Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Már én nem...

Mit csináljak? Már én nem bírom nézni, ahogy szenved.

Figyelt kérdés

A barátnőméknél van egy lakásban tartott kutya.

De szegény rosszabbul él, mint ha láncon lenne.

Egy külön szobában van, kb 2x2ben a saját ürülékében, és ha be is engedik a nappaliba, mindenért elverik.


Mikor ott voltam, szegénynek még furcsa volt hogy megsimogattam. Ők is rám szóltak, hogy utána gyorsan menjek kezet mosni. Meg mikor magamhoz hívtam, szegény kis lépésekben jött közbe remegve nézte a barátnőmet, és mikor barátnőm észrevette hogy felém jön, rá ordított, hogy: "Te meg hova jössz?" És szegény mint a villám, úgy visszafutott a 'szobájába'. Már én szóltam rá, hogy ne üsse annyira, már visitott szegény kutya. mert legutóbb azért kapott ki, mert hullik a szőre, és szőrös lett a nadrágja.


Pedig nagyon okos, értelmes, szép kutya. Nem is szokott rosszalkodni. Gondolom nem is mer. Hatalmas udvaruk van, mégis, soha KI SEM ENGEDIK. sétálni nem viszik, mert minden emberrel barátságos és leáll játszani, oltani sem viszik.


Én már szóltam nekik, hogy ez így nem jó, de még engem csesztek le. Mikor megyek el tőlük, szegény mindig úgy néz rám, mintha azt mondaná 'Ne hagyj itt velük!' már nem is szeretek menni hozzájuk, mert én eléggé nagy állatbarát vagyok, és nem tudom nézni, szegényt hogyan bántják. pedig amúgy rendesek, nem tudom mi bajuk van szegény ártatlan kutyussal. már gondolkodtam rajta, hogy ha ennyire nem szeretik és csak teher, akkor elhozom tőlük.


szerintetek mit csináljak? tudok egyáltalán valamit csinálni?

Bocsi, kicsit hosszú lett.


2010. szept. 30. 21:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom már leírták ezt mások is, de én is csak azt tudom mondani, h


JELENTS FÖL ŐKET ÁLLATKÍNZÁSÉRT!!!!


Méghozzá úgy, sutyiban csinálsz egy-két képet a kutya "szobájáról" mondjuk.....ezt követően még magadhoz veheted majd, mert az állatot úgyis elveszik tőlük, ha meg te vállalkozol rá, h befogadod, akkor csak örülnek, mert a menhelyek amúgy is tele vannak, viszont sztem az ilyen szemeteknek nem szabad hagyni, h megússzák büntetés nélkül.....nem is értem, h hogy lehetnek olyan emberek, akik ilyet tesznek, ahogy írod, "amúgy rendesek".....

Minden esetre sztem tényleg jelentsd föl őket!! Sok sikert! Üdv!

2010. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, amit az előttem szólók. Én így csinálnám:

Titokban csinálnék néhány fényképet a kutya helyéről. Ezután elbeszélgetnék velük, hogy meglátásom szerint ez a kutya csak teher számukra és mindenkinek jobb lenne, ha nem lenne. Ha nem ragaszkodnak hozzá, akkor én szívesen magamhoz venném. Ideális esetben azt mondják, hogy "rendben, viheted". Ha ettől a megoldástól elzárkóznak, akkor elővenném a zsebemből az állatvédelmi törvényt, felolvasnám nekik, megmutatnám a fotókat és közölném, hogy két választásuk van. Vagy kimegyek most az ajtón a kutyával együtt és elfelejtjük egymást, vagy a kutya nélkül, de akkor feljelentem őket. Nehezen tudom elképzelni, hogy a feljelentést választanák.

2010. okt. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
hol laksz? odamegyek és lesz ott nemulass!
2010. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

De,tehet.

Attól,hogy az oltása megvan,még élhet rossz körülmények között.

Olyan nincs,hogy "feljelenteni az állatvédőknél",ugyanis magánemberek,nem tehetnek semmit,jogkörük nincs.

Te jelentheted fel őket a helyi jegyzőnél,nem adhatják ki a nevedet.

Kiküldi a helyi hatósági állatorvost,az dönt a továbbiakról.

Mindamellett én megpróbálnám felvenni a kapcsolatot a radikális állatvédőkkel.

2010. okt. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
77%
Az állatvédelmi törvény az idén változott,elég szigorúan veszik.Szólj nekik hogy inkább adják neked a kutyut ha te tudod vállalni.Ha nem akarják akkor fel kell jelenteni őket,viszont akkor elvesztesz egy barátot.
2010. okt. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Emberek, az előző válaszomban linkeltem az állatvédelmi törvény idevágó részét is, meg azt is hol lehet a feljelentést megtenni, ne cifrázzátok túl a dolgokat, ha fogalmatok sincs az adott témáról...
2010. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok és gyors válaszokat :)

Tesómmal megbeszéltem, hogy ő majd beszél a barátnőm apjával, hogy megvennénk a kutyájukat. Mert ő is ismeri őket, és mostanába nincs valami sok pénzük, és 10ezerért szerinte simán odaadnák. vagy talán ingyen is.


remélem ide kerülhet hozzánk, mert tényleg álomszép kutyus. azt hiszem yorkshire terrier féle lehet.


köszönöm mégegyszer

2010. okt. 1. 14:52
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
ennel jobbat nem is tehetnel:)Gratula amiert ilyen vagy:)szep napot neked:)
2010. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a baj,hogy köcsögék bármikor szerezhetnek újabb kutyát.

Én mindenesetre megszakítanám velük a barátságot.

2010. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Probáljátok meg, remélem összejön. Sok szerencsét nektek, és egy boldogabb életet a kutyusnak már nálad.
2010. okt. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!