Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj a mai kutyákkal?

Mi a baj a mai kutyákkal?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban mindig volt kutyánk, kicsi koruktól halálukig. Mindig szót fogadtak, nem ugráltak, nem tettek tönkre semmit. Pedig nem vittük őket iskolába, nem sétáltattuk őket, nem jöttek be a házba.

Szomszédom kutyája egy átok. Mindent tönkretesz, ugrál rájuk, a gyerekeket fellöki, nem fogad szót, szinte retteg tőle a család. Voltak iskolában, sétáltatták (már nem, mert túl erős és kitépi magát a kezükből), millió játéka van.

Tesóm kutyája kistestű. Mindent megrág, válogatós, ugrál, ha valaki papucs nélkül van, elkapja a lábujját és megharapja.

És egyre több ilyet látok. Eleve iskolába kell hordani őket, hogy valamit kezdeni lehessen velük, míg régen vidéken minden kutya tudta hogy hol a helye.


2023. febr. 13. 09:29
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
69%

Régen a kutya nem mehetett be a házba, és nem volt külön idő rászánva, amit csak a vele töltöttek az emberek. Nem vitték sétálni, és igazán szerencsés volt az az állat, aminek volt munkája, a kerítés mellett való üvöltésen kívül.


Ha a kutya kárt okozott megverték, szélnek eresztették, vagy rosszabb esetben elintézte a gazda vagy a szomszéd. A kutyának egy célja volt, hogy jelezzen.


Szerencsére ma már a felfogás sokkal humánusabb, és jobb esetben nem verünk agyon egy kutyát azért, mert kinyírt egy tyúkot. Sokkal inkább családtagok, és nem, nem a kutyák a hibásak, hanem az emberek.


Egy jó kutya, akit nem testi fenyítéssel nevelsz időigényes. Sokan ezt az időt nem rakják bele. A kutyaiskola nem egy alkalom, a sétálás megtanítása sem 20 perc alatt megy. Ennyi a titok.

2023. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
84%
#21 Azért tegyük azt is hozzá, hogy amikor a kutya nem mehetett házba, a vele töltött idő az csak a kutyáé volt - az egy szélsőséges dolog, hogy foglalkozva sincs vele. Az nem a kutyával töltött idő, hogy a telefonomat nyomkodom, miközben sétálunk két kört a háztömb körül, meg az sem, hogy simogatom a kanapén, miközben bámulom a netflixet.
2023. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
86%
Engem le szoktak szólni sétaltatas kozben, miért nem adok rá ruhát... na ez a baj, nem kutyaként vannak kezelve. Nem fogom feloltoztetni a kutyat, regen se volt rajtuk kabát mégse haltak ki:) nem fogják fel az emberek, mire van szukseguk a kutyáknak es mire nincs.
2023. febr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem passzolnak össze a fajtával. Öregasszonyokat látok pitbullal, vizslát vesznek és nincs lemozgatva meg hasonlók. Én lusta buzzancs majom vagyok azért vettem nápolyi masztiffot elég napi egy séta halál nyugodtak vagyunk mindannyian vele, kinti kutya amúgy.
2023. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
32%
#23 a kutyaruha nem hülyeség a rövidszőrű kutyáknak, semmi köze a neveléshez
2023. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
90%

#25

23as vagyok, persze, nincs koze hozza de az en kutyam nem rovidszoru, de szerintem el tudom donteni hogy szeretnék e ra adni, mikor eleve kinti kutya:)

2023. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
89%
#25 A neveléshez nincs köze, de szépen jelzi, ért-e bármit is a gazdi a kutyákhoz. Aki összevissza öltözteti, annak kutyavállalás előtt egy-két szakirodalmat el kellett volna olvasnia.
2023. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Az emberekkel, gazdákkal van a baj. A kutyák nem tehetnek semmit. Sodródnak bele a hülyeségbe az árral.
2023. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
49%

Én pl nőként megszenvedtem a domináns mudi kanommal. Nehéz volt az első 2 év,voltak meccseink..Pl azért,hogy kisvárosi környezetben a kerítés mögött acsarkodó kutyák előtt is némán sétáljon el.

Jópárszor kellett lenyomnom az aszfaltra,hogy tudja,ki a főnök.


De én nyertem. Ma már egy álom a viselkedése. Pici yorkie-kal játszik, hagyja,hogy simogassák a csigás szőrét a gyerekek. Bár nem nagyon hagyom,mert nem szereti a kutya. Miattam tűri el,ha én kérem tőle.

Ül,fekszik, helyben marad,zebra előtt leül,stb stb.

Mindent én tanítottam neki.


De ha ott van a férjem,akkor is ő az Isten számára. Csak azért,mert férfi.

Ezt nem kell tiltani,megsértődni rajta meg főleg nem.

A kutya mindig is a férfihez csatlakozott ( a vadászaton pl), nem a nőhöz.


A kutya hamarabb volt meg,mint a férjem, ha nem volna érthető.

2023. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
59%
Utolsóval egyetértek
2023. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!