Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 fajtatiszta kutya összerakás...

2 fajtatiszta kutya összerakása, mindenképpen szaporítás?

Figyelt kérdés
Van 2 fajtatiszta labrador kutyánk. Mindkettő törzskönyvezett, nincs köztük rokonság (ennek már utána néztünk) A családban többen jelezték, hogy örülnének ilyen kutyusnak, a mieinktől. A kan 3 éves, a szuka 2,5. Nem akarunk kereskedni velük, egy alom után a szuka ivartalanításra menne. Korban most jó lenne neki az ellés?
2021. nov. 1. 12:51
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
38%
Papír nélkül menteni is lehet. Sajnos a szaporítók gondoskodnak az utánpótlásról, tehát még kölykök is vannak.
2021. nov. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
92%

40-es! Ha látnál tovább az orrodnál nem írnál ilyeneket. Nem mindegy mit csinál a kutyával! Épp egy ilyen kutya van nálam, aki nem fogja megélni a 4 éves kort, mert pont ennyire értett a gazdikája a tenyésztéshez mint a kérdező.


Csak én vagyok a lúzer aki örökbe fogadta, és végigcsinálja vele amit kell, hogy az a kevés ideje boldogan teljen el.

2021. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
14%
Jelenleg 2 befogadott kutyám van. Én tovább látok kösz. Viszont akkor sem tartozik senkire hogy mit csinál a saját állatával amíg nem kínozza. Ez van
2021. nov. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
80%
Csak hogy tudd, beteg egyedek továbbszaporítása is állatkínzásnak minősül. Azt meg, hogy továbbörökít-e betegséget, egészségügyi szűréssel lehet megállapítani, ami költség. És még ez sem garancia minden esetben, mert egy ismerősömnek pont olyan betegség miatt kellett elaltatnia 1,5 évesen a tenyésztőtől külföldről vásárolt kutyáját, amire nem szűrnek, de például ilyen eseteknél ott van az is tenyésztésnél, hogy azt a szülőpárt legközelebb nem rakják párba, mert lehet, hogy külön-külön nem jön elő náluk egy betegség, de ha párba állítják őket, úgy öröklődnek a tulajdonságaik, hogy a kölyköknél biztosan előjön a baj. Na most ha szűrt betegségről van szó, azt ismerik, és tuti nem rakják párba azokat a hordozó szülőket, akik duplán örökítenének egy ilyen problémát, amire nem szűrnek, ott pedig nem is biztos, hogy tudják, hogy a szülő hordozó-e egy nem szűrt betegségre, ami kölyköknél akár halállal is járhat.
2021. nov. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
83%

Na, akkor a kerdesre valaszolva: ez ilyen formában szaporitasnak minosul, igen.


Ha nem szaporitani szeretnél, akkor nagyon sok dolgot el kell intezned az alom lehozatala elott.

- dns teszt mindkét kutyának: darabja 40-50 ezer kozott van, megszűri a teszt az összes hordozott genetikai betegséget. Nyilván, ha nem mentes mindkét fél, akkor nem lehet tenyésztésbe tenni az adott egyedet

- csípő/könyök/váll diszplázia szűrés mindkét kutyának. Ezeknek az ára rendelőnként változik, de lehet számolni a felvételekre kb 30 ezerrel/kutya (altatják őket, a labi elég nagytestű szóval a gyogyszerek mennyisege miatt nyilván az ár magasabb lesz). Plusz ezeket a felvételeket be kell küldeni a MEOESZ-hez hivatalos elbirálásra, izuletenként 6 ezer forint jelenleg a bírálat. Tehát 2 kutyára, 3 ízületre ez így 60 ezer + 36 ezer = 96 ezer ft. A, B, C, D,E besorolást lehet kapni, fajtaklubonként változik, melyikkel tenyészthető még az adott egyed. Mudit tudom, ott pl A-B-C-vel tenyészthető. Szóval ennek utána kell nézni, hogy a labiban melyik elfogadott még.

- patella ficam szűrés: nagytestű kutyáknál ugyan nem gyakori, de szintén örökletes, így célszerű megnézetni. Ez egy fizikális vizsgálat, azt nézi a doki, hogy kézzel ficamítható-e a kutya térde. Nem olyan drága vizsgálat. A két kutya szerintem megússza egy 10-esből (fontos, h erre a biralati kapot te magad nyomtatod es viszed el az orvoshoz - meoesz honlapjarol lehet letolteni - es a doki tolti ki es pecseteli.

- tenyésszemle mindkét kutyának: fajtaklubonként más az ár, de átlagban egy 10essel lehet számolni. A két kutyára egy 20-as kb. Nyilván, ha bármelyik egészségügyi szűrés bukó, vagy nincs meg a tenyésszemle, akkor az adott egyedet/egyedeket nem lehet tenyésztésbe tenni.

- kennelnév: itt két lehetőséged van. 1: konzultálsz a tenyésztővel, és lehozod az ő kennelneve alatt az almot. 2: kivaltasz egy kennelnevet, ez kb 20 ezer forint.

- amikor eljön az ideje a fedeztetésnek, akkor kell egy úgyn. Fedeztetési jegy - ezen vannak a pár és a fedeztetés adatai rögzítve.

- megtörténik a fedeztetés - meg kell küldeni az alombejelentőt a meoesznek.

- növögetnek a kicsik: két hetente féreghajtás, 6-8 hetesen az oltások. Srarter táp mamának+babáknak is. :) ha lesz mondjuk 8 baba, akkor darabonként kb 15 ezerből megvan, kb 100 ezerből ezeket be tudod takarni

- eljon a gazdisodás: előtte chip+ utlevél= darabonként 13 ezer. Kb egy százas lesz az alomnak. Ha nem kell utlevel, akkor darabonket 7 ezer a chip, azzal lehet faragni a koltsegeken.

- ezt kovetoen kivaltod a torzskonyveket a kicsiknek, darabja 7 ezer + kotelezo tavaly majustol a teljesitmenykonyv: 2 ezer. 9 ezer per kiskutya : kb 80 ezer


Szoval, teljes egészében ezeket kell megcsinálni, és a költséged a gazdihoz kerülésig nagyjàból: 420 ezer forint.


Ha kifizetteted a vevőkkel a chipet és az oltásokat, akkor visszajön kb 200 ezred. Tehát a veszteséged nagyjából 200 ezer körül lesz. Mondd, megéri?

2021. nov. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!