Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fog fázni télen?

Nem fog fázni télen?

Figyelt kérdés
A border collienknak nincsen a hasán, az ülepe felé szőr. Növeszt oda szőrt télre? Ha nem, nem fog megfázni?
2021. okt. 7. 07:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező! Szard ezeket le, ezeknek kutyakabátos, kutyacipős kutyulijuk van otthon, gyógyegeret neveltek belőlük, életképtelen kiszolgáltatott panelben unatkozó szobadíszek.

Vidd csak ki az udvarra, kutyának ott a helye, nálunk is kint volt évtizedekig, mégsem lett baja, talán pont ezért, mert normálisan alkalmazkodott az immunrendszere, és nem betegedett meg mint a szoba száraz levegőjétől köhögő szobakutyák.

Maradok tisztelettel, első válaszoló voltam.

2021. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:

Van kennel hazzal, de nem abban vannak. Az akkor van, ha valamit dolgozunk az udvaron, ne rohangaljanak a funyiro vagy esetleg a betonkevero korul. Az udvaron nincs veszelyforras, a kerites magas trapez, nem latni be, es nem is tudja hova beszoritani esetleg a fejet. Annyit tud csinalni, hogy a fold ala fullasztja magat maximum. Energikusnak energikus, ezert viszem mindenhova magammal ahova tudom, hogy erje sok inger, ismerjen meg minel tobb embert, minel tobb allatot. Ez kesobb sem lesz maskepp. A nemet juhasszal ugyanezt csinaltam.

A kerdest is azert tettem fel, mert uj a fajta, elolvastam rola rengeteg dolgot, de a hasa meg hajlandosagot sem mutat a szorosodesre, azert tettem fel a kerdest. Es ebbol adodik, hogy ha nem lesz bundaja, teli bundaja, akkor bent lesz. Ertem, hogy nem mindenkiben a rosszindulat szolalt meg, de nyilvan nem ismertek es igy baromi banto tud lenni, hogy mindekozben meg tenyleg megprobalok mindent a lehetosegeimhez merten megtenni a kutyaimert, allataimert. Van ket torpenyulam is egyebkent, ok bent vannak a hazban pont ezert, mert nincs telibundajuk, nincsenek hozzaszokva a homerseklet ingadozashoz, se a meleget, sem a hideget nem birnak.

2021. okt. 7. 15:49
 53/71 anonim ***** válasza:
88%
Ha még chipje sincs, akkor nem tenyésztőtől van, mert a chip kötelező, már akkor benne kellett volna lennie, amikor hozzád került. Viszont szapis border collie-nál nem is biztos, hogy olyan lesz a kutya jellemben, amilyennek a fajtát leírják.
2021. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
86%
Egy kutyakölyök télen könnyebben átfázik, kihűl, nem elég erős az immunrendszere, hidegben ne legyen kint, vagy tudjon bemenni jól védett helyre. A kutyaház erre nem elég, de jó lehet a házban az előtér, és akkor kell kutyaajtó, jó lehet garázs, vagy valami más melléképület. De ahogy korábban már írták, a veszélyforrásokat fel kell térképezned, és biztosítsd, hogy ne férhessen hozzá olyanhoz, amiből baj lehet.
2021. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
16%

Ez is jól mutatja, hogy fogalmad nincs, milyen egy border collie. Inkább kennelbe zárod, ahelyett, hogy kb 3 mp alatt megtanitanad neki, hogy fűnyíró no-no.


Milyen érdekes, a mudimat az életben nem kellett bezárni. Azt hiszed, a juhászok, akik ezekkel a fajta kutyákkal dolgoztak naphosszat, hordták magukkal hónuk alatt az összecsukható boxot a pusztában?! 😂😂😂 vagy, tudták, mint minden normális parasztember, hogy ezek a kutyák “csizmaszár mellett vannak el jól”?


