előbb utobb a kutyája ki lesz csomagolva,ha nem tesz rá pórázt vagy nem neveli meg. Utána is láttam még elengedve,de amitn észre vett minket megkötötte a kutyát. Jó ideje a nőt látom de a kutyát nem. Szerintem valamelyik staffi vagy német juhász kicsomagolhatta a környéken,mert ha így egy nagyobb kutyához rohan oda aki nem éppen barátságos akkor annak nem lehetett jó vége. Itt van egy bullterrier aki megy kutyára meg egy staffi is, meg egy német juhász jellegű keverék. Ha valamelyikhez oda rohant akkor azt élve biztos nem úszta meg.


De én többször figyelmeztettem a nőt!


Másik tacsisnak is szóltam,hogy kutyaiskolába nem szeretnének menni? de csak guvadtak a szemei.

2023. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkinek más tetszik.Valaki imádja a tacskók hosszú testét,nagy füleit és a yorkiet meg egy kevésbé szép kutyának.Tény,hogy beteges fajták,de vonta az embereket az,hogy simán lehet panelban is tartani,nem kell vele órákat sétálni,mint például egy nagyobb kutyával pl német juhász.Minden évben más kutya lesz felkapott és olyankor abból lát az ember rengeteget.Volt már a francia bulldog,tacskó,mopsz,yorkie is népszerű kutya.
2023. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a tacsko sosem ment ki a "divatbol", az elso kutyam is hosszu szoru tacsko volt 4 evesen, aztan megint lett egy tacsi keverek csaladi kutyanak, mamameknak drotszoru tacsijuk volt egereszni, patkanyozni. Most eppen nincs tacskom, de ha ugy hozna a sors, siman bevallalnek meg egyet, jofejek, aranyosak.
2023. febr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg nagyon felkapták az utóbbi időben a tacskókat, mert sokan tévhitben vannak velük kapcsolatban. A méretük miatt ölebnek tartják őket, holott ők munkakutyák és ezért is van nagyon sok rosszul nevelt, nem a habitusának megfelelően tartott, ezért viselkedészavaros kutya.

A tacskó egyébként nem beteges, ez butaság. A hosszú gerince miatt veszélyezteti a tacskóbénulás, mint fajtabetegség, de ez a megfelelő genetikával, a megfelelő tartási körülményekkel (nem elhizlalás, hátizmok erősítése, megfelelő táplálás) lényegesen csökkenthető. Minden fajtának megvannak a maga betegségei, ezért is nevezik őket fajtabetegségnek, pl. diszplázia a nagytestű kutyáknál, patella ficam a bischon-nál és yorkshire terriernél vagy az epilepszia nagyon sok fajtánál.

Összességében a helyesen tartott tacskó egy alapvetően egészséges és jó természetű kutya, az, hogy a mostaniakkal sok probléma van nem a fajta, hanem megint csak az ember hibája.

2023. febr. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én tacsim 2011-ben került hozzánk, szóval ő még abszolút nem számít a divat időszakba. Az hogy hajlamosak a tacskobenulasra... Igen, a nemetjuhasz meg a diszpláziára, a spanielnek, olasz vizslanak néha fel kell varrni a szemhejat mert annyira lehuzza a bőr, a nyomott orrú kutyák meg levegőt nem kapnak, a shar peinek gombásodik a bőre a redokben, plusz hatalmas plusz súly,a nagy testű kutyák hajlamosak belcsavarodásra, és a szívbetegségekre.

Minden kutyát "ki lehetne vonni a forgalomból " az alapján hogy van egy jellemző betegsége. A tacskobenulas a gazdi odafigyelésével és jó tenyésztői munkával többnyire megelozheto (persze előfordul hogy mindent megtesznek a kutyusert, és mégis előjön).

A tacskók nagyon karakteresek, ha rendesen meg vannak nevelve (nem arra gondolok hogy agyon kell verni meg "kussanevedtakarodj") akkor igazán jó tagjai lehetnek akár egy családnak is. Szeretnek kirándulni, felfedezni, igazi "kutyás" kutyák. Szerintem sokkal jobb hogy a tacsi jött divatba (hozzátenném hogy úgy, ha a gazdik normálisan tájékozódnak a tartásról és nevelésről), mint pl a mopsz, ami nem tud egyedül szülni csak orvosi segítséggel, nem kap levegőt kb egész életében és ha erősen meghuzod a pórázt, kiesik a szeme.

2023. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!