Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fog fázni télen?

Nem fog fázni télen?

Figyelt kérdés
A border collienknak nincsen a hasán, az ülepe felé szőr. Növeszt oda szőrt télre? Ha nem, nem fog megfázni?
2021. okt. 7. 07:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
73%

Az a probléma, hogy az emberek nagy többsége mindenáron akar border collie-t, akkor is ha nincs ideje rá. Ez a nagy probléma.


Egy border collie nem cuki kiskedvenc. Munka kutya.

2021. okt. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 A kérdező kommentje:

Na jó, szerintem ez most már kezd elmenni egy olyan irányba, aminek semmi köze nem volt a kérdéshez.

A kutyáinknak urambocsá', de a seggük is ki van nyalva. A házba nem jönnek be, innentől kezdve ássa el magát az ember? A kutya nem viselkedhet kutyaként? Nem egy gyerek, akármennyire imádom az állatokat, de nem fogom emberként kezelni. Pont emiatt lesznek idegbetegek az agyonkényeztetett kutyák, mert azt hiszik, hogy mindent lehet és nincs határ. Szeretem a kutyáimat, fos időben, dög melegben bejöhetnek, de nem szívesen vannak bent. Azért meg nem fogom feladni az életemet és a munkámat, mert pár ember szerint az a jó a kutyának, ha 0-24 egymás seggében vannak a gazdájával. Munka kutya igen, és ezek szerint csak az tarthat border colliet, aki nem dolgozik vagy otthonról dolgozik, bent tartja a házban és másról se szól az élete, csak a kutyáról.

Képzeljétek, kenneljük is van, és ha úgy van be is zárjuk őket. Mert mondjuk egy fűnyírásnál kényelmesebb, ha arra a negyed órára el vannak szeparálva. Biztos ezért is a pokolra kerülünk. Szegény kutyákat be mertük zárni.

2021. okt. 7. 13:45
 33/71 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ha kertes ház van, van nagy udvar, kert, akkor mit pesztráljam odabent az év 365 napjában a házban? Nem gondolnám, hogy a konyhakő és a parketta a természetes környezete, ha mindeközben megtehetjük, hogy kimehet a szabadba.
2021. okt. 7. 13:47
 34/71 anonim ***** válasza:
30%

Hat pedig vergodhetsz, de o nem kinti fajta. A nemetjuhasz igen, de o nem.

Meg mindig nem ertem, hogy miert nem tudtal egy picit is utana nezni a fajtanak, igenyeinek, tartasi korulmenyeknek, stb. Ezzel csak az a baj,hogy szerencsetlen kutya szivja meg :(

2021. okt. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
35%

Most írtad le hogy nem hozzád való a fajta.


A border collie-nak a kutya iskola is kevés. Sajna nagyon nem ismered a fajtát. Én tudom magamról hogy hozzám nem való nem bírnék 20-30 km-eket gyalogolni, a kreativ feladat adáadás tanitás nem lenne probléma de ez a fajta nagyon nagy területeket jár be.


Ez így kevés lesz a kutyádnak és kompenzálni fog.

2021. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
71%

* kreatív feladat adás


Amugy a bordie a gazdijaval van majdnem egész nap Skociaban mivel nyájat őriz, terel és stb.


Az se jó ha bent van mig ti munkaba vagytok de az se ha kint plane télen a hidegbe. Van mikor -20 fok is van. Jobban meg kellett volna ezt tervezned. Nem a kennel es a kert a probléma hanem az hogy egyedul hagyod kiskutyaként ha kint van ha bent.

2021. okt. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor majd szólok a főnökömnek, hogy nem jönnék olyan 3-4 hónapig dolgozni, amíg kölyök a kutya.
2021. okt. 7. 14:03
 38/71 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem ertem, hogy miert ne dolgozhatnal honapokig, nekem is van kutyam (vizsla), o telen bent van, amig en dolgozok (nem otthonrol). Nyilvan ehhez az kell, hogy reggel 1 orat setaljunk es feladatozzunk munka elott, mert igy marad nyugton a kovetkezo nagy setaig, de valamit valamiert.
2021. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:

"Nem a kennel es a kert a probléma hanem az hogy egyedul hagyod kiskutyaként ha kint van ha bent."


Ezért nem dolgozhatnék hónapokig. De igazából ez pontosan annyira megosztó téma, mint a politika. Ha valaki nem helyezi teljesen minden téren maga elé a kutyáját, az már szr ember, szr gazdi. Ez van.

2021. okt. 7. 14:15
 40/71 anonim ***** válasza:
63%
39-es nem értetted amit írok. Ha felelősségteljesen gondolkozol akkor ugy veszel kutyat hogy mig pici ne maradjon egyedul. Pl. Nagyszulok vigyaznak ra. De a problema hogy nem ismered a fajtat szet fogja unni magat es felfedez mindent amit csak talal egy ilyen fajta addig tud ugyeskedni mig rajon hogy nyithato a kennel. Bent meg szet fog ragni mindent amut talal mert kolyok. Ha vezetekre harap ra akkor volt kutya nincs kutya. Ha egywdul hagyod akkor sanszosabb hogy megsérül vagy megbetegszik vagy szeparacios szorongasa lesz mert még kölyök. Nem mindegy hogy nevelik.
2021. okt. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!