És a kérdésedre válaszolva, igen, aki felelősen tart munkakutyát, az bizony nem dolgozik napi 8-10 órát irodából. Hanem csak akkor vesz magához ilyen kutyát, ha az életfeltételei adottak hozzá. Nem hiába, tenyésztő nem is ad, menhely sem. Az, hogy a szapiktol a felelőtlen emberek milyen fajtajellegű keverékeket vásárolgatnak össze óccójér, az nem minősül border collie tartásnak. Csakúgy, mint pl a mudizás, ez is egy életforma. Igen, reggel 6-8ig is szarrá áztan tréning alatt, és igen, ma este a laza 3 órás sétánkon is szarrá fogok… 5-6 óra naponta a mudi es border féle kutya… a tobbi idoben szépen eldöglik itt mellettem a kanapén, éjjel meg az ágyban. Mert csak h tudd, mindkét fajta betegesen imádja a gazdáját, és gyakorlatilag kinzod azzal, hogy elzárod magadtol. De meg se lep, hogy ennyit se tudsz a juhászkutyák etológiájáról, vagy ha tudod is, leszarod meeeejóazugyottakeeeerbe… 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2021. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 A kérdező kommentje:

Nem gondolom magam felelotlen gazdinak. Es kezd most mar ez atmenni szemelyeskedesbe.

Ma is delutan 4tol fel7ig kint voltunk a lovardaban. Azt meg hagyjuk mar, hogy aki 8-10 orat dolgozik az ne tartson kutyat...

A normalis valaszoloknak koszonom! Normalis alatt itt ertem azt is, aki normalis stilusban volt kepes leirni a velemenyet, -meg ha nem is egyezett az enyemmel- szemelyeskedes nelkul.

2021. okt. 7. 19:15
 57/71 anonim ***** válasza:
85%

Igazából könnyebben felfázhatnak főleg ha szuka(most azt nem tudom írtad e),kölykök nem érzékelik annyira ha fáznak. Elnyomja őket az álom valahol és elalszanak. ha a hideg kövön, füvön akkor ott. Illetve most hogy vizes a fű vízes marad a hasa, nem szerencsés az sem ilye pucér hassal.


Esetleg melegedni mindenképpén vigyétek majd be. Most még nincs annyira hideg,de ha majd még hidegebb lesz. Figyeljetek oda.

Meg ha nagyon vizes a hasa, megtörölni,szárazra ha otthon vagytok.

2021. okt. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
18%

Én általában a kutyák pártját fogom, de ti már nagyon túltoljátok.


Igen munkakutya, igen kölyök.

De képzeljétek el! Az én kutyám is tulelte anno hogy egyedül volt még dolgoztam 😱

Döbbenet, mi?

Pedig nekem nem borderem van hanem huskym. Na ők még borzasztóbbak tudnak lenni ha nincs velük foglalkozva.

Szerintem a válaszai alapján a kérdező tudja hogy foglalkozni kell a kutyával, elmondta hogy szélsőséges időjárásban bemehetnek a kutyák.

Nem értem miért kell így tultolnotok. Álljatok le.


Az meg tényleg vicc hogy ne dolgozzon 6-8 órát ha kutyát tart. Szerintetek a két szép szemeert adnak kenyeret a boltban? Hova tovább ha nem dolgozik miből fogja fizetni a minőségi tápot a kutyának és az orvosi ellátást?

Mert ha most olyan kérdést tett volna fel hogy beteg a kutya, nem tudja mit csináljon mert nincs pénze allatorvosra akkor meg azért szednetek szét.

Nem is értem miért van itt felhozva a home office. Azt hiszitek ők nem dolgoznak?

Az én párom (akivel még nem voltunk együtt mikor a kutyám kölyök volt) otthonrol dolgozik és általában sokkal többet mint 8 óra. Van hogy arra sincs ideje hogy igyon egy kávét nemhogy kutyát pesztraljon.

Úgyhogy mikor én 8 óra után hazaerek a munkából én foglalkozok a kutyákkal.

És köszönik szépen jól vannak. A rövid szőrű be is kereckedik ha fázik. A border is ezt fogja csinálni. A kérdezőnek pedig vagy megesik rajta a szíve vagy kialakit neki egy helyet ahol nem fázik.

2021. okt. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem szemelyeskedes, hanem fajtaismeret. Bordert nem zarjuk el magunktol, ez nem egy kuvasz…
2021. okt. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 A kérdező kommentje:
Senki nem zárja el magától. De dolgoznom muszáj, ha border ha nem border.
2021. okt. 8. 07:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!