Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha választani kellene a...

Ha választani kellene a kutyád és a gyermeked közül melyiket választanád?

Figyelt kérdés
2022. júl. 8. 16:02
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
66%

Hogy az ördögbe tudnék választani? Mintha azt mondanád,hogy válasszak a 2 gyerekem közül melyik haljon meg egy komoly szituációban.Van jó döntés? Szerintem nincs.

A kutyám is bele halna,ha a fiam nem lenne,és a fiam is biztos,hogy komoly traumákkal fog küzdeni,ha elmegy a kutyánk.

Előbb volt a kutya,mint a fiam,a fiam már 8 éves.Együtt nőttek fel,együtt voltak és vannak is jóban rosszban.


2 hete a fiam táborban volt,4 napig.A kutya nem evett,alig ivott és alig mozgott az alatt.A szobában van a fekhelye,mégis az ajtóban feküdt és várt.Hívtunk ki állatorvost,hogy nem-e a korából adódik valami gond.De nem,amint haza ért minden rendben volt.(bár most egy kicsit szorong,ha kimegyünk nélküle a házból).


Ők olyanok mint a testvérek.Nyílván,ha muszáj lenne döntenem a szívem szakadna meg mind a kettejükért,de a kutyám is alighanem a legutolsó leheletével sem magát próbálná menteni.Természetesen a fiamért mennék,és bíznék abban,hogy még vissza tudok fordulni a kutyámért is.Vagy ha más nem..ahogy egy szülő mindkét gyereket úgy én a kutyát és a gyereket is megpróbálnám megmenteni.


Tényleg,nincs jó döntés.Sosincs..

2022. júl. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
75%

27. Az ilyen emberektől mentse meg az emneriséget meg ezt s bolygót is az isten. Akikben ennyi gyűlölet lappang, hogy átkozódni képesek pusztán azért mert másnak más a veleménye mások az érzesei. Az ilyen kepes agyonütni bárkit aki neki ellentmond. Szégyen ez a viselkedés.

Személy szerint az állatokat jobban szeretem. Évtizedek óta dolgozom is velük így ismerem őket. Az embereket is ismerem. Őket sokkal nehezebb szeretni és sokkal kevesebb szeretetet is adnak. Nekem ugyan úgy a gyerekem a kecske meg a majom meg a cica is ha velem él. És ők az elsők idegen emberekkel szemben. De veled ellentétben nem kezdem el gyalázni azt aki az embereket jobban kedveli. Azt is megértem. A gyalazkodókat viszont nem értem meg. Azt gondolom sem állatok sem emberek közé nem valók. Ennyi.

Nem mellesleg az emberek többsége simán elsétál a bajba jutott embertársai mellett. Pont lesz@rja a szomszed kapuban alvó embert minusz 10 fokban, mint azt aki összeesett az utcán. Annyi igenye sincs sok fotelharcosnak, hogy lemenjen egy elsősegelynyújtó képzésre, hogy vészhelyzetben valós segítseget tudjon nyújtani az embertársainak, pl tudjon újraéleszteni, felrenyelt falat miatti fulladast elhárítani. Stb. Én barmennyire állatparti vagyok vettem erre is a fáradtságot. Na most lehet tovább köpködni a másikra.

2022. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
76%

,,Nem vagyok elmebeteg. Pont azért kérdezem, mert itt is meg más portálokon is olvastam olyat hogy a kutyáját választaná és le vagyok döbbenve."


Kérdező nem tudhatod, hogy aki inkább a kutyát választaná az mi okból teszi. Ha csak ennyi volt a kérdés, mint itt abból sok nem derül ki. Lehet aki azt írta, hogy a kutyát választaná, őt a gyereke bántotta - na nem egy kisgyerekre gondolok- de ha már felnőtt a gyerek, akkor is a gyereke marad a szülőnek. Lehet az állattól több szeretetet kapott, a gyerekétől (modnom nem egy cuki kisbabára vagy aranyos kisiskolás gyerekre gondolok) hanem a felnőtt gyereke esetleg kirabolta, megverte a szülőt.. így már más a választás miértje.


Nekem nincs gyerekem, így nem válaszolok semmit.

2022. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
64%
33. Igazad van, lehet ezerféle sérülés a háttérben. De attól az még baj. Annyiban más, hogy nem csak egy ember okozta hanem több.
2022. júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
58%

"Félre ne értsetek nekem is menhelyi kutyám van,sajnálom őket,de hogy élet-halál helyzetben ne egy embert mentsek először? Kizárt."

27-nek igaza van.

Az embert kell menteni először - akkor is, ha ellenséged, ha utálod, ha megsértett, ha idegen.

Akkor is ha "az állatokat jobban szereted és az embereket sokkal nehezebb szeretni és sokkal kevesebb szeretetet is adnak", mint a 32. (a kettő összefügg 32 - te nem szeretsz senkit, és nem kapsz is szeretetet, de ez mindegy: akkor is az embert kell menteni ilyen esetben)


31 megnézném az elnyúlt képedet, ha a fiad elé tennének egy ilyen provokatív kérdést: édesanyámat, vagy kutyámat menteném?

és a fiúcskád a kutyát menetné. Akkor értenéd meg, hogy miről van szó, most nem érted, félrebeszélsz.


Nem "gyalázunk senkit", de meg kell érteni itt valamit:

emberi kötelességünk ezt a sorrendet diktálja:

ember-állat-növény-ásvány.

Ez tudati hierarchia.

A kérdés tehát leegyszerűsíthető: ember, állat, növény, vagy ásvány vagyok? Más a létbeli feladatom attól függően, hogy tudati helyzetem mire ad lehetőséget. És szabad vagyok: választhatok, hogy emberi - állati - növényi, vagy ásványi létformát valósítok meg.


De elhagyom ezt a provokatív kérdést, pontozzatok, őrjöngjetek, embertelenkedjetek tovább itt a neten, ha jólesik. Tudom, hogy éles helyzetben emberi módon reagálnátok.

Pont.

2022. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
68%
35 elmebeteg vagy az tuti. Kinek kepzeled magad? Valami istennek hogy sorrendet állíts fel élőlények között? És megmond másoknak mit kell tenniük. Meg fogsz lepődni de masok is szabadok és eldönthetik nekik mi a fontosabb.
2022. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
29%
35: Köszönjük, bárcsak igazad lenne! Csak az a baj, hogy a tudati hierarchia feltételezi az egészséges tudatot.
2022. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
67%
37eske úgy látom te az a fajta ember vagy aki nem viseli el ha nem értenek egyet vele és azt sem ha nem az övé az utolsó szó. Gondolom a valós életedben senkit nem érdekel a veleményed és te vagy az utolsó alkalamazott a munakehelyen is. Ezért éled itt ki magad és próbálod másokra erőltetni az akaratodat. :D Sajnos ettől nem fog változni semmi, senki nem fog sem úgy gondolkozni sem úgy cselekedni ahogy szeretnéd max ideírhatsz még kényszeresen valamit mert úgysem bírod ki. Igérem el sem fogom olvasni. További jó mulatást. :D
2022. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
75%

"Az embert kell menteni először - akkor is, ha ellenséged, ha utálod, ha megsértett, ha idegen."


Nem vagyok Jézus, az ellenségemet, vagy aki bántott, nem mentem.

2022. júl. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
21%

35,a 31 is pont azt mondta,hogy nehéz lenne dönteni,de akkor is a gyereket mentené értelem szerűen.

Csak hülye vagy és még értelmezni sem tudod amit mások leírnak.

2022. júl. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!