Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Már én nem...

Mit csináljak? Már én nem bírom nézni, ahogy szenved.

Figyelt kérdés

A barátnőméknél van egy lakásban tartott kutya.

De szegény rosszabbul él, mint ha láncon lenne.

Egy külön szobában van, kb 2x2ben a saját ürülékében, és ha be is engedik a nappaliba, mindenért elverik.


Mikor ott voltam, szegénynek még furcsa volt hogy megsimogattam. Ők is rám szóltak, hogy utána gyorsan menjek kezet mosni. Meg mikor magamhoz hívtam, szegény kis lépésekben jött közbe remegve nézte a barátnőmet, és mikor barátnőm észrevette hogy felém jön, rá ordított, hogy: "Te meg hova jössz?" És szegény mint a villám, úgy visszafutott a 'szobájába'. Már én szóltam rá, hogy ne üsse annyira, már visitott szegény kutya. mert legutóbb azért kapott ki, mert hullik a szőre, és szőrös lett a nadrágja.


Pedig nagyon okos, értelmes, szép kutya. Nem is szokott rosszalkodni. Gondolom nem is mer. Hatalmas udvaruk van, mégis, soha KI SEM ENGEDIK. sétálni nem viszik, mert minden emberrel barátságos és leáll játszani, oltani sem viszik.


Én már szóltam nekik, hogy ez így nem jó, de még engem csesztek le. Mikor megyek el tőlük, szegény mindig úgy néz rám, mintha azt mondaná 'Ne hagyj itt velük!' már nem is szeretek menni hozzájuk, mert én eléggé nagy állatbarát vagyok, és nem tudom nézni, szegényt hogyan bántják. pedig amúgy rendesek, nem tudom mi bajuk van szegény ártatlan kutyussal. már gondolkodtam rajta, hogy ha ennyire nem szeretik és csak teher, akkor elhozom tőlük.


szerintetek mit csináljak? tudok egyáltalán valamit csinálni?

Bocsi, kicsit hosszú lett.


2010. szept. 30. 21:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Vagy próbáld elhozni a kutyát onnan,esetleg mobiloddal valahogy próbáld rögziteni az ottani eseményeket,és mutasd meg egy állatvédőnek!Nah,azok majd lépnek!!!
2010. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
69%
2010. szept. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom! Én elmondanám egy állatvédő szervezetnek, és tanácsot kérnék tőlük. Szegényt el kell hozni onnan, mert csak szenvedés neki így az élet. Beszéld meg a barátnőddel (furcsa, hogy ilyen emberekkel barátkozol), hogy ezt ne tegye egy ártatlan lénnyel. Ne hagyd ott a kutyust, mert ha már nem fog élni, nagyon meg fogod bánni, hogy nem tettél semmit érte. (sajnos nekem is vannak fájo emlékeim, ami miatt máig furdal a lelkiismeret) Csak vigyázz, nehogy bosszubol "megszabaduljon" tőle! Az ilyentől még az is kitelik.
2010. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem,ha nyűg nekik a kutya akkor miért nem adják pl. Neked..!Mert nem úgy néz ki,h nagyon oda lennének érte:(Szegény blökinek pokol ott minden napja....
2010. szept. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Morfologus ***** válasza:
100%
Kérd/hozd el a kutyát, ha gondolkodtál rajta akkor el tudod tartani, még ha csak addig is amig keresel egy új gazdát neki, a csajjal meg csinálj amit akarsz, az a te dolgod :)
2010. szept. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
29%

Nahááát csak nem lehet kínozni egy bent tartott kutyát is????? :O Tessék ezt elolvasni azoknak akik a benti tartást valami csodamódszernek tartják, és azt hiszik az csak jobb lehet mint szeeeeegény kinti kutyáknak, és hogy jajj bent milllyen tökéletes a kapcsdolatuk, noha lehet hogy az a kutya luxusban él minden szempontból, csak épp kint...

Kérdező szerintem próbáld meg elkérni tőlük a kutyát vagy valami menhelyhez fordulni.

2010. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, jelentsd fel őket, a lányt meg hagyd ott.
2010. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
95%

Jelentsd fel őket.

A másik nekem ez a lány soha nem lenne a barátnőm!!

Mond meg neki meg a paraszt családjának, h ha nem adják oda neked a kutyát most azonnal kihívod a rendörséget.

Ja és csinálj képeket a kutyáról és arról ahogy bánnak szegénnyel.

Milyen fajta kutyus és kb mennyi ídős lehet?

Merre laksz? Mennyi idős vagy?

2010. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
már szóltál nekik hogy ez így nem jó, mégsem változtatnak. Kérd el azt a szegény kutyát, ha nem adják akkor emberi és állatbaráti kötelességed feljelenteni őket kínzásért, és ilyen emberek ne álljanak meg előtted kapcsolatként semmiféleképpen. Tudsz így aludni? Mert azok a gyökerek mint a tej, elhiheted hogy leszarják mit csinálnak.
2010. szept. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
82%
Allatvedoknel jelentsd a dolgot,nem hagyhatod hogy igy banjanak szegeny allattal,baratno ide vagy oda,amugy meg milyen ember aki igy banik egy elolenyel???Te legalabb meglattad es sajnalod,akkor ne engedd hogy kinozzak,igenytelen idiotak lakasban bezarva egy allatot a sajat urulekeben azert az mar csucs:(ilyent is csak ember csinalhat!
2010. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!