Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj a mai kutyákkal?

Mi a baj a mai kutyákkal?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban mindig volt kutyánk, kicsi koruktól halálukig. Mindig szót fogadtak, nem ugráltak, nem tettek tönkre semmit. Pedig nem vittük őket iskolába, nem sétáltattuk őket, nem jöttek be a házba.

Szomszédom kutyája egy átok. Mindent tönkretesz, ugrál rájuk, a gyerekeket fellöki, nem fogad szót, szinte retteg tőle a család. Voltak iskolában, sétáltatták (már nem, mert túl erős és kitépi magát a kezükből), millió játéka van.

Tesóm kutyája kistestű. Mindent megrág, válogatós, ugrál, ha valaki papucs nélkül van, elkapja a lábujját és megharapja.

És egyre több ilyet látok. Eleve iskolába kell hordani őket, hogy valamit kezdeni lehessen velük, míg régen vidéken minden kutya tudta hogy hol a helye.


2023. febr. 13. 09:29
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
65%
A gazdáig is hülyülnek, és mivel az ember hülyül a kutyái is hülyülnek velük.
2023. febr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
77%

Régebben "elfogadott" volt, hogy veréssel nevelték a kutyát.

Nem szófogadóak voltak, hanem féltek.


Ma már nem elfogadott ez a barbár viselkedés.

2023. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom.. fateromék kutyája is antiszociális, baba korában fogadták örökbe és csak őt és a feleségét szereti. Már vagy 4 éves de még mindig ugat, morog amikor átmegyek, agresszív pl velem szemben, van, hogy megharapott (szerencsére kis testűről van szó), pedig hétvégenként átmentem, hogy szokjon, de soha nem fog elfogadni.

Nekünk van egy Jack Russell lány, még 4 éve fogadtuk örökbe családba kiskorában, egy tündéri, szeretetre éhes, végtelenül barátságos kutya idegenekkel szemben is és soha nem szokott rongálni vagy bármi ilyesmi, egyedül kölyök korában a lépcső korlátját rágcsálta mert fából volt és onnan figyelt az ablakból kifele.

Szóval szerintem ahány kutya annyi személyiség!

2023. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
És helyette van egy csomó kutya, aki uralja az egész családot. Ez ma az elfogadott?
2023. febr. 13. 10:02
 5/44 anonim ***** válasza:
27%

Régen volt egy erős határozott férfi a családban.

Nézd meg a mai férfiakat, családapákat. Tutyimutyi mind.

Nem mer rászólni a kutyára,általában az asszony irányítja a családot. A szuperanyu. Ez áramlik a médiából,mindenhonnan.


Ezt érzi a kutya is, és hülyéskedik. Nincs egy erős vezető. Mert valljuk be,a nőt a kutya nem tartja annak. Mondhat mindenki,amit akar.


Nagyon érdekes, Erdélyben az esztenakutyáknál ilyen probléma nincsen,pedig ott 1 juhászra jut 10 nagytestű pásztorkutya is. Mégis mind tudja a helyét!! Meg a dolgát.


Ez csak a nagyvárosi családok problémája. Mert le van a férfi butítva. Nem VEZETI a családot. Csak hazaadja a fizetését.

2023. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
88%
Nem a kutyákkal van a baj, hanem a gazdákkal.
2023. febr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
17%
Én is ezt írtam.
2023. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
92%

"Nincs egy erős vezető. Mert valljuk be,a nőt a kutya nem tartja annak"


Húszonéves nő vagyok, jelenleg nincs férfi a háznál, de van egy káj-om, egy "örökölt" malim és egy terrierem. Mind teljesen kontroll alatt vannak mindig. Nem szociálisak, de nem kutyáznak, nem macskáznak, nem mennek oda senkihez, nem mennek el nyúlra, őzre stb. Viszont (a kájt kivéve) magas szinten dolgoznak. Úgyhogy a a jó k. szuperanyádat a hímsoviniszta, ostoba mindenednek.

2023. febr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Ebben lehet igazság. Tesóm férje egy tutyimutyi, konkrétan szava sincs. Azt a kutyát ráadásul úgy tutujgatják, mint egy kisbabát.

A szomszédban meg szinte sosincs otthon apuka. Az oktatójuk is nő volt, akinek annyi volt a tanácsa hogy naponta többször vigyék el 1-2 órát futkorászni.

2023. febr. 13. 10:15
 10/44 anonim ***** válasza:
90%
Ez a "nőt nem tartja annak" már azért is ökörség, mert a farkasfalkában, azaz a hierarhia ősibb mintájában a szülőpár, az anya és az apa áll a falka élén.
2023. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!