Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kapták fel mostanában...

Miért kapták fel mostanában ennyire a tacskókat?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többet látok az utcán, neten stb. pedig a jelleme nem a legjobb, családosoknak sem feltétlen a legjobb, kinézete sem valami extra, aranyos meg minden de egy Yorkie pl. sokkal szebb és különlegesebb megjelenésű. Mi az oka, hogy mostanában ennyire felkapottak lettek?

2023. febr. 21. 05:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiváncsi vagyok.

Nekem nincs, de nagyon tetszik, hogy egyre többet látok.

Nekem mindig is csak ez az egy kutyu tetszett, a törpe tacsi.:)

Pont amiért önálló, nem olyan, mint a többi kutya, azt mondják, ha tacsid van, akkor ez is van, az is van, csak éppen kutyád nincs. :)

Nekem a többi fajta se nem szép, se nem vonzó.

2023. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
6: Igen, nekem is az tetszik például, ahogy dobálja a popsiját, ahogy szalad.:))
2023. febr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
13%

Hát ezerszer jobb, mint egy yorkipatkány.

És egyáltalán nem beteges, sőt, a többi kistestű kutyához képest egészséges és hosszú életű fajta, csak a gerince érzékeny, de minden másban erős. Tökéletes fajta meg ugye nincs. Egy yorkit meg a volt barátnőm minden 2.héten orvoshoz hord, mert állandóan beteg. Nekem tuti nem kéne yorki, nagyon csúnyák is, meg betegesek, életképtelenek, milliószor jobb a tacskó!!!!

2023. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
97%

Pedig amugy csaladi kutyanak is tokeletesek szerintem a tacskok, csak meg kell huzni a hatarokat. Nevelni kell, ennyi a nagy titok. De az embereket imadjak, nagyon szeretnek olben lenni, ez persze hatrany is lehet, mert szeparalasra hajlamosak a tulzott ragaszkodas miatt. De ezen is lehet segiteni.


A mi tacskonk a legedesebb cukorbogar a vilagon, nagyon szepen banik az 1 eves kisfiammal. De termeszetesen ehhez az kell, hogy minden pillanatban resen legyek es nem hagyom, hogy a gyerek veletlenul is a kutyat zaklassa vagy bantsa, mert hat meg azert nem tudja ugy simogatni, mint mi.


Egyebkent nalam ez az imadat onnan jott, hogy a nagypapam vadaszott es vizslakat, tacskokat tartott. Igy valahogy nalam csak ez a ket fajta johet szoba, mert veluk nottem fel...:D

Egyebkent sajnos regen olyan, hogy benulas, nem igazan volt nalunk legalabbis. Egy tacskoja se benult le, szoval sajnos gondolom a tultenyesztes valos problema.


Mi azert tenyesztotol vettuk a kutyat termeszetesen, de en is felek egy picit a gerincbajtol. Hat nem hagyjuk ugralni, amennyire lehet es bizunk a legjobbakban. Sokat mozgunk vele, remenykedem, hogy azert azon is mulik a dolog, hogy nem csak a kanapen doglik egesz nap, hanem aktiv. Talan ez jot tesz az izmoknak,csontoknak.

2023. febr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan a tenyésztők miatt lett beteges a fajta mint az összes többi.

[link]


Amilyen volt, és amilyenné lett nyomorítva.

2023. febr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
83%
Cukik
2023. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%

En 20on eve is nepszerunek lattam. vadaszoknak, mezőőröknek sokszor volt

de ők munkakutyaként használják kotorékozásra


most se látok többet az utcakon mint akkoriban de majd most figyelni fogok

2023. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
18%
Kia helyen elfer, kevesebbet eszio, kevesebb kerul. Meg mindig jobb igy mint egy farkas kutya panelban
2023. febr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
97%

"a jelleme nem a legjobb"

Érdekes. Volt már pár tacskónk, egyiknek sem volt baj a jellemével. Nevelés kérdése az egész.


"családosoknak sem feltétlen a legjobb"

Nem tapasztaltam még hátrányát.


"kinézete sem valami extra, aranyos meg minden de egy Yorkie pl. sokkal szebb és különlegesebb megjelenésű"

Kinek hogy. Nekem meg pont az ilyen mű "Barbie-kutyák" taszítóak nagyon. Csak én mondjuk nem írok ki kérdést a nekem unszimpatikus fajtákat, meg az azok kedvelőit b...tatva, hanem elfogadom, hogy valakinek ez tetszik, valakinek meg az. A szubjektív szempontokat pedig nem kéne objektív tényként beállítani.

2023. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
96%

Érdekes. Mióta az eszemet tudom, voltak tacskóink, egész kisgyermekkorom óta. Általában mindig két kutyánk volt, az egyik tacskó, a másik egy nagyobb testű. Soha nem volt a tacskókkal gond, sem jellemileg, sem egészségileg. Németjuhászunk már volt, aki szegény leesett a lábáról, és el kellett altatni. Doberman volt kettő is, mindkettőt el kellett altani, mert gyakorlatilag idős korukra megbénultak. A kuvaszunknak a veséje állt le. A tacskóinkkal soha semmi probléma nem volt. Mindegyik 15+ évet élt meg, és végelgyengülésben pusztultak el. Az egyiknek egyszer, idős korában volt valami szembetegsége, amire kapott kenőcsöt, és 2 hét alatt helyrejött. Ennyi volt összesen a betegségeik listája.

Igaz, nem tenyésztőktől, és nem is szaporítóktól vettük őket. Egy kivételével mindegyik valaki ismerőstől származott, akinek lefialt a tacskója, és elpasszolta ismerősöknek a kölyköket. Ebből adódóan egyik sem volt törzskönyvezett, de minden kétséget kizáróan tacskók voltak.

Amelyiket meg nem ilyen úton kaptuk, azt úgy mentettük ki primitív állatkínzó barmok kezei közül. "Találták valahol", és halálra akarták kínozni. Alkoholizáló-drogozó tizenévesek...

2023. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!