Igaz az, hogy a keverék kutyák strapabíróbbak, egészségesebbek, ellenállóbbak, tovább élnek?
Én úgy tudom, hogy a keverékek egy jó része tovább él. Más tészta, hogy milyen betegségeik vannak.
Nekünk utcáról befogadott tacskó keverék volt, 16 évesen múlt ki.
Egy barátnőm 2 kutyája szintén 10+ évesen, ők is keverékek voltak.
Párom kutyáin pislogtam nagyot, hogy a faj tiszta rottweiler (előző kutya) 8-9 évesen pusztult el, a mostani ugyanez a fajta, már 8 éves körüli, és öreg. Nekem furcsa, mivel úgy tudtam/tudom a kutyák 15 évig élnek nagyjából.
A 8-9 év sztem irtó kevés, és furcsa a mai napig nekem.
Nagymamám kutyája, egy vörös spaniel forma 10+ évesen pusztult el, élhetett volna, csak kiszaladt az autó elé.
Nem feltétlenül. 50%-50%
Ismerek olyan keverék kutyát, akinek érzékeny a gyomra, kb mindentől hány. Ellen példának itt az enyém, akinek semmi baja nincs, pedig 14 éves.
Aztán itt van a fajta jellegű fiatalabb kutyám, aki a létező összes fajtabetegséget begyűjtötte.
"faj tiszta rottweiler"
Még jó, hogy nem félig macska szegény roti...
A kisebb testű kutyák tovább élnek úgy vettem észre, a keverékek nagyon szerencsejáték, van amelyik max 10 évet ha él, attól függően, miket örökölt, másik lehet 20at is fog ..m
"Nekem furcsa, mivel úgy tudtam/tudom a kutyák 15 évig élnek nagyjából."
Testmérettől is függ, mennyi a várható élettartamuk, alapvetően minél kisebb, annál hosszabb ideig élhet. Egy 5 éves csivava még fiatal, egy 5 éves német dog már öreg.
A kérdésre: Nem mindegy, mi keveredik mivel, sikerülhet nagyon rosszul is a dolog, de lehet olyan, hogy egy felismerhetetlen sok generációs keverék makkegészséges. Tenyésztésnél az állomány létszáma is meghatározó, hiszen minél kevesebb van az adott fajtából, annál nehezebb a vérfrissítés, több a közeli
rokonságban álló egyed, mint egy nagy létszámú fajtánál. Illetve vannak eleve elcseszett fajták is.
Nem, ez nem igaz. A beteges fajtákat ne soroljuk ide, ahogy azok keverékeit se. De a legtöbb fajtánál a normális tenyésztők nagyon komolyan szűrnek a betegségekre, míg a keverékeknél ez nyilván nincs meg.
Rengeteg keveréknek van ortopéd és egyéb örökletes betegsége. A nem tk-es fajtajellegű, szaporított keverékek szintén keverékek, náluk különösen gyakori a betegség, hisz ott gyakori a beltenyésztés, gyakori a divatfajta és a legkevésbé sem figyelnek az öröklésre.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!