Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad-e megrántani a kutyát?

Szabad-e megrántani a kutyát?

Figyelt kérdés
Apám szerint ne merészeljem egyszer sem, mert mi van akkor, ha egyszer rosszul rántom meg és lebénul a kutya. Szerintem pedig igenis lehet megrántani kicsit erősebben, ha a helyzet úgy kívánja (értelemszerűen nem akkor rántok, hogy leguruljon a feje). De szerinte annyit sem. Szerinte, ha nagyon muszáj, a nyakörvénél fogjam és húzzam odébb, de rántani SOHA és SEMMIKOR.
2022. aug. 2. 22:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Akkor már inkább kecskét, de hát ízlések és pofonok.
2022. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
A pórázt szabad megrántani annyira hogy a kutya érzékelje de nem a pórázzal együtt rántod a kutyát. Megrántod a pórázt és a kutya figyel rád. Ha ez nem használ akkor utána húzod el a pórázzal. Előbb utóbb megtanulja hogy a póráz rántása egy figyelmeztetés és magától jönni fog anélkül hogy húznod kellene.
2022. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
2-es jól mondja
2022. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Ne rángasd a kutyát, semmi értelme! Nem fogja tudni a kutya értelmezni mi történik. Ha nagyon rossz fát tett a tűzre, akkor ott és azonnal (nem utólag!) az orrára koppintasz, vagy belecsípsz a nyakszirtjébe oldalról és erélyesen rászólsz. Ezzel együtt nem erővel, hanem ésszel kell kutyát trenírozni.
2022. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
Kérlek ne rángasd a kutyát, neki is vannak érzései! Inkább a helyedben betanítanám.
2022. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Van egyetlen kutya a környéken, akit a mindenkivel barátságos kutyám, amint meglátja a távolból, úgy akar nekimenni, mint az őrült. Olyankor nem lehet leültetni sem, olyan intenzívem akar nekimenni (pedig semmi nem történt köztük, már az első találkozás óta ez van, a másik kutya meg akkor sem feszült be, amikor az enyém majdnem elért hozzá idegbetegen húzva). Ma is, a sötétben megláttam őket, rögtön másik irányba mentem, de aztán a kutya is észlelte, és már kezdett behülyülni, mire rántottam egyet a pórázon. Jött velem, azonban morogva visszafelé nézett, és tett olyan megnyilvánulást, hogy visszafelé akart menni, mikor már nem is voltak látótéren belül. Akkor a pórázt húztam folyamatosan, de nem rántottam. Csupán egyszer volt, mikor nagyon bele akarta élni magát, és ha megteszi, a közepes méretével úgy húz, mint egy nagy kutya, pedig nem vagyok gyenge, hanem benne olyan erős a... nem is tudom, indokolatlan gyűlölet? Közben meg azzal a kutyával is játszani akar nagy lelkesen, aki meg pórázon akar nekimenni! A kiskutyák elől, akiket az erősebb szél elvisz, szó szerint elránt engem, miközben elfut, ha ugatni kezdi. Ez a kutya meg békén hagyja, teljesen nyugodt, mégis szörnyetegként kel ki magából! Olyan is volt, hogy miután a kutya és gazdi tovább álltak, még percekig morgott az irányukba.
2022. aug. 2. 23:06
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja és megjegyzem, apám legjobb esetben heti 2x leviszi sétálni. Akkor is nekem marad még napi 2 séta, anélkül 3. Én vagyok vele a legtöbbet azóta, hogy elhoztuk, kipróbáltam már minden kutyafaxát, hogyan kéne jól csinálnom, de nem tekint engem főnöknek évek múltán sem. Apámat igen, ő alapból domináns. Póráz nélkül viszi a kutyát, és amikor a fent említett kutyának nekiindult a kutya, néhány méter választotta el, és mégis megállt, és visszasétált apámhoz, bár még utána utánuk nézett morogva, de visszament! Nekem olyankor, ha meglátja, leültetnem sem sikerül!
2022. aug. 2. 23:10
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

#6 ki a főnök, te vagy a kutya? Ha egyszer ráparancsolsz, hogy hozzád, ül, akkor ül és nyugton marad pont! Ha nem akkor húzod, de nem rángatod! Ha kell az orrára koppintasz, nyakszirtbe csípsz, megmarkolod a nyakörvét és igen erényesen rászólsz, ha kell rákiabálsz ÜL!

Ha közeleg a feszültségpont akkor rövidebb pórázra fogod és már előre leülteted, kontroll alatt tartod, reagálsz a kutya jelzéseire nem várod meg amíg bepörgeti magát.

2022. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem, miért lettem lepontozva, amikor kb ugyanazt írtam, mintások... Ez az igazság... Ki kell tanítani, én is azt tettem. Egyszer sem kellett rángatnom szegényt, elég volt szólnom neki. Nincsen rossz kutya, csak rossz gazda.
2022. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Azért pontoztak le, mert a kutyának nincsenek olyan értelemben érzelmei mint az embernek. Nem azért rossz mert a "kutya érzései megbántódnak"


Hanem szakmailag nem célra vezető.

2022. aug. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!